Vltavín v mágii

Vltavín v mágii

Vltavín, ktorý sa označuje aj ako Tektit či moldavit, je jedným z najzvláštnejších drahých kameňov, ktoré možno v prírode nájsť. Ak leží na zemi, väčšinou vyzerá ako takmer čierny alebo tmavohnedý pomerne obyčajný kamienok. Akonáhle sa však pridrží proti slnku, vynikne naplno jeho krása a nádherná zelenkavá farba. Aj jeho povrch je neobvyklý, je totiž zaujímavým spôsobom zbrázdený, ktorý je typický práve iba pre Vltavíny. Vôbec najzaujímavejší je však jeho pôvod, ktorý je potrebné hľadať mimo našu planétu.

Vzácny skvost s nadpozemským pôvodom

Je doložené, že Vltavín si v krajine všimli už ľudia v praveku. Čas od času nejaký z neho zobrali a odniesli si ho do svojich sídiel. Niektoré kamene nesú dokonca stopy opracovania. Aj v neskorších dobách si Vltavíny vyslúžili pozornosť našich predkov. A pretože sa Vltavíny najľahšie hľadajú krátko po daždi, kedy z nich voda zmyje prach a blato, nie je divu, že panovalo presvedčenie, že Vltavíny pršia z neba.

Od konca 19. storočia si Vltavíny získavali väčšiu a väčšiu pozornosť. Najrôznejšie odborníci a bádatelia sa taktiež snažili pátrať po tom, kde sa v prírode vzali. Nejedná sa totiž o bežnú horninu alebo minerál, ale o kremičité sklo zelenkavého sfarbenie. V súčasnosti sa vedci zhodujú, že pôvod týchto tajomných kameňov je nadpozemský a súvisí s dopadom vesmírneho telesa na zemský povrch. K udalosti došlo konkrétne na území Nemecka, kde ju dokladá dodnes viditeľný kráter. Pri tejto obrovskej prírodnej katastrofe došlo k pretavenia hornín za obrovských teplôt a tlakov, pričom materiál bol vymrštený a “rozplynul sa” až do južných Čiech a na časť Moravy.

Tektit sa vyskytuje aj na niektorých ďalších miestach sveta, napríklad v Ázii a Austrálii. Je pravdepodobné, že aj tam vznikli obdobným spôsobom. České Vltavíny však celosvetovo vynikajú svojou krásou, nie je preto divu, že sú obľúbeným šperkárskym kameňom a mnoho nadšencov ich hľadá po krajine.

Zelenkavé sklo, ktoré ukrýva magické schopnosti

Vltavíny majú veľmi zvláštny pôvod a neobvyklý vzhľad. Niet preto divu, že sa tieto vzácne zelenkavé sklá sa vyznačujú aj magickými a liečivými vlastnosťami. Čo všetko dokážu? Dá sa povedať, že sú univerzálnym pomocníkom v ceste životom. Skvele pohlcujú negatívnu energiu aj emócie, všetko záporné premieňajú v opak a vyžarujú preto pozitívne vibrácie. Tým pôsobia kladne nielen na svojho nositeľa, respektíve vlastníka, ale aj na prostredie, kde sa práve nachádzajú.

Pre svoje schopnosti sa výborne hodia do osobných amuletov a talizmanov. Predovšetkým tých, ktoré majú za úlohu chrániť pred zlom a nešťastím. Možno ich pri sebe nosiť aj pre šťastie.
Uvádza sa, že Vltavíny vedia prečisťovať dušu človeka. Napomáhajú utriediť si myšlienky, nájsť vnútorný pokoj a spokojnosť, celkovo uľahčuje cestu životom. Sú užitočným pomocníkom pri relaxačnom cvičení, meditácii a rozjímaní. Podporujú spiritualitu, môžu sa preto využívať aj pri predpovedaní budúcnosti a astrálnom cestovaní. Zmierňujú stres a depresie, zlepšujú náladu a dodávajú človeku životnú vitalitu a chuť do života.

Viete, ktorý kamienok je vhodný priamo pre vás?
Magické a liečivé schopnosti kameňov sú úžasné. Nechajte si poradiť a kúpte si svoj vlastný osobný kamenný amulet, ktorý vám uľahčí cestu životom.

veštice online