Vlkolaci – ľudia, ktorí sa vedia premeniť na vlka

Vlkolaci

Vlkolak je hrôzu naháňajúce stvorenie. Sú to ľudia, ktorí majú schopnosť premeniť sa na vlka. Výsledkom je desivý tvor, ktorý vyzerá čiastočne ako človek a sčasti ako naozajstný vlk.

Zvesti i písomné a obrazové doklady o vlkolakoch sprevádzajú históriu ľudstva už po dlhú dobu. Prvé takéto záznamy sú známe dokonca až z antických čias, tiež zo stredoveku a novoveku existuje veľa správ, ktoré popisujú tragické udalosti, kedy sa normálny človek stretnol tvárou v tvár s vlkolakom.

Spôsoby, ako sa človek stane vlkolakom

Pohlavný styk s vlkom

Ak žena prevádzkovala milostné hry priamo s vlkom a otehotnela, potom sa jej narodí práve vlkolak. U bábätka môže túto skutočnosti naznačovať napríklad, že sa narodilo nohami napred alebo s už s vyrastenými zubami. Takýto vlkolak má navyše od narodenia schopnosť sa premieňať tiež v iné divé aj domáce zvieratá, najčastejšie sa jedná o psa, mačku a medveďa.

Astrologicky významný okamih narodenia

Ak sa niekto narodí napríklad presne na spln alebo dokonca okolo polnoci 24. decembra, potom je väčšie riziko, že bude vlkolakom. Takýto tvor býva od začiatku zle založený a túži škodiť ostatným, ľuďom i zvieratám. Svoju úlohu môžu zohrávať aj ďalšie špecifické a nezvyčajné okolnosti narodenia.

Premena až po smrti

Vlkolakom sa môže stať tiež niekto, kto už zomrel a bol riadne pochovaný. Stáva sa to tak v prípade, ak si jeho hrob obľúbi pes, mačka či kohút, a toto zviera cez miesto jeho posledného odpočinku rado prechádza či prebieha.

Zakliatím od šamana

Človek, ktorý dobre ovláda umenie mágie, predovšetkým šaman či mág, má schopnosť zakliať inú osobu. Tá sa potom stáva vlkolakom, zo svojho údelu je nešťastná, preto neškodí svojmu okoliu, naopak sa snaží pomôcť v boji proti zlu. Niekedy sa ich šamanovi uľútostilo a premenil ich opäť do ľudskej podoby.

Napadnutie od vlkolaka

Ak niekto prežije útok od vlkolaka, ešte nemá zďaleka vyhraté. Ak utrpel totiž uhryznutie, existuje veľké nebezpečenstvo, že sa sám stane vlkolakom. Stačí aj akýkoľvek kontakt s krvou alebo močom vlkolaka. Niekedy dokonca stačí, ak sa človek nevedomky napije z vlčej stopy.

Dobrovoľná premena

Už vyššie sme uviedli, že šaman so zlými úmyslami môže vo vlkolaka premeniť iného človeka. Ale aj on sám sa môže čas od času premieňať vo vlkolaka, keď sa mu zachce.

K premene človeka vo vlkolaka dochádza vždy iba v noci, predovšetkým za splnu mesiaca. Späť do ľudskej podoby prechádza toto stvorenie v skorom ráne, najčastejšie ako náhle začnú kohúti kikiríkať. Vlčí vzhľad môže zrušiť tiež oslovenie krstným menom.

Vlkolaci sú známi tým, že škodia dobytku a sajú mu mlieko. Na stádo môže zlý vlkolak dokonca zoslať chorobu alebo ovce a iný dobytok roztrhať. Okrem toho ale škodí aj ľuďom, a to rôznou formou. Napríklad v stredoveku sa často vlámali do pivníc domov a vypíjali sudy s pivom. Na človeka mohli ale aj priamo fyzicky zaútočiť a zabiť ho.

Máte pocit, že ste úplne bez energie, elánu a chuti do života?
Je možné, že si na vás zasadlo niektoré zvláštne stvorenia a doslova z vás vysáva životnú energiu. Ak tomu chcete zabrániť, poraďte sa s vešticou, aké ochranné znamenia uskutočniť.

veštice online