Veštenie z ohňa, dymu a popola

Veštenie z ohňa, dymu a popola

Väčšina z nás vie o veštení pomocou tarotových kariet alebo čítaní budúcnosti z krištáľovej gule. Sú však tiež menej známe metódy, akými sa dá nazerať do dejov budúcich. Aj keď veštenie z ohňa, dymu alebo dokonca z popola nepatrí medzi práve najrozšírenejšie a najznámejšie spôsoby, ktorými možno veštiť alebo získavať odpovede na nami kladené otázky, za pozornosť rozhodne stojí. Preto si tieto tri formy predpovedania predstavíme trochu bližšie.

Veštenie z ohňa

Oheň patrí medzi základné živly a už od praveku mu bola venovaná patričná pozornosť. Ľudia si dobre uvedomovali jeho ničivú silu a zároveň to, že na druhú stranu ho možno využiť na prospech. Oheň je tiež dôležitým symbolom s významným magickým pôsobením.

Čítať z ohňa je pomerná zložitá záležitosť. Záleží okrem iného na tom, aké drevo sa pre jeho rozrobenie použije a je potrebné vedieť vnímať jeho jednotlivé farebné odtiene, silu šľahajúcich plameňov, ich tvar a intenzitu žiaru, ktorý vyžaruje. Už samotný sústredený pohľad do ohňa otvára dvere, ktorými je možné nazerať do budúcnosti a do iných svetov. Pri správnom porozumení ohňu sa tak môžeme dozvedieť čokoľvek o sebe samých, o iných ľuďoch a ich trápeniach a dokonca zistiť viac o udalostiach, ktoré sa ešte len stanú niekedy neskôr. Všeobecne je zlým znamením plameň, ktorý je príliš výrazne červený alebo taký, ktorý podivne zhasína alebo sa mihá. Naopak jasný a skôr oranžovo sfarbený plameň zvestuje väčšinou dobré správy.

Veštenie z dymu

K ohňu neodmysliteľne patrí tiež dym. Pri veštení sa sledujú jeho rôzne vlastnosti, z ktorých k najdôležitejším patrí jeho farba a smer, ktorým sa šíri – môže napríklad stúpať priamo nahor k nebu, ale tiež ísť do strán. K predvídaniu budúcnosti sa navyše väčšinou nepoužíva obyčajné drevo, ale pridávajú sa ešte rôzne aromatické byliny – levanduľa, šalvia, mäta a ďalšie druhy. Pri navodení zvláštneho stavu vedomia je potom možné vyčítať z dymu rôzne znamenia a získavať odpovede na naše otázky.

Veštenie z popola

Aj v prípade veštenia z popola sa sledujú niektoré jeho vlastnosti, z ktorých veľký význam má predovšetkým tvar. Práve v ňom sa môže ukrývať symbol, ktorý odpovedá na našu otázku. Ďalšou možnosťou je nechať jemný popol rozfúkať za pomoci prievanu a pokúsiť sa vyčítať odpovede z toho, ako sa usadil. Je dôležité nesnažiť sa hľadať usilovne nejaké písmenka či iné jasné náznaky, skôr je vhodnejšie staviť na vlastnú intuíciu.

Jednoduché veštenie z popola si môžete skúsiť sami. Stačí si vziať kúsok papiera a na neho napísať otázku, ktorá nás zaujíma. Potom papier opatrne zapálime, najlepšie pomocou voskovej sviečky. Pokiaľ má vzniknutý popol tvar kruhu alebo dokonca srdca, je odpoveď pozitívna. Ak je kôpka popola veľmi nepravidelná alebo pripomína dokonca kríž, potom nás radostné správy s najväčšou pravdepodobnosťou nečakajú.

Veštenie online
Zaujíma vás, čo vás čaká? Toto lákavé tajomstvo môžete odhaliť spoločne s vešticou. Tá vám tiež môže odpoveď na otázky, ktoré vám nedajú spať.

veštice online