Veštenie z kávy a čaju

veštenie z kávy a čaju

Objavte tajomstvo taseografie

Ľudský osud je jednou z najviac skúmaných životných otázok, ktoré sa už naši predkovia snažili odhaliť. Niet divu, že sa veštenie vykonáva už tisíce rokov a za tú dobu vzniklo mnoho praktík, ktoré možno považovať za pozoruhodné a tajomné.

Jednou z nich je veštenie z čaju a kávy. Naši predkovia veštili z kostí, z krvi i medoviny. S vývojom kultúry pokročilo aj veštenie a začalo sa veštiť z čiernej kávy a z čaju. Celou podstatou veštenia je kávová alebo čajová usadenina. Dôležitá u tohto veštenia bude nielen tekutina, ktorú vypijete, a ktorá sprevádza svoj osud s výsledkom veštenia, ale najmä sypká zmes, ktorá utkvie na vnútornej strane šálky.

Každý si zamieša svoj osud

Kúzlom celého veštenia z usadeniny je skutočnosť, že si každý odhaľuje svoju budúcnosť sám. Jedná sa o jeden z mála druhov veštenia, u ktorých sa spočiatku zaobídete bez skúseného veštca.

Prečo káva alebo čaj?

Pre tento druh veštenia je ikonická usadenina, ktorá zostane po vypití horúceho nápoja. Spravidla sa volí vždy medzi kávou a čajom. Každý si vyberie, čo mu viac chutí. Nikdy nezačínajte veštiť s nápojom, ktorý by vám bol odporný.

Začíname veštiť

Používa sa vždy čerstvo zaliaty nápoj. Pre začiatok veštenia je ideálne, aby ste boli úplne v pokoji, uvoľnený a pripravili si nápoj. Sypkú kávu, alebo čaj, dajte do šálky, aspoň 2 lyžičky. Následne zalejte zmes vriacou vodou. Počkajte, kým nápoj nebude mať teplotu takú, aby ste ho mohli vypiť. Pite pomaly, aby ste nevypili aj usadeninu. Musí ísť o čistú usadeninu, preto si nápoj nijako neslaďte, ani nedochucujte, jedine tak bude veštba správna.

Nechajte nad usadeninou vždy malé množstvo tekutiny. Ak ste sa dostali až sem, tak začnite s miešaním. Šálku uchopte končekmi prstov za okraje a začnite s ňou krúžiť po smere hodinových ručičiek. Následne rýchlo obráťte šálku hore nohami a položte ju na stôl. Teraz počkajte približne 5 minút a šálku otočte opäť hore dnom.

Podstata symbolov

Symboly sú najpodstatnejšou časťou celého veštenia. Na stene šálky vám zostal zvyšok usadeniny. Aký má tvar? Čo vám pripomína? Tu hrá dôležitú úlohu vaša psychika, ktorá sa vo veštbe odrazí. Desať ľudí môže vidieť v rovnakom obraze desať rôznych vecí, preto je dôležité, čo vidíte vy. Využite svoju fantáziu a nechajte vašu myseľ, nech sama priradí prvú podobu, ktorá vás napadne.

Teraz už je potrebná odborná pomoc a to pre rozoznanie symbolov. Každý symbol znamená niečo iné, šťastie, smútok, lásku, nádej alebo napríklad aj vieru. Symbol si veľmi dobre zapamätajte. Nižšie pre vás máme niekoľko významov symbolov.

Slovník symbolov

Anjel – čaká vás dobrá správa
Auto – cestovanie alebo porucha auta
Balón – príliš rušný spoločenský život
Chrobák – dostanete sa k rýchlemu pokroku
Štvorlístok – tvrdá práca začne prinášať úspech
Dieťa – tehotenstvo a nový život
Torta – oslava
Jablko – život v hojnosti
Kniha – riešenie životných otázok
Mačka – pozor na podvody
Bicykel – individuálny životný smer
Kotva – istota a stabilita v živote
Kosti – zoberte viac odvahy
Metla – budete sa sťahovať
Krokodíl – dajte si pozor na falošných priateľov
Kruh – celý kruh znamená úspech, porušený kruh príchod zaujímavej ponuky
Kytica – zažijete romantiku alebo skorý úspech
Lietadlo – čaká vás cestovanie
Loď – blíži sa veľká životná príležitosť
Medveď – budete silní a vytrvalí
Miska – čaká vás blahobyt
Mravec – máte pred sebou veľa práce
Nôž – dajte si pozor na svoje slová
Posteľ – zažijete nový vzťah alebo pracovnú známosť
Vták – váš život naberá správny smer. Ak je to kŕdeľ vtákov, tak zažijete veľa šťastia
Vrece – dajte si pozor na životné pasce
Chrastie alebo ker – čakajú vás prekážky
Ruka alebo paže – pomôžete niekomu alebo niekto pomôže vám
Sekera – máte dostatok sily pokračovať dlhšie
Sud – zažijete skvelú zábavu
Šípka – šípka nahor znamená správny smer, šípka dolu zlý smer a horizontálne šípka stereotyp
Vajcia – čoskoro získate zaujímavú inšpiráciu
Včela – vaša práca začne žať úspech
Zvonček – čakajú na vás skvelé správy
Žaluď – úspech v osobnom i pracovnom živote

Zaujíma vás výklad aj iných symbolov?
Ak ste nenašli taký, ktorý sa zobrazil vám, obráťte sa na niektorého z odborníkov na veštenie budúcnosti, ktorý vám s jeho výkladom pomôže.

veštice online