Veľkňažná v tarote – význam karty

Veľkňažná

Veľkňažná v tarote – venujte sa sami sebe!

Tarotová karta, ktorá patrí do tzv. Veľkej arkány, je posolstvom o poznaní seba samého. V tomto článku vám posolstvo Veľkňažnej predkladáme. Ide o mimoriadny zážitok, ktorý prináša harmóniu a vnútorný mier, ktorý zmieruje protiklady a uzdravuje. Načúvajte Veľkňažnej a vydajte sa na cestu do svojho vnútra …

Kto je Veľkňažná

Veľkňažná je v poňatí tarotu bytosťou, ktorá spoznala seba samého, ktorá si seba tiež váži a bezhranične verí vo svoje schopnosti.
Symbolizuje intuíciu, nepriamy vhľad, nevedomie, duševnú rovnováhu.

Veľkňažná je zdrojom vnútornej sily, srší z nej silná osobnosť a nezávislosť. Zároveň je vysoko vnímavá voči svojmu okoliu a neobmedzuje ostatných. Veľkňažná sa sústredí na seba, na svoju krásu. Je sama sebe prameňom sily a múdrosti.

Veľkňažná patrí k živlu Vody, je teda spojená s citmi a duchovným životom. Prináša harmóniu, spája zdanlivé protiklady, rovnako tak aj ženský a mužský princíp.

Čo karta Veľkňažná znamená?

Veľkňažná poukazuje na novú cestu, ktorá vedie k poznaniu seba samého. Upozorňuje na to, že je potrebné hľadať rovnováhu, ceniť si vlastnú intuíciu a tiež pracovať na vlastnej sebaúcte.
Veľkňažná zrkadlí skryté túžby a najvnútornejšie pocity – nabáda človeka k pokojnému rozjímaniu, samote a stiahnutiu sa do seba. Karta má uzdravujúce účinky. Veľkňažná tíši bolesti, čistí myseľ, posilňuje vlastnú intuíciu a vnímanie.

Veľkňažná sa viaže na srdcovú čakru, má tak schopnosť zjednotenia, spája vedomie a nevedomie. Dokáže prepojiť aj zdanlivé protipóly. Upokojuje a napĺňa srdce mierom.
Veľkňažná je tiež ochrannou kartou. Vo výklade povzbudzuje k samostatnosti a práci na sebe. Veľkňažná hovorí pýtajúcemu sa, aby nasledoval svoj vnútorný hlas. Tak možno dosiahnuť harmónie a vnútorného pokoja, ktorý karta podporuje. Karta dáva nádej, povzbudzuje na ceste k úspechu – k pocitom šťastia a spokojnosti.

Na druhej strane môže Veľkňažná poukazovať aj na to, že sa nešťastne vyhýbame citovým prejavom a vzťahom. Je tiež akýmsi varovaním – pred zničujúcou nerozhodnosťou, tiež náladovosťou či neprimeranými strachmi.

Veľkňažná a dvojka

Karta Veľkňažná nesie číselné označenie dva, spája sa aj s dvojkami Malej arkány. Nástrojmi Veľkňažnej sú 2 meče (vnútorný mier), 2 poháre (láska), 2 palice (rovnováha) a 2 mince (zmena).

Veľkňažná v rôznych kultúrach

Z pohľadu egyptskej mytológie je Veľkňažná bohyňou Isis, v starogréckom poňatí sa spája s bohyňou Artemis. Vždy sa spája s prírodou, prirodzeným poriadkom života, vysokou intuíciou. Veľkňažná je vždy nejakým stvárnením vlastného, najhlbšieho ja.

Chcete vedieť, ako dosiahnuť vnútornej rovnováhy?
Pomôže vám k nej Veľkňažná aj ďalšie tarotové karty. Ak sa obrátite na skúsenú kartárku, tá vám môže prostredníctvom tarotu poradiť v mnohých rôznych situáciách.

Zavolajte do našej online veštiarne na telefón 0988 612 700.

Tarotové karty podporia kroky vašej životnej cesty a odhalia vám to, čo sa pre vás zatiaľ možno skrýva, hoci je to nanajvýš dôležité.

veštice online