Úvod do zaklínadiel a zaklínania

Základy zaklínania

Hoci slová ako “zaklínadlo” alebo “zaklínanie” môžu na prvý pohľad pôsobiť ako niečo negatívne, prípadne proces, ktorým chceme ublížiť alebo nejako inak uškodiť inému človeka, nie je tomu tak zďaleka vždy. Aj zaklínanie sa totiž bežne používa pri čarovaní a praktizovaní bielej mágie. Dobre formulované zaklínadlo v sebe navyše ukrýva obrovský magický potenciál a môže nám napríklad privolať vysnívanú lásku!

Zaklínanie v praxi

Fascinujúci svet kúziel a čarovania si môže s trochou opatrnosti vyskúšať úplne každý. A nie je k tomu nevyhnutne potrebná veštecká guľa ani nadprirodzené schopnosti. Jedným zo spôsobov, ako začať používať mágiu v praxi, je zaklínanie.

Pri formulovaní zaklínadiel je len potrebné dodržať niekoľko základných pravidiel. Na úplnom začiatku je nutné si ujasniť, čo vlastne chceme dosiahnuť. Túžime po uznaní v novom zamestnaní? Chceme si zlepšiť finančnú situáciu? Prajeme si zažehnať manželskú krízu? Priania sú rozličné a je ich takmer nekonečné množstvo.

Akonáhle si rozmyslíme naše želanie, prichádza na rad vizualizácia. Aj táto časť procesu nie je nijako zložitá. Jednoducho si predstavíme situáciu, že sa naše konkrétne túžby splnia. Ako sa v tejto chvíli cítime? Sme šťastní alebo váhame, či je to pravé, po čom túžime? V druhom prípade je radšej lepšie od kúzla upustiť. Mali by sme byť bytostne presvedčení, že splnenie konkrétneho priania skutočne chceme aj v hĺbke našej duše.

A teraz už prichádza na rad samotná formulácia zaklínadla. Ako by mala vyzerať? Zaklínadlo by malo byť skôr krátke, jasné a výstižné. Malo by tiež obsahovať záležitosti, ktoré skutočne možno splniť. So zaklínadlami typu, že sa chcete stať nesmrteľnými alebo lietať ako vtáci, to ani neskúšajte. V pozemskom živote sa vám to ani pri najväčšom čarovaní nikdy nesplní.

Uveďme pár príkladov, ako by konkrétne zaklínadlo mohlo vyzerať:

Zaklínadlo pre privolanie lásky

“Týmto zaklínadlom privolávam šťastie v láske, ktorú prijímam s pokorou. Už žiadny smútok, žiadny plač, chcem byť šťastná tentoraz. ”
Zaklínadlo proti nespavosti
“Moje oči sa už zatvárajú,
noc vystriedala deň.
V túto dobu ľudia zaspávajú,
aj mne sa bude zdať sladký sen. “

Zaklínadlo pre získanie bohatstva

Hoci blahobyt zárukou šťastia nie je,
aj napriek tomu radosť prinesie mi,
nechcem už v nedostatku žiť,
chcem, načo len si spomeniem mať. “

V ideálnom prípade by sme sa mali zaklínadlo naučiť naspamäť. Je to rozhodne efektívnejšie, než ho čítať z papierika. Jeho účinok dokáže posilniť opakovanie. Podľa zásad mágie by sa malo predniesť vždy celkom trikrát. Kúzlo môžeme ľubovoľne opakovať dovtedy, kým sa nedostaví želaný výsledok.

A opäť platí, že pri každom zopakovaní ho prenesieme trikrát po sebe. Niekedy sa tiež uvádza, že jeho pôsobenie ešte viac umocní, ak ho prevedieme do veršov. Nie je to však podmienkou, rozhodne je lepšie krátke výstižné zaklínadlo oproti kostrbatému pokusu o poetické dielo.

Potrebujete vlastné zaklínadlo?
Ak si sami netrúfate na formuláciu vlastného zaklínadla, nevadí. Veštica vám ho vytvorí presne na mieru a zároveň poradí, ako s ním ďalej pracovať, aby naozaj fungovalo.

veštice online