Uľahčite si život a nastavte si ho podľa mesačných fáz

Každodenný život podľa mesačných fáz

Na rozdiel od niektorých iných planét slnečnej sústavy má Zem iba jeden prirodzený satelit čiže družicu. Tým je Mesiac, ktorý nemožno na jasnej nočnej oblohe prehliadnuť. Každý deň sa však jeho vzhľad z pohľadu od zemského povrchu premieňa. Niekedy sa zdá obrovský a má dokonale guľatý tvar, inokedy je jednoduchým kosákom a na zhruba jeden deň sa nám stratí úplne z očí. Je to dané vzájomnou polohou hneď troch nebeských telies: okrem Zeme a Mesiaca i Slnka.

Striedanie mesačných fáz má na našu planétu značný vplyv. Nielenže priamo ovplyvňuje príliv a odliv morí, ale významne pôsobí aj na človeka. Kto si podľa fáz Mesiaca “nastaví vlastné hodinky”, tak si tým v mnohom uľahčí každodenný život.

Každodennosť podľa mesačných fáz

Pribúdajúci Mesiac

Kosáčik Mesiaca má tvar D a deň odo dňa rastie, pretože je vo fáze dorastania. Pomaličky speje k splnu. Čo sa deje s naším telom? Ukladá si prebytočnú energiu, zadržiava vodu. Pretože je metabolizmus skôr v útlme, je vhodné si dávať obzvlášť pozor na nezdravú stravu, v tejto fáze Mesiaca by sa totiž ľahko odrazila na hmotnosti.

Pribúdajúci Mesiac je pomyselný novým začiatkom. Je možné sa s chuťou pustiť do nových projektov a realizácie rôznych nápadov, ktoré človeku prúdia hlavou už dlho. Človek má všeobecne lepšiu schopnosť komunikácie, možno teda vrelo odporučiť si práve na toto obdobie naplánovať pracovné pohovory či dôležité rokovania.

Mesiac v splne

Mesiac v splne nad našimi hlavami jasne žiari, dosiahol svoje maximum a tiež jeho pôsobenie na Zemi je vôbec najsilnejšie. Čo sa deje s telom? Zadržiavanie vody a energie je na vrchole. Ten, kto sa snaží schudnúť, by sa mal vyvarovať tučných a vyprážaných jedál, rovnako ako sladkostí.

Spln spôsobuje, že sú mnohí ľudia nepokojní a nezriedka aj nervózni a vznetliví. Jednoducho sa necítia úplne vo svojej koži, čo našťastie zvyčajne ihneď po splne zase prejde. Každopádne je lepšie sa vyvarovať dôležitých rozhodnutí a vyhýbať sa sporom. Mnohí ľudia pri splne veľmi zle spia.

Ubúdajúci Mesiac

Akonáhle začína Mesiac cúvať, nadobúda tvar písmena C. Tentoraz sa ľudské telo zbavuje prebytočnej vody, spolu s ňou sa vo zvýšenej miere odplavujú tiež prípadné toxíny alebo iné nečistoty. Organizmus je pripravený aj pre väčšiu fyzickú záťaž, je preto vhodné si práve na toto obdobie naplánovať väčšie túry, prípadne náročnejšiu činnosť okolo domu a podobne. Práca pôjde dobre od ruky.

Je ideálny čas pustiť sa do dlho odovzdávaných restov alebo väčšieho upratovania. Rovnako možno odporučiť vyriešiť prípadné spory s blízkymi, otvorene sa porozprávať, ak existujú nejaké nedorozumenia. Ubúdajúci Mesiac ponúka možnosť konečne uzavrieť všetko, čo zostalo doteraz otvorené, a to v pracovnom aj súkromnom živote.

Mesiac v nove

A je to tu. Nastalo takzvané novolunie, teda fáza, kedy Mesiac na nočnej oblohe prakticky nie je vidieť. Ide o obdobie celkového útlmu po psychickej aj fyzickej stránke. Človek sa sťahuje do svojej ulity, naberá sily na nový začiatok, rozjíma a relaxuje.

Ak je Mesiac v nove, býva ľudský organizmus celkovo náchylnejší a zraniteľnejší. Neradno sa púšťať do väčších aktivít. Odporučiť možno skôr prežiť tento deň v pokoji, napríklad čítaním knihy alebo inou skôr odpočinkovou aktivitou. Je to však ideálny čas pre vytvorenie nových plánov a stratégií do budúcnosti, ktoré možno začať realizovať ihneď, akonáhle začne Mesiac opäť pribúdať.

Osobný horoskop
Náš každodenný život ovplyvňuje nielen Mesiac, ale aj hviezdy a vôbec všetky vesmírne telesá. Ľudský osud ukrýva horoskop, poodhaľte ten svoj.

veštice online