Tri jednoduché tipy, ako načerpať energiu

ako načerpať energiu

V dnešnej hektickej dobe nie je vôbec prekvapujúce, že sa mnohí z nás z času na čas cítia vyčerpaní a bez energie. Ale aj napriek existujúcej únave musia plniť každodenné úlohy a povinnosti. To samozrejme nie je nič príjemné. Každý, kto to niekedy zažil, dobre vie, ako je nepríjemné fungovať, keď dochádzajú sily alebo je ich nedostatok.

Našťastie sú rozličné možnosti, ako načerpať novú energiu. Opomeňme teraz doping v podobe pitia kávy alebo dokonca energetických nápojov. V tomto článku sa dozviete niekoľko tipov, ako znovu získať životný elán v prípade, keď nemáte možnosť si oddýchnuť a vziať si pár dní voľna či odísť na dovolenku.

Príroda je plná pozitívnej energie

Niekedy stačí naozaj málo. Veľmi osviežujúca je aj samotná prechádzka do prírody. Je dokonca skoro jedno kam, stačí vyraziť kamkoľvek do prírody, kde sa budeme cítiť dobre. Môže ísť o vychádzku pozdĺž rieky alebo potôčika, po rozkvitnutej lúke alebo napríklad po lese. Skúste nechať odplynúť všetky negatívne myšlienky a pocity, jednoducho si vychutnávajte pobyt na čerstvom vzduchu, tešte sa z prírodných krás a relaxujte pobytom vonku. Nebojte sa na chvíľu zastaviť, pohladiť obzvlášť krásnu kvetinu alebo napríklad objať mohutný kmeň stromu.

Účinky sa dostavia čoskoro, budete sa cítiť celkovo lepšie, viac svieži a zlá nálada sa vám zlepší.

Využite sily drahých kameňov

Kamene majú schopnosť na človeka pôsobiť a ovplyvňovať jeho život. Každý druh má trochu iné účinky na ľudské telo a dušu. Ak siahnete po tých, ktoré dokážu dodať blahodarnú energiu, budete sa cítiť lepšie a vaša únava postupne zmizne.

Ideálnou voľbou, ako bojovať s únavou, je využiť moc krištáľu. Práve ten pôsobí tak, že dodáva energiu, odstraňuje vyčerpanie a dokonca aj stres a nervové vypätie. Pri dlhotrvajúcej únave a nedostatku tvorivej sily môžete využiť kalcit, celkovú životnú energiu účinne zvýši jemný ruženín a väčšiu radosť do života i viac elánu a nadšenia dokáže odovzdať karneol.

Ako tieto drahé kamene vedieť použiť? Nie je to nič zložité a nie je potrebné robiť žiadne magické rituály. Naopak, stačí napríklad nosiť vybraný kameň stále pri sebe. Ak sa budete cítiť obzvlášť zle, vezmite ho do svojej dlane, dotýkajte sa ho a skúste sa sústrediť iba na neho, jeho farbu, tvar a povrch. Čoskoro by vám malo byť opäť lepšie. Kameň môžete nosiť pri sebe ako talizman či amulet alebo aj v podobe šperku – napríklad náramku alebo náhrdelníka, prípadne si ho nechať zasadiť do prsteňa.

Naučte sa odpočívať

Hoci máte práve veľmi náročný deň, tak aj napriek tomu si môžete nájsť aspoň pár minút sami pre seba. Ak si takéto súkromné chvíle, kedy sa budete venovať sami sebe, pre seba vynahradíte každý deň, účinok na seba nenechá dlho čakať.

Stačí len nájsť miesto, kde nás nebude nikto rušiť a ideálne, kde bude tiež ticho a pokoj. Sadnite si na chvíľu, zatvorte oči a nechajte odplávať každodenné starosti a strasti preč. Zo začiatku to bude zložité a rôzne problémy sa budú stále objavovať ako vtieravé myšlienky. Čoskoro ale nájdete cvik a podarí sa vám aspoň počas tých niekoľkých minút nemyslieť na nič, čo vám pôsobí stres.

Naopak sa sústreďte len na svoj dych, myslite na každý nádych a výdych. S každým výdychom budete mať o starosť menej a budete sa cítiť lepšie. Môžete si tiež skúsiť predstavovať nejaké pekné miesto – napríklad pobrežie mora, kde vlnky jemne narážajú do lesklých kamienkov, počujete šumenie vetra v stromoch a príjemné hrejivé lúče na vašej pokožke.

Je známe, že sila mysle je obrovská a ak sa naučíte takto relaxovať, bude sa cítiť lepšie, získate viac energie a tiež sa zvýši vaša odolnosť proti každodennému stresu.

Ste už od rána unavení a tešíte sa do postele?
Vyčerpanie dokáže pokaziť radosť zo života. Veštica vám môže poradiť ďalšie tipy, ako s únavou bojovať a ako načerpať novú energiu a radosť z nového dňa.

veštice online