Tri červené drahé kamene, ktoré stoja za pozornosť

Červené kamene a ich magická moc

Drahokamy, ktoré sa môžu pýšiť rôznymi odtieňmi červenej, patria v prírode k tým vôbec najvzácnejším. Svojou výraznou farbou, ktorá často pripomína plamene ohňa, však už od pradávnych čias pútali pozornosť človeka, ktorý ich vyhľadával. Drahé kamene červených farebných tónov našli svoje uplatnenie v šperkoch vrátane korunovačných klenotov v rôznych krajinách sveta. Ale ľudia ich používali aj pri magických rituáloch a na liečenie rôznych zdravotných neduhov.

Červená farba symbolizuje energiu, nespútanosť, dynamiku, silu, dominanciu až dravosť, skutočnú vášeň, túžbu, sebavedomie a odvahu.

Rubín

Tento krásny a drahý kameň svojim charakterom patrí elementu ohňa. Má schopnosť prehlbovať lásku, otvárať ľudské srdce, dáva silu, povzbudzuje, napomáha sebavedomiu a sebavyjadreniu. Je to tiež dôležitý ochranný kameň, pôsobí proti negatívnej energii, zlým silám a zlým úmyslom. Červený rubín dokáže podporiť intuíciu a je aj sprievodca každodenným životom, kedy uľahčuje prekonávať rôzne životné prekážky. Tak ako ostatné magické kamene, tiež rubín je potreba pravidelne nabíjať, aby si uchoval svoju tajuplnú moc. V tomto prípade sa odporúča ho očistiť pod tečúcou vodou a následne nechať približne dve hodiny vystaviť na priamom slnku.

Červený turmalín

S červeným turmalínom sa môžeme stretnúť aj pod názvom rubelit. Aj on rovnako ako rubín patrí elementu ohňa. Je to kameň podporujúci chuť do života, dodáva energiu, zlepšuje celkovú vitalitu a silu, povzbudzuje odvahu, zároveň je to ale kameň lásky a harmonických partnerských vzťahov. Je výborným pomocník proti stresu, prečisťuje myseľ od negatívnych myšlienok, napomáha pochopiť samého seba a udržuje zdravý nadhľad. Je to teda kameň, ktorý sa hodí na každodenné použitie, naviac tiež on dokáže pohlcovať negatívne vibrácie.

Český granát

S českou zemou je previazaný český granát čiže Pyrop, ktorý si však našiel svojci nadšencov po celom svete. Očarí nielen svojou krásou a sýtou priehľadnou červenou farbou, ale aj on je dôležitým kameňom v mágii a liečiteľstve. Všetky tieto aspekty možno prepojiť v jeden harmonický celok, a to v pôvabnej podobe šperku – náušníc, prívesku, náramku alebo napríklad prsteňa. Taký klenot je totiž nielen pekný, ale zároveň v sebe ukrýva aj magické a liečivé schopnosti. Český granát je vynikajúcim ochranným talizmanom, ktorý ochraňuje pred zlými úmyslami a pred nešťastím a neúspechom. Dokáže privolať lásku či udržať existujúci partnerský vzťah v harmónii, posilňuje vášeň a túžbu, pomáha prekonať únavu aj stavy vyčerpania. Jeho nositeľ bude vyrovnanejší, so zdravým sebavedomím a bude mať dobrý úsudok.

Nechajte si poradiť!
Trápia Vás zdravotné problémy alebo ste pod trvalým tlakom a neustále v strese? Nechajte si poradiť, ktorý kameň by Vám mohol pomôcť, aby ste sa cítili lepšie.

veštice online