Transparent tarot – recenzia

transpanent tarot

Existujú tarotové balíčky a tarotové balíčky. Niektoré upútajú na prvý pohľad, niektoré na prvý pohľad subjektívne odpudzujú. Niektoré sú zaujímavé svojim poňatím, ďalšie svojou témou, a ešte ďalšie napríklad svojím grafickým stvárnením. Každý z tarotových balíčkov je jedinečný, každý je niečím iný.

Tarotové súpravy môžu mať rôzny formát a tiež rôznu kvalitu spracovania, môžu ich zdobiť zlaté okraje alebo napríklad kovový lesk priamo na kartovom vyobrazení. Môžu mať rôznu povrchovú úpravu. Vždy ich však spája materiál, z ktorého sú vyrobené.

Zatiaľ čo v minulosti sa mohli užívať napríklad karty z dreva alebo z kovu, dnes sa tarotové karty vyrábajú z papiera – až na úplné výnimky. Jedna z týchto výnimiek, ktorá popri iných tarotových balíčkov úplne vybočuje, je tarotová súprava s názvom Transparent tarot. Už zo samotného názvu sa dá usúdiť, v čom je táto tarotová súprava iná. Áno, je skutočne transparentná.

Revolúcia v tarotových súpravách

Transparent tarot sa prvýkrát objavil na konci roka 2008 (v zahraničí). Jeho autorkou je Emily Cardingová. Je potrebné upozorniť, že tento tarot rozhodne nie je vhodný pre začiatočníkov. Nie každý má tak vyvinutú intuíciu, aby k nemu obrazy kariet mohli priamo hovoriť, akokoľvek dokonale sú vyobrazené a akokoľvek priame je ich oznámenie. Význam pôvodných tarotových kariet preniesla autorka do silnej symboliky, na každej karte zostal väčšinou iba jediný symbol. Čítanie kariet tak neumožňuje začiatočníkom čerpať inšpiráciu zo samotných obrázkov.
Tiež je potrebné podotknúť, že táto tarotová súprava rozhodne nepatrí k tým najlacnejším. Ono nezvyklé spracovanie proste niečo stojí.

Ide o balíček tarotových kariet na priehľadných fóliách. Tie zakúpite v súprave s bielym plátnom, ktoré uľahčuje čítanie kariet pri výklade. Ku kartám je dostupná tiež obsiahla kniha s veľmi podrobným popisom všetkých tarotových kariet (v angličtine). Skúsené veštice vyzdvihujú najmä detailný výklad dvorných kariet.

Ako transparentný tarot vyzerá?

Obrázky Transparent tarotu sú silné svoju jednoduchosťou. Farby nepôsobia stroho, ale nie sú ani príliš intenzívne, rozhodne nerušia.

Stvárnenie jednotlivých kariet je symbolické. Napríklad kartu Blázna s nulou v Transparent tarotu zdobí nádherný motýľ. Teraz nádherný motýľ, avšak predtým odporná húsenica alebo tajomná kukla. A kto vie čo predtým? Ani nádherný motýľ však nie je finálnym štádiom, aj túto nádheru čoskoro vystrieda skaza, pretože život motýľa je veľmi krátky. A tak sa motýľ zase premení v niečo iné. Tak ako bláznivý je motýľ a jeho život, tak možno pochopiť kartu Blázna Transparent tarotu.

Výklad tradične i netradične

Transparent tarot sa môže vykladať rovnako ako klasické tarotové karty, kartu vedľa karty. Avšak je možné využiť aj jeho charakteristické vlastnosti, teda transparentnosti a skladať karty cez seba. Buď je možné pokladať priamo na seba, alebo skladať cez seba obdobne ako filmový pás. Karty potom ponúkajú veľmi presnú a detailnú odpoveď.

Máte záujem o výklad tarotových kariet?
Nemusí ísť priamo o Transparent tarot, každá kartárka má svoju tarotovú súpravu, ktorú pozná a s ktorou má najlepšie skúsenosti. Výber tarotovej súpravy tak pokojne môžete ponechať na kartárke.

Vy sami si môžete vybrať kartárku, ktorá na vás zapôsobí. S výkladom tarotu sa potom môžete spoľahnúť úplne na ňu. Vy sa len tešíte z odpovedí na svoje otázky, ktoré vám tarotové karty v rukách profesionálnej kartárky rozhodne prinesú.

veštice online