Tajuplná astrológia alebo najdôležitejšie pojmy v horoskope

astrológia

Zjednodušene povedané, astrológia sa zaoberá skúmaním vzťahu medzi vesmírom a dianím na našej planéte. Vychádza z presvedčenia, že postavenie nebeských telies na oblohe priamo ovplyvňuje to, čo sa deje na Zemi vrátane všetkých aspektov života. A práve z poznatkov astrológie vychádzajú aj horoskopy.

Najvýznamnejšie astrologické pojmy

Túžite do tejto tajuplnej vedy preniknúť hlbšie a pochopiť najdôležitejšie astrologické zákonitosti?

V tom prípade by vám nemali uniknúť najdôležitejšie pojmy, s ktorými astrológia, prípadne horoskopy, pracujú.

Ascendent

Je to východný bod horoskopu. Popisuje naše vlastnosti a to, akým spôsobom nás vnímajú ostatní ľudia. Odborne sa jedná o priesečník ekliptiky s miestnym horizontom na východe.

Aspekt

Ako aspekt sa označuje uhol, ktorý medzi sebou zvierajú v rámci ekliptiky dva prvky horoskopu. Medzi najdôležitejšie aspekty patrí konjunkcia (0°), sextil (60°), kvadratúra (90°), trigón (120°) a opozícia (180°).

Azimut

Azimut je uhol medzi južnou časťou miestneho poludníka a poludníkom, ktorý pretína konkrétnu hviezdu.

Čas

Práve čas patrí k najdôležitejším premenným v astrológii pri tvorbe horoskopov. Je dôležité poznať nielen presný čas narodenia, ale úlohu má aj letný a zimný čas.

Deklinácia

Označuje vzdialenosť hviezdy od rovníka v stupňoch. Severná deklinácia značí hviezdu medzi severným pólom a rovníkom, zatiaľ čo južná deklinácia popisuje hviezdu medzi južným pólom a rovníkom.

Descendent

Ide o západný bod horizontu. Popisuje vlastnosti a typy ľudí, ktoré priťahujeme, a preto charakterizuje predovšetkým naše vzťahy. Odborne sa descendent opisuje ako priesečník ekliptiky s miestnym horizontom na západe.

Dobrodej

Ako dobrodej sa označuje planéta, ktorá má na život na Zemi pozitívny vplyv. Patrí sem predovšetkým Venuša a Jupiter.

Domicil

Ako domicil sa označuje planéta vtedy, ak sa nachádza práve v tom znamení, ktorému vládne.

Ekliptika

Ekliptika je zdanlivá dráha Slnka okolo Zeme, pričom túto dráhu prejde Slnko presne za jeden rok.
O ekliptike sa teda uvažuje ako o kruhu, ktorý má 360 °.

Mužské znamenia

Patria sem ohnivé a vzdušné znamenia zverokruhu. Konkrétne sa jedná o znamenia: Baran, Blíženci, Lev, Váhy, Strelec a Vodnár.

Nadir

Nadir (tiež podnožník) označuje druhý priesečník zvislej priamky, ktorá prechádza miestom pozorovateľa a stredom Zeme s nebeskou sférou.

Pád planéty

Takzvaný pád planéty nastáva vo chvíli, keď sa ocitne planéta v znamení, v ktorom je v oslabení.

Škodca

Patria sem planéty, ktoré majú skôr negatívny vplyv. Typickými predstaviteľmi sú Mars a Saturn.

Zenit

Zenit (tiež nadhlavník) označuje priesečník zvislej priamky, ktorá prechádza miestom pozorovateľa
a stredom Zeme s nebeskou sférou.

Znamenie horoskopu

Popisuje sa celkom 12 znamení zverokruhu. Začínajú v bode jarnej rovnodennosti a každé z týchto znamení zaberá úsek 30 ° na ekliptike. Medzi znamenia zverokruhu patria: Baran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby.

Ženské znamenia

Sú to znamenia vodného a zemského živlu. Konkrétne sa jedná o tieto znamenia: Býk, Rak, Panna, Škorpión, Kozorožec a Ryby.

Živly

Znamenie horoskopu sa rozdeľujú do 4 rôznych živlov. Jedná sa o oheň ((Baran, Lev, Strelec), zem (Býk, Panna, Kozorožec), vzduch (Blíženci, Váhy, Vodnár) a vodu (Rak, Škorpión, Ryby).

Výklad kariet
Nielen horoskopy dokážu odhaliť budúce udalosti. Mnoho cenných informácií je možné vyčítať aj z kariet. Nechajte si urobiť odborný kartový výklad a zistite, aké budú vaše ďalšie dni.

veštice online