Tajomná magická moc studní a studničiek

Tajomná magická moc studní a studničiek

V našej malebnej krajine je možné sa doposiaľ stretnúť s veľkým množstvom studničiek. Veľakrát sú trochu ukryté v lesoch a zvyčajne k nim treba zísť kúsok z hlavnej cesty. Voda z nich je príjemne mäkká a chutí veľmi dobre. Aj keď podobne ako v prípade studničiek, tiež studní s moderným rozvojom ubúda, stále sú najmä vo vidieckych oblastiach bežné. Veľa ľudí tvrdohlavo prehlasuje, že piť vodu z vodovodného potrubia nebudú, jedine tú “vlastnú” zo studne, pretože chutí úplne inak. Prečo nás vlastne studne a studničky tak lákajú? Sú totiž opradené akýmsi tajomstvo a majú magickú moc …

Studne a studničky v minulosti

Už v dávnej minulosti bol studniam a studničkám prisudzovaný zvláštny význam. Niektoré z nich sú dokonca dodnes opradené tajomstvom. Sú to predovšetkým tie, ktoré boli vystavané v miestach, kde nemohli slúžiť ako zdroj vody. Týmto zvláštnym nádržiam bez vody sa hovorilo slnečné studne a pravdepodobne mali čisto magický alebo rituálny význam. Čo sa u nich presne odohrávalo a prečo, to bohužiaľ nevieme. Najskôr však aspoň časť dávnych studní mala osobitný účel podobne ako je tomu v prípade pyramíd, menhirov a ďalších podobných tajuplných stavieb minulosti.

Čarovanie pri studničkách

Aj studne a studničky, ktoré nepatria k tým slnečným, to znamená, že slúžili alebo doteraz slúžia ako zdroj pitnej vody, je možné využiť na čarovanie. Kombinácia priezračnej vody a kameňa totiž vytvára zvláštne podmienky vhodné pre praktizovanie mágie.

Veľmi jednoduchým kúzlom, ktoré môže vyskúšať úplne každý, je vhadzovanie kamienkov alebo peniažkov. Zmyslom je splnenie nášho želania, môže ísť napríklad o naplnenie tajných túžob, nájdenie životnej lásky či získanie peňazí. Najprv je potrebné vybraný kamienok alebo peniaz opláchnuť pod prúdom tečúcej vody a následne ho ideálne na celý deň vystaviť slnečným lúčom, ktorými do seba vstrebe vesmírnu energiu. Rovnako účinné je aj jeho nabitie mesačnom svistom, najlepšie vtedy, keď sa nachádza Mesiac zrovna v splne a má vôbec najväčšiu moc.

Akonáhle je predmet nabitý, stáva sa magickým a môžeme s ním čarovať. Postavme sa ku studničke, vezmime kamienok alebo peniaz do dlane a zovrieme ju. Zavrieme oči a v duchu alebo pokojne aj nahlas vyslovíme naše želania. Potom oči otvoríme a predmet vhodíme do studničky. Kúzlo môžeme posilniť tým, že sa zo studničky výdatne napijeme a pritom si predstavujeme, že voda má čarovnú schopnosť a je pripravená vyplniť naše sny. Na samotný záver nezabudnime studničke za jej pomoc poďakovať. Ak je zanedbaná, môžeme ju aj vyčistiť alebo vytrhať burinu rastúcu v jej blízkosti.

Až sa naše želanie vyplní, kamienok, prípadne peniaz, by potom už nemal zostávať v studničke. Preto ju navštívime znova, opatrne ho vylovíme a zakopeme ho do lesnej pôdy niekde blízko. Tým je celý magický rituál uzavretý a môžeme ho opakovať znovu s novým predmetom a novým prianím. Nikdy sa však nemá používať viac kamienkov a peniažkov naraz, nielenže by došlo k nežiaducemu znečisteniu studničky, ale kúzla by sa navzájom anulovali, takže by rituál nefungoval.

Tiež túžite, aby sa splnil váš sen?
Možno je už všetko na najlepšej ceste a čoskoro sa vám zmení život. Čo vás čaká, sa môžeme ľahko dozvedieť. Stačí sa totiž len opýtať kariet a hneď zistíte, aká bude vaša budúcnosť.

veštice online