Steampunk Tarot – recenzia

Steampunk Tarot

Steampunk je svetom plným fantázie, vynálezov a dokonale fungujúcich strojov. Rovnako precízne ako sú zostavené ozubené kolesá, ktoré neodmysliteľne k steampunku patria, do seba zapadajú aj jednotlivé prvky tarotu. Tarot aj steampunk sa zhodujú vo svojom dômyselnom spracovaní plnom fantázie a prelomových objavov. Aj preto spolu skvele rezonujú. To dokazuje aj netradičný tarotový balíček s príhodným názvom Steampunk tarot.

Tarot na hnedo

Steampunk sa radí medzi sci-fi či fantasy. Jedná sa o variáciu punku, ktorá nadovšetko vyznáva technológie, predovšetkým tie parné. Para je hlavnou kulisou Steampunku aj Steampunk tarotu.

K steampunku patria aj ozubené kolesá alebo hodinové stroje, tiež oblečenie viktoriánskej doby, najlepšie v hnedej, príp. čiernej či béžovej farbe. Tradičným doplnkom sú klobúky a samozrejme okuliare – letecké alebo zváračské. Nič z toho nechýba na kartách Steampunk Tarot.

Steampunk sa dá označiť za kultúru ľudí a ich vynálezov. Podľa definície Barbary Moore, autorky kariet Steampunk Tarot, ide o “retrotechno”, tiež “hnedú objavenú gotiky” alebo “obraz minulosti, ktorá by bola, keby sa budúcnosť udiala skôr”.

Ako vyzerá Steampunk tarot?

Autorka Barbara Moore chce svojim tarotovým balíčkom prebúdzať zvedavosť. A darí sa jej to. Nielen karty Steampunk Tarot, ale najmä pracovná kniha umožňuje preniknúť do sveta tarotu aj Steampunku.

Ilustrátor Aly Fell dokázal zladiť steampunk s tradičnými symbolmi tarotu, významy kariet sú tak ľahko uchopiteľné. Vizuálna podoba kariet je aj napriek tomu netradičná a pozoruhodná. Ozubené kolesá sa na kartách točia podobne ako kolesá osudu. Postavy na kartách ožívajú rovnako tak, ako ožívajú hrdinovia z románu Jules Verna. Karty zobrazujú stroje ako živé organizmy. Ľudia a stroje sú na kartách vo vzájomnej harmónii. Príbehy dostávajú vďaka kartám svoj dej.

Autorka Barbara Moore prináša nevtieravý tarotový balíček nielen všetkým priaznivcom Steampunku. Jej podanie tarotu je natoľko fascinujúce, že svet Steampunku priblíži aj tým, pre ktorých bol doteraz neznámy.

Steampunk môže aj nemusí byť váš štýl, napriek tomu vás Steampunk tarot svojim poňatím zaujme. Tieto karty vás vtiahnu do tarotového deja rovnako tak, ako vás vtiahnu točiace sa súkolia steampunkových strojov.

Steampunkové technológie sú praktické, praktické využitie určite nájdu aj karty Steampunk tarotu. Predstavujú spôsob, ako načerpať trochu z neobmedzenej studnice múdrosti, nájsť odpovede na dôležité otázky a objaviť doposiaľ skryté svety.

Ako spoznať doteraz nepoznané? Ako nájsť odpovede na svoje otázky?
Pokiaľ máte nezodpovedané otázky, odpoveď môžete nájsť tiež v kartách našich kartárok. Nemusíte vyznávať Steampunk, nepotrebujete svoje vlastné karty, nepotrebujete poznať umenie výkladu kariet. Stačí len vytočiť číslo 0988 700 888 a zavolať, o zvyšok sa postarajú karty v rukách našich kartárok.

veštice online