Soľ – jednoduchá ochrana priestoru pred zlými silami

Možno sa necítite dobre vo svojom domove a hľadáte cesty, ako z neho urobiť energeticky čisté, láskyplné a útulné miesto. Nemusíte pritom využívať žiadne zložité magické pomôcky a učiť sa s nimi pracovať. Vystačíte si s obyčajnou soľou. Soľ je totiž nad zlato. A nielen v rozprávkach.

Základný magický prostriedok

sol ocista

Soľ, biele zlato, je darom prírody, ktorý je dostupný každému. Je všadeprítomná, v rovnakom pomere ako v oceáne sa vyskytuje tiež v krvnej plazme človeka. Predstavuje nielen základnú ingredienciu v kuchyni, ale aj základný magický prostriedok. Má totiž výhodnú kryštalickú štruktúru. Kryštalická štruktúra dáva soli očistné účinky. To je tiež dôvodom, prečo soľ nachádza uplatnenie v najrôznejších očistných rituáloch. Kryštalická štruktúra soli tiež umožňuje jednoduché energetické nabíjanie.

Soľ je spojená s živlom Zeme (pokiaľ pôjde o morskú soľ, bude sa viazať na živel Zeme a k tomu aj na živel Vody). Živel Zem dáva soli energiu a duchovnú silu. Soľ je symbolom čistoty a ochrany, tiež pevnosti, rozhodnosti a vernosti.

Ako soľ využiť?

Soľ sa v mágii využíva najrôznejšími spôsobmi. Tým najjednoduchším spôsobom ochrany obydlia je tzv. Soľná hradba. Stačí niekoľko zrniečok soli v linke nasypať pod prah hlavného vchodu. Symbolicky tak celý dom ochránite pred negatívnou energiou a nadprirodzenými bytosťami.
Ak chcete chrániť miestnosť, môžete soľ vsypať do misky a nechať ju v miske dlhodobo (najlepšie v niektorom z rohov). Soľ do seba nasáva negatívne energie, pohltí temné sily, ale aj nežiaduce emócie, energie vyvolané konfliktami, hádkami a pod. Pre očistu miestnosti stačí soľ ponechať v priestore po dobu dvoch dní, ale môžete ju tam nechať aj niekoľko mesiacov. Čas od času by ste ju potom mali vymeniť.

Soľ môžete využiť aj k magickému očistnému rituálu, keď ju rozsypete po podlahe a potom zmetiete spolu so všetkým špinavým a zlým. Tento rituál by vám mal pomôcť pri útoku nehmotných zlých síl.

V prípade, že máte pocit, že vám ublížil nejaký človek mimo váš domov, alebo vás dokonca niekto priamo očaril, základnou ochranou je očista rúk. Neberte do dlaní trochu soli a dôkladne ju v rukách premasírujte tak, ako keď si ruky omývate vodou. Nakoniec zvyšky soli ešte opláchnite. Účinok rituálu posilníte tým, že budete v duchu myslieť na to, ako sa čistíte, ako odpúšťate a cítite lásku voči všetkému živému.

Očistná kúpeľ

V soľnom roztoku môžete čistiť od negatívnej energie najrôznejšie predmety, starožitnosti, šperky, tiež najrôznejšie amulety a talizmany. Očistný soľný kúpeľ pomôže aj priamo vám, ak sa v nej vykúpete.

Ako sa zbaviť zlých síl?
Ak vám tieto jednoduché očistné rituály so soľou nepomáhajú alebo cítite, že potrebujete niečo silnejšie, môžete sa obrátiť na naše veštice, kartárky a liečiteľky. Mnohé z nich dokážu odstrániť negatívne energie, očistiť priestor (i na diaľku) a tiež rozžiariť vašu auru. Zavolajte na 0988 700 888.

veštice online