Slávni proroci, jasnovidci a veštci

Sibyla alebo Nostradamus – títo slávni proroci sa zapísali do všeobecného povedomia a ich proroctvá poznajú aj tí, ktorí schopnosti odhaľovať budúcnosť zásadne popierajú. Edgar Cayce, Gérard Croisette alebo Jeane Dixonová – to sú mená moderných jasnovidcov. Ti možno nedosiahli takého ohlasu ako Sibyla alebo Nostradamus, ale pre svoje “videnie” sa tiež preslávili u širokej verejnosti.

V tomto článku si týchto slávnych prorokov, jasnovidcov a veštcov predstavíme. Ešte predtým si však definujme rozdiel medzi proroctvom a veštbou. Proroctvo je posolstvo, prosté oznámenie alebo varovanie o tom, čo nastane v budúcnosti. Človek nemá priestor s ním niečo robiť. Veštenie je však poodhaľovanie budúcnosti, možností, ktoré môžu prísť. Človek má priestor budúcnosť ovplyvniť. Jasnovidci zase fungujú ako médiá, ktoré v stave tranzu dokážu odkrývať viac z bežnej reality, ale často majú aj schopnosti proroctva a veštenia.

Sibyla

V histórii nájdeme hneď niekoľko postáv, ktoré sa označujú ako Sibyla. Najčastejšie ide o arabskú kráľovnú zo Sáby, žijúcu zrejme v 10. storočí pred n.l. O jej existencii sa však vedú spory. Je mýtickou postavou, ktorá sa svojou múdrosťou mala vyrovnať aj kráľovi Šalamúnovi.
Napísala súbor kníh s názvom “Múdrosť života”, kde popisuje históriu sveta od doby vlády kráľa Šalamúna až ku dňu Posledného súdu. Údajne mala predpovedať skazu mnohých veľkých ríš, ale tiež významné vojnové udalosti 20. storočia. Niektoré jej proroctvá sú notoricky známe, napr. “Ženy odložia sukne a sukňami mužov sa budú obliekať.”

Michael de Notre-Dame, nazývaný Nostradamus

Francúzsky veštec, lekár a astrológ 16. storočia slúžil kráľovi Henrichovi II. Mal presne predpovedať jeho smrť. Dokonca aj vopred vedel o vlastnej smrti.

Zanechal po sebe Proroctvo, súbor desiatich kníh, kde predpovedá budúcnosť až do roku 3797. Každému roku pritom venuje štvorveršie, ktoré však znie nejednoznačne a dáva priestor na mnohé rôzne výklady. V jeho proroctve si nejde nevšimnúť zásadných udalostí 1. a 2. svetovej vojny, kultúrnej revolúcie v Číne alebo pristátia na Mesiaci.

Edgar Cayce

Preslávený americký jasnovidec prelomu 19. a 20. storočia, ktorý v stave tranzu za pomoci asistentov navrhoval spôsoby liečby chorých. Sám si pritom z tohto stavu nič nepamätal a ku svojim oznámením sa dostal len pomocou zapisovateľa. Každý hypnotický stav Cayce veľmi vysiľoval.

Okrem iného bol tiež prorokom, ktorý predpovedal, že choroby sa budú odhaľovať prostredníctvom analýzy krvi. Každý dnes vie, že toto proroctvo sa bezo zvyšku naplnilo. Vo svojich víziách videl tiež 2. svetovú vojnu alebo krach svetovej burzy.

Gérard Croisette

Holandský jasnovidec, ktorý v 20. storočí dokázal v stave tranzu vidieť na diaľku. Aj na veľkú vzdialenosť vedel popísať vzhľad a vlastnosti osoby sediacej na stoličke, ktorá bola náhodne vybraná. Spolupracoval tiež s políciou, aby hľadal nezvestné osoby a pátral po zločincoch.

Jeane Dixonová

Táto známa americká jasnovidka vopred varovala pred atentátom na Johna F. Kennedyho. Ten ju ale nevypočul. Údajne predpovedala aj vraždu Roberta Kennedyho, Martina Luther Kinga, Gándhího alebo samovraždu Marilyn Monroe. Dokonca mala mesiac vopred vedieť aj o katastrofe Apolla IV.

Budúcnosť dokážu vidieť aj naši veštci. Využívajú pritom vlastnú intuíciu, schopnosti a veštecké pomôcky. Zameriavajú sa na osobnú budúcnosť, odkrývajú možné udalosti, situácie, konflikty aj spôsoby ich riešenia. Ich rady vám pomôžu nájsť tú najlepšiu možnú cestu budúcich dní.

veštice online