Robert A. Monroe, odborník na astrálne cestovanie

Robert A. Monroe, odborník na astrálne cestovanie

Astrálne cestovanie nie je len výsadou niekoľkých výnimočných jedincov, aj keď sa to príliš nevie, túto zvláštnu schopnosť majú mnohí nás – často úplne obyčajní ľudia. Úplne náhodou pri sebe zručnosť opúšťať vlastné telo zistil tiež rozhlasový produkčný Robert A. Monroe, ktorý o svojich fascinujúcich zážitkoch napísal niekoľko zrozumiteľných kníh. Dokonca to jeho život ovplyvnilo natoľko, že založil inštitút, ktorý sa touto problematikou priamo zaoberá a skúma ju.

Podnikateľ, ktorému sa nečakane zmenil život

Robert A. Monroe sa narodil 30. októbra 1915 v americkom štáte Indiana. Jeho rodičia boli vzdelaní ľudia, otec pôsobil ako profesor na vysokej škole, matka bola doktorkou, okrem neho mali ešte tri ďalšie deti. Tiež Robert vyštudoval vysokú školu, po jej absolvovaní začal pracovať ako režisér v rádiu a postupne budoval kariéru. Neskôr dokonca založil v New Yorku vlastnú úspešnú rozhlasovú spoločnosť, bol veľmi aktívny, okrem toho totiž tiež sám skladal rozhlasovú aj filmovú hudbu.

Jeho celý nasledujúci život zmenila a silne ovplyvnila udalosť, ktorá sa mu prihodila úplne náhodne. V roku 1958 sa mu totiž pri počúvaní zvukovej nahrávky podarilo astrálne vycestovať, teda opustiť svoje fyzické telo a ako duša cestovať v priestore. Tento stav sa potom naučil navodzovať opakovane a úmyselne, svoje zážitky starostlivo zaznamenával a skúmal.

Na základe týchto skúseností založil Monroeov inštitút, ktorý sa zaoberá podrobným mapovaním ľudského vedomia a nevedomia. Tento celosvetovo unikátny a nesmierne zaujímavý výskum upútal aj pozornosť lekárov a ďalších odborníkov. Podarilo sa mu tak úspešne upozorniť na možnosť astrálneho cestovania a prinútil skeptických akademikov, aby sa touto problematikou vážne zaoberali. Ovplyvnil tiež životy mnohých ľudí, ktorí na základe jeho kníh zistili, že aj oni majú schopnosť opustiť svoje fyzické telo a vydať sa na púť po astrálnom svete.

Robert A. Monroe zomrel 17. marca 1995, dožil sa teda 79 rokov.

Fascinujúce Cesty mimo telo

Svoje astrálne zážitky popísal Monroe veľmi čitateľnou formou v knihe Cesty mimo telo, ktorá vyšla prvýkrát už v roku 1971. Neskôr napísal ešte ďalšie dve knihy: Ďaleké cesty a Návrat k prameňom. Vo všetkých popisuje svoje putovanie po astrálnom svete vrátane ciest do iných paralelných sfér a dokonca aj do ďalekej minulosti.

Uveďme z knihy Cesty mimo telo stručný úryvok, v ktorom opisuje jeden z paralelných svetov, kam sa pozrel:
“Nie sú tu žiadne elektrické zariadenia. (…) Aj ulice a cesty sú tu iné, líšia sa predovšetkým veľkosťou. Tie, po ktorých jazdia dopravné prostriedky, sú takmer dvakrát širšie ako naše. Tunajšie verzie našich automobilov sú tiež oveľa väčšie. Dokonca aj tie najmenšie autá majú jedinú lavicu, na ktorú sa vedľa seba zmestí päť alebo šesť ľudí. (…) Kolesá sa používajú, ale nemajú nafukovacie pneumatiky. Riadia sa za pomoci jedinej horizontálne tyče. Cestovná rýchlosť nie je závratná. “

Zaujíma vás astrálne cestovanie a chcete sa dozvedieť viac?
Máte pocit, že vás nejaká astrálna bytosť sleduje a neviete, ako sa tomu brániť? Skúste sa o tom poradiť s vešticou.

veštice online