Pyramídy – fascinujúce stavby

pyramidy

Pyramídy sú starobylé architektonicky dokonalé stavby, ktoré už od svojho objavenia vzbudzujú zvedavosť ľudí. Niet sa čomu diviť, nielenže je dodnes neuveriteľné, že dávni stavitelia len s obmedzenými technickými možnosťami dokázali niečo také vybudovať, naviac tiež vlastnosti samotných stavieb sú doslova magické a stoja za pozornosť.

Pyramídy môžeme nájsť po celom svete

Staroegyptské pyramídy sú bezpochyby tie najznámejšie. Boli v nich pochovávaní významní panovníci. Vôbec najväčšia a najznámejšia je Cheopsova pyramída, ktorej sa tiež hovorí Veľká pyramída v Gíze, ale v celej krajine sa ich nachádza viac, údajne snáď až okolo neuveriteľnej stovky.
Už menej sa však vie, že podobné stavby vybudovali dávne civilizácie aj v iných kútoch sveta. Celé komplexy vznikali v ďalekom Mexiku, autormi týchto stavieb boli tajomní Mayovia, medzi najznámejšie miesta patrí Chichén Itza a Palenque. Ale pyramídy môžeme nájsť dokonca aj na juhu Indie alebo napríklad v Číne.

Magické vlastnosti pyramíd

Nie je náhodou, že tvar pyramídy si zvolili pre svoje stavby ľudia po celom svete. Práve tvar týchto mnohokrát monumentálnych architektonických skvostov môže za to, že sa vo vnútri koncentruje vesmírna energia. Tá sa ďalej transformuje a človek (ale aj všetky ďalšie živé organizmy) tu môže čerpať blahodarnú energiu, ktorá má na neho priaznivý vplyv a pozitívne ovplyvňuje jeho fyzické zdravie i celkovú psychiku.

Pobyt v pyramíde je ideálnou voľbou, ak chceme meditovať a dosiahnuť vyššieho stavu svojho vedomia. Je možné tu nájsť svoje vlastné ja, porozumieť sebe i okolitému svetu, zažiť absolútnu relaxáciu a uvoľnenie.

Pyramída má úžasné liečivé schopnosti. Dokáže pôsobiť na ľudskú dušu, odstraňuje stres, pomáha vyrovnať sa s fyzickou a psychickou záťažou, odstraňuje problémy s nespavosťou. Napomôže tiež čeliť každodenné problémy, zvyšuje odolnosť proti náročným situáciám a uľavuje od negatívnych emócií a pocitov. Naopak, navodzuje stav pokoja, vyrovnanosti a pohody. Jej regeneračné účinky spôsobia, že človek sa bude cítiť oveľa lepšie po fyzickej i duševnej stránke, bude si pripadať silnejší a príjemne odpočinutý.

Pyramídy sú často považované doslova za žiarič kozmickej energie. Tá by sa mala koncentrovať najmä v oblasti okolo samotného ťažiska, odkiaľ by sa mala ďalej šíriť smerom k vrcholovej špičke.

Terapeutické využitie pyramíd

V dnešnej dobe existuje dokonca terapia, ktorá prebieha práve v objektoch v tvare pyramíd. Pobyt v nich na človeka pôsobí ozdravujúco a odstraňuje mnohé neduhy. Ak vás láka vyskúšať jej doslova zázračné účinky, môžete si zaobstarať aspoň malý model pyramídy domov. Ten údajne dokáže odstraňovať škodlivé zemské žiarenie priamo v obydlí (bojuje proti geopatogénnym zónam), naopak okolo seba šíri energiu pozitívnu. Preto aj malý model dokáže úplne zmeniť atmosféru v dome a jeho obyvatelia sa budú cítiť celkovo lepšie.

Necítite sa vo vlastnom domove úplne dobre?
Necítite sa vo vlastnom domove úplne dobre a chceli by ste v ňom zmeniť atmosféru? S vešticou sa môžete poradiť ako na to. Pomôcť môže nielen model pyramídy, sú aj ďalšie možnosti.

veštice online