Pluto – trpasličia planéta, ktorá vládne podsvetiu

pluto

Trpasličia planéta, ktorá už ale planétou nie je

Ešte donedávna sa v škole deti učili, že Pluto je deviatou a zároveň najvzdialenejšou planétou našej slnečnej sústavy. O tento titul ale v roku 2006 prišlo a kvôli svojim vlastnostiam bolo preradené do kategórie s názvom “trpasličie planéty a Plutoid”.

Toto vesmírne teleso sa skladá hlavne z kameňa a ľadu. Je pomerne malé, proti našej obežnici – Mesiacu – je len zhruba tretinové. Preto tiež bolo objavené pomerne neskoro, stalo sa tak až roku 1930. O objav sa zaslúžil americký astronóm Tombaugh, meno tomuto kozmickému telesu ale vymyslela jedenásťročná anglická školáčka.

Okolo Pluta obiehajú mesiace a je ich známych dohromady päť, posledný z nich bol zistený až pred nedávnom, udialo sa tak totiž až v roku 2012. Najväčší mesiac sa volá Charon.

Je symbolom smrti aj znovuzrodenia

Vzhľadom k svojej obrovskej vzdialenosti od Slnka a polohe až na samotnom okraji Slnečnej sústavy má toto vesmírne teleso vzťah k záhadám a tajomnu. Jeho kozmické vedomie pozná to, čo my netušíme, pretože zo svojej pozície dokáže dohliadnuť oveľa ďalej do vesmíru. Zároveň je na hranici medzi vedomím a podvedomím a tiež naším svetom a paralelnými vesmírmi.

Ak uskutočníme magické rituály pod vládou Pluta, ich cieľom bude predovšetkým nahliadnuť do vlastného nevedomia a duše, pochopenie samého seba, ale aj poznanie iných svetov a dimenzií. Tieto rituály by sa mali uskutočniť v utorok, pretože to je deň, ktorému Pluto vládne.

Vlastnosti Pluta

Podobne ako k iným nebeským telesám, tiež k trpasličej planéte Pluto sa vzťahujú určité vlastnosti. Uveďme si aspoň tie hlavné z nich.

Farba

Plutu náležia odtiene tmavohnedej a tmavočervenej.

Miesta

K Plutu sa viažu také miesta, ktoré na nás nepôsobia práve optimistickým dojmom, naopak v nás vyvolávajú skôr pocity ako stiesnenosť či strach. Jedná sa napríklad o močiare a rašeliniská, katakomby, jaskyne, bane, priepasti, sopky či pivnice.

Kovy, nerasty a minerály

K tejto trpasličej planéte sa vzťahuje plutónium, urán, antimón a rádium. Z nerastov a minerálov sú to najmä tie, ktoré majú tmavé sfarbenie, predovšetkým hnedé a temne červené, prípadne tiež čierne. Konkrétne to je granát, magnetovec, krevel, sopečné sklo – obsidián, čierne perly a čierne diamanty.

Zvieratá

Z ríše zvierat sú pod vplyvom Pluta tí tvorovia, ktorí žijú aspoň sčasti ukrytí pod zemou, prípadne v jaskyniach či puklinách. Patria sem pavúky, mravce a termity. Ďalej obojživelníky a plazy – mlok, jašterica, škorpión.

Rastliny

Z flóry sú Plutom ovplyvnené najmä tie rastliny, ktoré sa vyznačujú chlpatými listami alebo plodmi, ďalej rastliny s regeneračnými účinkami na ľudské zdravie. Konkrétne sa jedná o machy a papradie, broskyňu, marhuľu, alchemilku, krušpán, áron či aloe vera. Pluto vládne tiež rastlinám, ktoré sa vyznačujú halucinogénnymi účinkami.

Astrológia online
Nielen Pluto a ďalšie vesmírne telesá ovplyvňujú naše správanie a konanie. Ak potrebujete poradiť s vašou aktuálnou životnou situáciou, vhodnou voľbou je aj rada skúsenej veštice, ktorá dokáže podobne ako Pluto.

veštice online