Planetárni anjeli

Planetárni anjeli

Existuje nespočetné množstvo anjelov, ktorí sú všade okolo nás. Dohliadajú nielen na ľudské bytosti, ale aj na zvieratá, rastliny, dianie na Zemi i vo vesmíre. Anjeli sú spájaní s mnohými oblasťami ľudskej činnosti, ale priraďujú sa tiež ku dňom v týždni, rokom alebo celým epochám ľudských dejín.

Energie anjelov a planét

Anjeli sa priraďujú aj k jednotlivým planétam našej slnečnej sústavy, predovšetkým k tým viditeľným. (V tomto poňatí medzi planéty radíme tiež Slnko a Mesiac).

Anjeli sú energetickými bytosťami, ktoré nie sú obmedzené priestorom ani časom. V každom okamihu tak môžu byť súčasťou svojej planéty, zúčastniť sa jej putovania po vlastnej obežnej dráhe, a súčasne byť prítomné na Zemi a ovplyvňovať tunajšie dianie. Planetárni anjeli predstavujú akúsi inteligenciu planét, ktorá rezonuje so symbolickým významom planéty ako takej a spája ho s vlastnosťami daného anjela.

Jednotlivé planéty a ich anjeli

Slnko – Michael

Slnko je symbolom života, energie a sveta. Dalo by sa povedať, že je ako Boh. Tiež meno anjela (archanjela) Michaela sa dá preložiť ako: “ten, kto je ako Boh”.
Michael býva spájaný tiež so zlatom ako dokonalým kovom. Jeho živlom je oheň. Jeho farbou zlatá a žltá. Je spájaný s drahými kameňmi ako tigrie oko, rubín alebo jantár.

Gabriel – Luna

Luna má pre život človeka takmer taký význam ako Slnko. Tiež Gabriel je nositeľom svetla (ostatne ako všetci anjeli). Jeho svetlo sa však pripodobňuje k mesačnému svitu v tme, pomáha osvetliť temnotu, tlmí temné stránky človeka. V znamení Luny vládne Gabriel pohybom oceánov, rastu rastlín i obehu telesných tekutín.
Viaže sa k striebornému kovu, tiež k striebornej či fialovej farbe, vode ako jednému z hlavných živlov a drahým kameňom v podobe mesačných kameňov či perál.

Rafael – Merkúr

Rafael je stelesnením vlastností planéty Merkúr. Je poslom bohov, ovláda mentálne procesy. Vládne komunikácii, jazykom a intelektu. Jeho farbami sú oranžová a žltá.
Spája sa so zvláštnym kovom – ortuťou, vzdušným živlom a drahými kameňmi ako je opál, karneol, topás či turmalín.

Hagiel – Venuša

Hagiel má chrániť pred zlom, zjednocuje protiklady a prináša harmóniu. Rovnako ako Venuša nesie v sebe aj Hagiel harmóniu, krásu a lásku. Pomáha liečiť vzťahy, podporuje partnerské spolužitie a rodinu. Jeho farbou je ružová.
Kovom priradeným k Hagielovi je meď, živlom vzduch, drahými kameňmi potom napríklad ruženín, ružový koral alebo smaragd.

Kamael – Mars

Kamael vládne Marsu, planéte aktivity, vášne, túžby alebo boja. Má svetlé, ale aj svoje tienisté stránky. Niekedy býva spojovaný so samotným satanom, násilím a agresiou. K jeho svetlým stránkam patrí silná vôľa, odvaha a schopnosť prekonávať prekážky.
Farbou Kamaelu aj Marsu je červená, kovom je železo, živlom oheň. Spájajú sa s drahými kameňmi ako je rubín alebo granát.

Zadkiel – Jupiter

Zadkiel je anjelom milosrdenstva. Má funkciu nebeského bankára, pomáha v oblasti financií. Nesie v sebe aj spravodlivosť, rovnako ako planéta Jupiter.
Spája sa s modrou alebo modrofialovou farbou. Jeho živlom je oheň, kovom cín a drahými kameňmi ametyst, zafír alebo tyrkys.

Kassiel – Saturn

Kassiel je vládcom Saturnu, planéty prekážok a obmedzení. Je tiež vládcom času, je prísny a náročný. Je známy tiež ako anjel sĺz.
Jeho farbou je tmavo červená až čierna. Spája sa s živlom zeme, z kovov je k nemu priraďované olovo, z drahých kameňov diamant, uhoľ alebo ónyx.

Aká je tá vaša šťastná planéta? Aký anjel je ten váš?
Ak potrebujete anjelskú pomoc, môžete sa obrátiť na ktoréhokoľvek anjela. Ten správny sa vždy objaví, stačí požiadať. Ak si neviete rady a anjelská pomoc neprichádza, môže vám ju sprostredkovať aj niektorá z našich veštíc.

veštice online