Osem druhov partnerov, od ktorých je lepšie odísť

Partneri, od ktorých sa držať ďalej

Nie nadarmo sa hovorí, že vzťahy sú zamotanou a rozhodne nie jednoduchou záležitosťou. Na partnerstve je totiž potrebné stále pracovať, starať sa o noň, nesmie chýbať ani nutná dávka vzájomnej úcty, tolerancie a rešpektu. Nie vždy je však možné alebo dokonca vhodné udržať si drahú polovičku za každú cenu. Sú situácie, kedy je odchod, hoci často veľmi bolestivý, tým najlepším riešením.

Závislák

Závislosti sú jedným z najhorších zabijakov vzťahu. A to hlavne vtedy, ak ide o závislosti patologické a zvlášť o tie, kedy si dotyčný sám nepripúšťa, že má problém. Závislosť sa môže týkať napríklad alkoholu, drog, alebo hazardného hrania.

Neverník

Tiež partner, ktorý nedokáže alebo dokonca ani nechce byť verný, je väčšinou zárukou nešťastného vzťahu. Milovanú polovičku zálety pochopiteľne trápia, znižujú nielen sebavedomie, ale aj sebaúctu.

Mamánek

Svoju mamičku má až na extrémne prípady rád snáď úplne každý. Veď mamička je iba jedna. Nič sa ale nesmie preháňať, a ak je mamička stavaná vždy o niekoľko stupňov vyššie než partnerka, je to zle.

Agresor

Násilie do medziľudských vzťahov nepatrí, v prípade partnerstva to platí dvojnásobne. Veď ako môže pretrvať láska tam, kde je agresia? Partnerstvo by malo byť o zhode aj kompromisoch, nie o prevahe.

Manipulátor

Manipulácia je vlastne tiež určitým druhom agresie, ale je viac skrytá. Pre zmanipulovaného partnera dokonca nie je mnohokrát ľahké vôbec odhaliť, že sa tak deje. O to viac je vzťah s manipulátorom nebezpečnejší, z druhého partnera sa postupne stáva bábka.

Klamár

Aj v prípade klamára často jeho polovička netuším, na čom je. Postupne je stále ťažšie rozpoznať, čo je pravdou a čo je iba výmyslom. Jedným z pilierov vzťahu je úprimnosť, klamstvo v ňom nemá svoje miesto.

Sebec

Ak jeden z partnerov myslí vždy len a jedine na seba, zatiaľ čo ten druhý delí rovným dielom medzi oboch, vznikne vo vzťahu vzápätí výrazná nerovnováha. A ak sa na tomto stave nič nezmení, postupne sa pomyselná ručička váh natoľko vychýli, až sa odtrhne.

Žiarlivec

Chorobná žiarlivosť je vlastnosť, ktorá dokáže z druhého partnera vysať všetku energiu. Veď vzťah má byť založený na dôvere, tú však patologické podozrievanie narušuje.

Ak v niektorom bode spoznávate svojho partnera, nemusíte mu okamžite začať baliť kufre. Využite dobrého rozpoloženie partnera a skúste si s ním všetko vydiskutovať. Ponúknite svoju podporu a pomocnú ruku, ak bude chcieť situáciu riešiť. Zároveň však dajte jasné ultimátum, a ak sa partner nezmení, zvážte, či vzťah definitívne neukončiť. Rozhodne nedávajte tretiu, štvrtú či piatu šancu. Dáte tak najavo svoju slabosť rázne konať a partner si toho bude dobre vedomý.

Nie je váš vzťah šťastný?
Nie je váš vzťah šťastný a tápate, či zotrvať, pokúsiť sa ho zlepšiť alebo radšej odísť a začať znovu? So správnym rozhodnutím vám môžu poradiť karty, ktoré odhalia, či sa skutočne jedná o životného partnera práve pre vás.

veštice online