Ochranné amulety

amulet

Žijeme v náročnej dobe. Niet teda divu, že hľadáme spôsoby, ako sa pred negatívnym vonkajším okolím brániť. Sme obklopení negatívne založenými ľuďmi, zlé správy sa na nás chrlia zo všetkých strán, denne sme vystavovaní stresu v práci i doma. Človek musí byť veľmi psychicky odolný, aby všetko ustál s pozitívnou mysľou a čistou hlavou. Pomôcť k tomu môžu aj ochranné amulety.

Čo sú to amulety a ako fungujú?

Ochranné amulety sú staré ako ľudstvo samo. Už tisíce rokov slúžia šamanom, mágom i prostým ľuďom. Nájdeme ich v perzskej, arabskej, egyptskej, tibetskej či indickej kultúre. Nechýbajú ani u juhoamerických alebo austrálskych indiánskych kmeňov. Aj v modernej spoločnosti majú amulety svoje miesto. Ľudia naďalej veria silám, ktoré sa v amuletoch skrývajú. Tie sa tak stávajú psychickou oporou a pomocníkom pre zvládanie každodenných úloh.

Ako ochranný amulet môže fungovať takmer akýkoľvek predmet, avšak mal by byť vyrobený z prírodných materiálov. Amulet je tiež charakteristický magickými symbolmi, ktoré mu dávajú jeho silu. Spravidla sa nosí na tele, ale najlepšie tak, aby bol ostatným skrytý. Iní ľudia totiž môžu amulet negatívne ovplyvňovať.

Aj v dnešnej dobe môžete ochranný amulet využiť na vlastnú ochranu, na ochranu svojho zdravia alebo tiež obydlia. Môže tiež dopomôcť k láske a zlepšiť medziľudské vzťahy. Amulet môže slúžiť aj ako prostriedok na povzbudenie do práce. Môže priniesť profesijné úspechy a bohatstvo.

Amulety môžu byť vyrobené z dreva, kameňa, kovu, dokonca aj papiera alebo látky. Môžu mať podobu anjela, štvorlístka, podkovy, kľúče, prasiatka, slona, mačky, koňa či iného zvieraťa. Tiež môže ísť o kríž, pentagram, kruh, mesiac, slnko, najrôznejšie mince a i. Môžu vychádzať z egyptskej symboliky (Hórovo oko), tiež indickej, keltskej alebo napríklad juhoamerickej kultúry.
Ako amulety sa uplatnia aj šperky. Ak však pôjde o rodinné šperky, nemusia vždy pôsobiť pozitívne. Často v sebe nesú energiu svojich predchádzajúcich majiteľov, tiež ich bolesti a strasti. Ak tieto šperky chcete využiť, je nutné ich najprv očistiť.

Ako očistiť ochranný amulet?

Amulety sa čistia v slanom roztoku alebo v tečúcej vode (najlepšie v potôčiku). Od negatívnej energie ich očistí tiež plameň sviečky. Amulety sa potom nabíjajú pri svite luny alebo za pomoci slnečných lúčov.

Amulet alebo talizman?

Podobne ako amulet funguje aj talizman. Ten však spravidla nenesie nejaký symbol. Energia talizmanu nepramení zo symboliky, ale získava sa prostredníctvom energetického nabitia. Tým môže byť napríklad prosté darovanie od niekoho milujúceho niekomu milovanému.

Kým amulety slúžia na ochranu alebo iným konkrétnym cieľom, talizmany majú všeobecnejší význam. Jednoducho slúžia pre šťastie v živote.

Potrebujete ochranu alebo šťastie?
Ak máte pocit, že je negativity okolo vás priveľa a hľadáte cesty k radosti, šťastiu a spokojnosti, rovnako ako amulety či symboly vám môžu byť užitočné rady našich veštcov a kartárok. Môžu povzbudiť prúdenie pozitívnej energie a ukázať vám, ako seba, svojich blízkych a svoje obydlia chrániť pred zlými silami. Stačí vziať telefón a zavolať na 0988 700 888.

veštice online