Objavte kúzlo vydymovania

vydymovania

Vydymovanie je veľmi ľahké si obľúbiť. A nie je sa vôbec čomu diviť, pretože tento krásny rituál má celý rad rôznych pozitív. Vydymovanie príjemne oživí každodenné stereotyp, tento príjemný magický obrad uvoľní našu myseľ a nechá zabudnúť na starosti.

Naopak, účinky šíriace sa vôňou budú pohladením pre našu dušu, po obrade sa budeme cítiť pokojnejšie, vyrovnanejšie a v harmónii s okolitým svetom. Proces vydymovania ozdraví atmosféru v priestore, ktorý obývame, a tým výrazne zvýši komfort nášho bývania. Konkrétne účinky závisia okrem iného na zmesi, ktorú pri vydymovaní použijeme.

Prehľad pomôcok k vykurovaní

Ak sa chceme pustiť do tohto podmanivého ceremoniálu, potrebujeme v prvom rade dymidlo. Môže ísť napríklad o určité druhy bylín, dreva a kôru vybraných stromov či kríkov, živicu, balzamy alebo vydymovacie zväzky. K dispozícii sú tiež vydymovacie zmesi, ktoré sú vytvorené tak, že sú priamo určené pre konkrétny zámer – napríklad k ochrane obydlia od zlých síl, dodaniu energie, privolaniu lásky, odstráneniu stresu a pod.

Ďalej potrebujeme kadidelnicu, ktorá bude slúžiť na vydymovanie. Tá môže niesť rôznu podobu – môže byť tradičná, orientálna, závesná alebo napríklad tibetská. Namiesto kadidelnice možno použiť aj špeciálnu vydymovaciu misku, piecku, kalich, pohár alebo napríklad šamanskú mušľu.

Je užitočné zaobstarať tiež niektoré pomôcky k vydymovaniu. K tým patria predovšetkým rýchlozápalné uhlíky, piesok alebo soľ k vydymovaniu, praktické klieštiky na uhlíky a mažiar pre prípravu vlastnej zmesi.

Pre začiatočníkov môžu poslúžiť aj vonné tyčinky, ktorých použitie je veľmi jednoduché. Prakticky je potrebné ich len zapáliť vo vhodnom stojane, potom už si môžeme vychutnávať opojnú vôňu. Tieto orientálne vonné tyčinky majú svoj pôvod v ázijských krajinách, predovšetkým v Indii a ich pôvod je prastarý. Slúžili najmä ako pomôcka pri meditáciách, obradoch a magických záležitostiach.

Ako na vydymovanie

V prvom rade by sme si mali ujasniť, čo chceme vydymovaním dosiahnuť. Či cielime na nás samotných, náš zdravotný stav, psychické rozpoloženie alebo skôr na priestor, ktorý budeme vydymovať. Práve starostlivá voľba konkrétneho dymidla alebo zmesi je veľmi dôležitá. Očista určitého miesta je asi najčastejším dôvodom, prečo ľudia k vydymovani siahnu, schopnosť vyčistiť priestor a odstrániť z neho všetko nežiaduce dokážu totiž dymidlá vskutku skvele.

Vydimovadlo sa väčšinou pokladá na rozžeravený uhlík, v prípade piecky potom na kovovú misku, pod ktorou je zdroj tepla (môže to byť aj čajová sviečka). Týmto postupom vzniká vonný dym, ktorý sa postupne šíri po priestore …

Pokiaľ s vydymovaním začínate, je lepšie používať zo začiatku menej dymiace zmesi. Vzniknutá vôňa by mala byť príjemná a nie nás príliš “pohltiť”. V tomto prípade platí, že striedmosť sa oplatí, nejde o to vytvoriť čo najviac dymu. Naopak, miestnosť alebo priestor, kde vydymovanie prebieha, by mal byť dobre vyvetraný.

V priebehu samotného horenia nikdy nenechávajte kadidelnicu, misku alebo vonnú tyčinku bez dozoru.

Potrebujete poradiť?
Na ďalšie podrobnosti o vydymovaní sa môžete opýtať veštice alebo kartárky. Poradí vám okrem iného aj to, ako správne vybrať vydymovaciu zmes.

veštice online