Najvýznamnejšie pútnické miesta Európy

pútnické miesta Európy

Po celom svete sa nachádzajú magická miesta, ktoré sú niečím výnimočné, priťahujú pozornosť ľudí a vyžarujú zvláštnu energiu. Radia sa k nim aj pútnické miesta. Tie spája skutočnosť, že sa na nich odohral nejaký zázrak, teda niečo nepochopiteľného skrze prírodné zákonitosti. Mohlo ísť napríklad o zjavenie alebo napríklad náhle uzdravenie. Niekedy sú na týchto pútnických miestach tiež uchovávané významné relikvie, teda pozostatky svätcov.

Ľudia si zvláštnosť a jedinečnú týchto miest dobre uvedomujú, často sa tu cítia neobvykle, pociťujú pokoj a mier alebo sú naplnení nekonečnou láskou. Tieto význačné lokality sa stali vyhľadávaným cieľom pútí a mnoho pútnikov tu napokon zažilo svoj vlastný súkromný zázrak, ktorý im zmenil život.

Fátima

Fátima je portugalské mesto, ktoré leží severne od hlavného mesta Lisabonu. Každoročne sem mieria tisíce a tisíce pútnikov, preto sa jedná o jedno z vôbec najnavštevovanejších miest tejto juhoeurópskej krajiny. Čo sa tu teda vlastne odohralo? Pred viac ako 100 rokmi, konkrétne v roku 1917, sa tu trom deťom zjavila Panna Mária. Tá im okrem iného sľúbila, že sa im zjaví opakovane a posledné z týchto stretnutí bude sprevádzané zázrakom. A skutočne to tak bolo. Slnko sa správalo neobvykle, vyzeralo ako ohnivá guľa, na prítomných navyše pršalo, bez toho aby ich oblečenie zmoklo. Okrem samotných detí sa tohto posledného stretnutia s pani Máriou zúčastnilo niekoľko desiatok tisíc ľudí.

Santiago de Compostela

V susednom Španielsku sa nachádza ďalšia význačné pútnické miesto, Santiago de Compostela. Tiež tu sa stal záhadný zázrak, táto udalosť siaha však oveľa hlbšie do minulosti. Došlo k nemu totiž údajne už v roku 814. Vtedy na tomto mieste pustovník menom Pelagius uzrel tajuplné svetlo. To ožiarilo miesto uprostred lesa, kde sa nachádzal stratený hrob svätého Jakuba. Práve on podľa prastarých povestí priniesol znalosť kresťanstva do Španielska.

Lurdy

K trojici tých vôbec najslávnejších európskych pútnických miest sa radia bezpochyby aj Lurdy. Táto malá obec je situovaná v južnom Francúzsku priamo v podhorí Pyrenejí. Na tomto magickom mieste malo dochádzať k opakovaným zázrakom v prvej polovici roka 1858. Mladému francúzskemu dievčaťu Bernadete Soubirousovej sa tu dohromady 18 x zjavila Panna Mária. Vďaka nej sa tu podarilo objaviť zázračný prameň vody, ktorý má mať na konte do súčasnosti už tisíce nevyliečiteľných.

San Sebastian de Garabandal

Fátima, Santiago de Compostela a Lurdy, aspoň mená týchto zázračných pútnických miest zdá snáď úplne každý. San Sebastian de Garabandal už natoľko známy nie je, napriek tomu sa tiež radí k magickým lokalitám. Jedná sa o malú španielskou dedinku ležiacu v Pyrenejach. A práve tu sa zjavila Panna Mária v 60. rokoch minulého storočia hneď štyrom dievčatám a nie raz, údajne sa tak udialo takmer 2 000 x. Okrem iného im odovzdávala dôležité posolstvá, ktoré sa týkali napríklad toho, že ak ľudia nezmenia svoj prístup, hrozí svetu veľká katastrofa.

Veštenie online
Čerpať liečivú energiu možno aj inými spôsobmi, napríklad prostredníctvom ezoteriky. Ak vás ťaží nejaký problém, veštica vám môže pomôcť. Vyskúšajte SMS veštenie.

veštice online