Moje finančné problémy

Vzostup, pád a „zmŕtvychvstanie“

Tento článok niekoho prekvapí, poteší a dodá mu silu, iný ním bude opovrhovať. Je o mojom živote a o tom, ako sa môže všetko behom niekoľkých dní obrátiť o 180 stupňov. A mimochodom aj o tom, ako mi istá osoba zachránila život.

Obchody len kvitli…

Živil som sa obchodovaním s oblečením na internete ešte v dobe, kedy toto odvetvie nebolo tak rozšírené. Založil som si vlastný e-shop a ponúkal značky, ktoré poznal málokto. Obchodu sa darilo a denne chodilo mnoho objednávok. Dva roky sme solídne fungovali, zarábali a žili spokojne. Vzal som si hypotéku na 4 milióny a začal stavať rodinný dom pre seba, manželku a naše dve deti. A to by bola tá osudná chyba.

Nič netrvá večne

Po ďalších dvoch rokoch sa totiž začali objavovať desiatky a neskôr stovky konkurentov. E-shop už nebol ziskový, snažili sme sa len aby prežil. Nebol som schopný splácať hypotéku, e-shop sme museli zastaviť a skladové zásoby predať za minimum, s.r.o. skrachovala. Bol som bez príjmu, čo bolo dosť zlé. Problémy sa prejavovali na mojej nálade aj osobnom živote. Bol som naštvaný na celý svet, s rodinou to bolo zlé, bezdôvodne som vybuchoval pri maličkostiach, choval sa hnusne k manželke i deťom.

Dlh narastal, už som bol rôznym inštitúciám dlžný viac než 200 000 Kč. Rodina sa odo mňa odsťahovala, veľký dom zostal len pre mňa. Bol som tu sám.

Stretol som však kamarátku, ktorá mi odporučila zavolať vešticu. Týmto veciam som nikdy neveril, no pretože mi to odporúčala dobrá kamarátka, skúsil som to.

Prekvapenie u veštice

Po niekoľkých dňoch som zavolal vybranej veštici, ktorá sa podľa popisu špecializovala na finančné problémy. Volala sa Dagmar, pani okolo päťdesiatich rokov. Dagmar rozložila na stôl nejaké karty, teraz už viem, že šlo o tarotové karty, a bez toho, aby som jej o sebe povedal čokoľvek iné ako meno a dátum narodenia, začala odhaľovať moju minulosť. Poznala všetko, do detailu. Počúval som ju s vytreštenými očami.

Konečne, staviam sa späť na nohy

Uplynuli už dva mesiace od návštevy, no stále sa nič nedialo. Jedného dňa ale zazvonil telefón. Zdvihol som ho a neveril vlastným ušiam. Zdedil som dva milióny po príbuznom žijúcom v Amerike. Síce som ho nepoznal, bol to vzdialený príbuzný, ale bol som jediným možným dedičom. Práve som pochopil, čo mala Dagmar na mysli, keď vravela, že ma stretne šťastie za cenu nešťastia niekoho druhého.

Akonáhle som sa postavil na nohy, našiel som si znova klasickú prácu. Za pár tisícok mesačne, zato však s istotou pravidelného príjmu. O podnikaní som už nechcel nikdy počuť, radšej ho prenechám skúsenejším.

Pochopil som ale, že mi pomohlo to, čo som predtým zatracoval. Prostý výklad kariet bol tým, vďaka čomu som sa zamyslel a neurobil osudovú chybu.

veštice online