Magický čas jesenných dní

Jesenná mágia

Jeseň je zvláštnym obdobím, kedy sa príroda chystá na nadchádzajúcu zimu. Nesie sa predovšetkým v znamení skracujúcich sa dní, prvých čľapkaníc, častých dažďov a hmlistých rán. Listy stromov, ktoré sa postupne farbia do pestrých odtieňov žltej, oranžovej, červenej a hnedej, padajú vo veternom počasí k zemi a vytvárajú na nej vlhký farebný koberec.

Hoci charakter jesenných mesiacov vzbudzuje predovšetkým pocity útlmu, sebe rozjímania a upokojenia sa, nie je táto časť roka negatívnym elementom. Jeseň je totiž aj časom úrody a jej zberu, kedy v ovocných sadoch dozrievajú jablká a hrušky, k odtrhnutiu nabádajú sýto červené šípky a mach v lesoch zdobia roztomilé klobúky húb.

Jesenné bilancovanie

Jeseň je neodmysliteľne spojená najmä s významným okamihom jesennej rovnodennosti. Táto udalosť pútala značnú pozornosť už našich predkov, ktorí ju prostredníctvom rôznych pohanských rituálov uctievali. Je to výnimočný čas, kedy sa nachádza deň i noc v rovnováhe.
Rovnodennosť je teda ideálnou príležitosťou pre celkové bilancovanie. Každý z nás sa v tento okamih nachádza na pomyselnom rázcestí, za ním sa nachádza minulosť a cesta pred ním vedie do budúcnosti. Je to vhodný čas na zamyslenie sa nad životom. Ak túži človek čokoľvek zmeniť, mal by to urobiť práve teraz. Žiadne nabudúce a inokedy neplatí. Jesenná rovnodennosť má magickú schopnosť túto premenu životnej púti podporiť.

Odporučiť možno tiež konečne dokončiť “životné resty”. Ťaží vás svedomie? Je načase mu uľaviť. Máte stále v srdci niekoho, kto vám už dávno nepatrí? Práve teraz je vhodná chvíľa na to, aby sme sa definitívne zrovnali s minulosťou a prestali sa trápiť tým, čo už rovnako nemožno nikdy zmeniť. Je vo vašom okolí niekto, komu ste stále nepovedali, že vám na ňom naozaj záleží? Urobte to hneď! Nečakajte na lepšiu príležitosť, už nemusí prísť.

Jesenné kúzla

Jeseň symbolizuje narastajúci úbytok svetla. Dobro, láska a vrelosť však potrebujú k svojmu životu svetlo. Doprajte preto dostatok svetla vášmu domovu. Nenechávajte cez deň zatiahnuté závesy alebo rolety, pravidelne zapaľujte sviečky, ktoré váš dom či byt rozjasnia a zahrejú. Hovorí sa navyše, že temno priťahuje zlé nadprirodzené bytosti, svetlo naopak tie láskavé.

Čerpajte energiu z prírody. Nehanbite sa na prechádzke jesennou krajinou objať kmeň starého stromu s rozpraskanou kôrou, pohlaďte zrejúce šípky a trnky, nazbierajte si gaštany, žalude, šišky alebo popadané farebné lístie listnatých stromov. Aj počas jesene je príroda plná energie, ktorú môže jej prostredníctvom čerpať úplne každý. Dary prírody si môžete doniesť i domov, budú robiť domov útulnejším, zahrejú ho a zbavia ho prípadnej ponurosti. Tí šikovnejší si môžu vytvoriť aj pôvabnú dekoráciu, napríklad nasypať sušené plody do sklenenej misky, urobiť veniec na vchodové dvere a podobne.

Čarovný koreň púpavy

Jednou z dôležitých magických rastlín je púpava lekárska. Najviac cenený je predovšetkým jej pod zemou ukrytý koreň. Jeseň je vhodným obdobím pre jeho získanie, pretože vtedy sa sila rastlina koncentruje práve do koreňa.

Koreň púpavy by sa mal vykopávať v nove. Záleží ale tiež na konkrétnom čase, v ranných hodinách môžeme využívať jeho energiu, zatiaľ čo v tých večerných má skôr upokojujúce účinky. Táto rastlina má schopnosť podporovať nadprirodzené schopnosti každého z nás, je preto vhodným pomocníkom pri magických rituáloch, možno ju použiť pri veštení, výklade z kariet, astrálnom cestovaní aj pri relaxácii alebo meditácii. Podporuje vnútornú intuíciu a napomáha vydať sa na správnu životnú cestu.
Púpava je zasvätená Slnku, preto dodáva svetlo a teplo. Zahreje na duši, pomáha vyrovnať sa s neúspechmi aj nešťastnou láskou.

Nechajte prehovoriť karty
Nemusíte sami čarovať, aby ste sa dozvedeli, čo vás v budúcich týždňoch čaká. Nechajte prehovoriť karty alebo sa poraďte so skutočnou vešticou.

veštice online