Magická sila kameňov

liecive kamene

Kamene sú odjakživa prírodným úkazom. Pre každého môžu mať oveľa väčšiu hodnotu, než len fakt, že sa váľajú niekde pri rieke. Využitie kameňov v terapii a najrôznejších rituáloch je tajuplné a nabíja energiou. Neveríte? Skúste si nájsť svoj kameň alebo osloviť niekoho, kto s kameňmi vie pracovať. Objavíte ich moc, ktorú sa naučíte využívať k svojmu prospechu.

Čím nás môže zaujať zdanlivo obyčajný kameň

Predsa tým, že pre nás bude mať určitú životnú hodnotu či spĺňať nejakú úlohu. K mnohým kameňom sú totiž priradené aj ich vlastnosti, ktoré posilňujú zdravie, čistú myseľ, plodnosť, orgánové sústavy, zlepšujú spánok, zmierňujú nervozitu, bolesti hlavy, atď. Kamene nás môžu aj ochraňovať pred zlom. Sú zásobárňou upokojujúcich síl a používajú sa na rôzne účely rozličnými spôsobmi.

Niektoré predstavujú amulety šťastia, iné zaujímavú dekoráciu, ale pre ich liečivú moc je lepšie mať kameň skôr pri sebe. Vyžaruje zo seba niečo úplne iné, než na čo sme zvyknutí.

Intuícia by vás mala viesť k správnej voľbe kameňa pre vás. Drahokamy sú prirovnávané k slzám božstiev – skamenené kvapky. Mali by nás spojiť s ľudskou existenciou a významnými energiami. Sú výsledkom vykryštalizovanej energie vesmíru a planét vrátane božstiev. Drahocenné kamene nám sprostredkujú kontakt s vyššou energiou, svetlom, láskou, šťastím a ďalšími liečivými účinkami. Drobnými kamienkami sú tak často vysadené aj predmety, ktoré sú pre človeka reálnejším variantom, mať ich stále pri sebe, ako nosiť vo vrecku kameň. V skorších dobách nimi zdobili poháre, meče, kríže, opasky, brnenie, atď. Sami zistíte, že kamene majú tú moc rezonovať s vaším telom, konkrétne s energetickou časťou a vysielať do neho jemné vibrácie.

Úloha jednotlivých kameňov v rituáloch

Veľkou skupinou ochranárskych kameňov je krištáľ. Nabíja veľkým množstvom energie, ktorú v tele harmonizuje, čistí auru a znižuje vplyv negatívnych síl. Posilňuje magickú moc rovnako ako mesačný kameň, ktorý sa používa v rituáloch na získanie nadprirodzených síl. Je význačným kameňom pre ezoteriku.

Ďalším kameňom pre kúzlenie je magnetit, predstavujúci hviezdne nebo či meteority, je spojený s príťažlivosťou. S vesmírom sú spojené aj ďalšie kamene, práve samotný meteorit – astrálne cestovanie, geoidy – úspechy v jaskyni zasvätenia, staurolit – štyri elementy ku kúzleniu. Tigrie oko je kamienok vhodný pre množenie bohatstva, ale aj šťastia, odvahy a pochopenia príčin problémov.

Magická sila kameňov – vyberte si ten Váš
Každý kameň má svoj význam a svoje účinky, ak sa naučíte využívať ich účinkov, budete príjemne prekvapení, aký majú vplyv. V našej veštiarni Vám skúsené veštice a veštci radi poradia ohľadom jednotlivých kameňov a ich magických síl. Vyberte si ten Váš.

veštice online