Letné čarovanie

Letné čarovanie

Tiež leto je vhodným obdobím na čarovanie a vykonávanie rôznych magických rituálov a praktík. V letnom období sa priamo ponúka využiť to, čo k tejto časti roka neodmysliteľne patrí – je to predovšetkým slnečná energia, bujná príroda a prírodné živly.

Slnko

Slnko je našou najbližšou hviezdou, bez nej by život na Zemi vôbec nevznikol a nemohol existovať. Obrovskú silu slnečných lúčov si uvedomujeme najintenzívnejšie práve v lete. Niet divu, že Slnko ľudia uctievali už od dávnych pravekých čias, inak tomu nebolo tiež v neskoršom staroveku.

Privstanete si a choďte na miesto, kde je dobre vidieť obzor, najlepšie teda na nejaký kopec a mimo mestskú zástavbu. Vyčkajte na východ slnka, a akonáhle sa objaví jeho úplne prvý kúsoček, vyslovte nahlas svoj tajný sen, po ktorom túžite. Počkajte na mieste, kým celé slniečko nevyjde nad obzor a neožiari svojím svitom krajinu. Sila našej životodarnej hviezdy je tak veľká, že je celkom dobre možné, že vaše tajné želanie sa potom už čoskoro splní.

Príroda

V letných mesiacoch je príroda zelená a bujná, mnohé rastliny ešte kvitnú alebo na nich dozrievajú plody, stromy sú husto pokryté listami. Práve toto obdobie je ideálne k načerpaniu energie z prírody. Únavu, vyčerpanie a každodenný stres dokáže účinne zahnať dokonca aj samotná každodenná vychádzka do prírody, najlepšie do lesa.

Ak chcete účinky ešte zosilniť, vyhliadnite si nejaký urastený a zdravý strom, ktorého kmeň má taký priemer, aby ste ho mohli pohodlne a úplne objať rukami. Urobte tak, zatvorte oči, vnímajte hrubý povrch jeho kôry a intenzívne myslite na to, čo chcete dosiahnuť. Objímanie stromov nielenže dokáže zahnať únavu a povzbudiť, ale často pomôže aj s rôznymi zdravotnými problémami.

Prírodné živly

K letu patrí neodmysliteľne voda. Voda pôsobí na ľudí v tomto horúcom období takmer ako magnet, väčšina z nás preto trávi svoju letnú dovolenku práve pri mori, jazere či rybníku. Vodu je však možné využiť aj pri čarovaní, niektoré kúzla sú navyše naozaj jednoduché a môžete ich navyše spojiť aj s príjemným osviežením.

Až nabudúce pôjdete k vode, vyskúšate tento magický rituál. Do vody vstupujte pomaly a vnímajte jej chladivý dotyk na ľudskú pokožku. Nechajte, aby vám siahala najprv po členky, potom po lýtka, po kolená … Predstavujte si pritom, že táto voda postupne odplavuje všetky vaše starosti, stres, únavu aj zdravotné neduhy. Akonáhle budete vo vode až po krk, myslite na to, že všetky vaše neduhy voda odplavila preč a starosti sa v nej rozpustili a zmizli.

K letnému obdobiu patria tiež búrky, ktoré v sebe ukrývajú obrovskú energiu. Letné búrky sú impozantné až hrozivé a ich následky dokážu byť veľmi ničivé. Napriek tomu (alebo práve preto) je však možné tento nespútaný živel využiť pri čarovaní. Sila búrky, hromov a bleskov môže byť aj užitočná, možno ju totiž využiť napríklad na dobitie talizmanov a amuletov. Môže ísť o krížik na krk, drahý kameň či akýkoľvek iný predmet, ktorý pri sebe nosíme preto, aby nám zabezpečil šťastie, lásku alebo zdravie. Nechajte na neho búrku pôsobiť, môžete ho napríklad jednoducho položiť na okenný parapet (v prípade, že mu neuškodia dopadajúce kvapky vody). Týmto jednoduchých spôsobom sa veľmi účinne nabije a jeho ďalšie pôsobenie bude účinnejšie ako kedykoľvek predtým.

Netrúfate si sami na čarovanie?
Netrúfate si sami na čarovanie, ale napriek tomu chcete niečo vo svojom živote zmeniť? Zverte svoje trápenia do rúk veštice, ktorá vám poradí, ako vaše starosti jednoducho a účinne vyriešiť.

veštice online