Kráľovná pohárov – čaša naplnená láskou a citmi

tarot

Tarot je starobylým systémom, ktorý bol v minulosti obľúbený rovnako tak, ako je tomu v súčasnosti. Nesie v sebe prastaré pravdy, ktoré však čas nedokáže otupiť. Odhaľuje mnohé z večných tajomstiev života. Platí to pre tarot ako taký aj jeho jednotlivé karty.

V tomto článku sa zameriame na jednu z dvorných kariet Malej arkány. Ide o Kráľovnú pohárov, ktorá je plná citov, empatie, lásky a romantiky. Zoznámte sa aj vy s touto pozoruhodnou kartou …

Význam karty

Kráľovná pohárov je partnerkou, manželkou, milenkou, priateľkou a dokonalou matkou, je stelesnením lásky. Nesie v sebe dokonalý ženský princíp, je zrkadlom citov, citlivosti, vnímavosti, romantiky, tiež domova a bezpečia. Je chápavá, starostlivá, láskavá a oddaná. Je to očarujúca bytosť, ktorá dáva lásku a vie ju tiež prijať. Nebojí sa prejaviť svoje city.
Kráľovná pohárov je milujúcou ženou, ktorá city povyšuje nad intelekt. Dokáže sa vcítiť do potrieb iných a rada sa im obetuje. Má v sebe intuíciu, vie pomôcť presne tam, kde treba. Vie počúvať. Dokáže podporiť v naplnenie všetkých želaní a plánov. Je priama a mierna. Vie poradiť aj udržať tajomstvo.
Kartu je možné vykladať nielen ako nejakú ženu, ale aj ako ženskú vlastnosť alebo prístup.

Tienisté aspekty Kráľovnej pohárov

Karta Kráľovná pohárov môže zrkadliť aj tienisté stránky ženského princípu. Môže ísť o zlú, falošnú a nevernú ženu. Vo vzťahoch môže byť neúprimná, nespoľahlivá až zvrátená. Ako žena sa môže prejavovať náladovosťou, precitlivenosťou alebo prílišnú obetavosťou, váhavosťou alebo lenivosťou.

Kráľovná pohárov a vzťahy

Kráľovná pohárov ponúka hlboké city, úprimnú lásku, oddanosť aj spriaznenosť duší. Je opatrovateľkou, vie vytvoriť domov a zázemie, potrebuje však oporu a mužskú silu. Predstavuje tiež túžbu.
Ak má karta Kráľovná pohárov odpovedať na inú otázku ako vzťahovú, partnerskú či milostnú, stále napĺňa svoje základné vyznenie. Uprednostňuje city nad rozumom, môže byť až nerozumná či nepraktická. Neponúka ani realistický pohľad. Radí riadiť sa intuíciou a vlastnými pocitmi. Podporuje fantáziu a cestu za svojimi snami. Umožňuje prijať situáciu takú, aká je. Nabáda tiež k otvorenej komunikácii.

Nielen vzťahové otázky

Máte otázky ohľadom vzťahov, partnerstva a lásky? Kráľovná pohárov, ale aj Kráľ pohárov, Rytier pohárov, Páža pohárov a ďalšie tarotové karty vám môžu pomôcť tieto otázky zodpovedať. Práve v pohároch ako jednej zo štyroch základných tarotových kariet sa totiž zrkadlia city, emócie a vzťahy. Nejde však len o poháre, život je pestrý a hrá viac farbami, rovnako ako tarotové karty.

Nemusíte ovládať umenie tarotu ani študovať význam jednotlivých kariet a ich súvislostí. Je to oveľa jednoduchšie. Stačí si vybrať jedného z našich profesionálnych veštcov. Výklad tarotových kariet môžete získať ihneď, bez starostí, objednávania alebo dochádzania. Stačí len zavolať na telefón 0988 612 700!

veštice online