Kráľ Pentaklov – význam karty

tarot

Tarot je mystickým systémom s koreňmi siahajúcimi až do starovekého Egypta. Každá tarotová súprava v sebe nesie tajomstvo, a to doslova. Skladá sa z Veľkej a Malej arkány – veľkého a malého tajomstvo. Aj malé tajomstvo, teda karty Malej arkány v sebe skrývajú mnoho zaujímavého.

V tomto článku odhalíme tajomstvo jednej z kariet Malej arkány – Kráľa Pentaklov, nazývaného tiež Kráľ diskov alebo Kráľ Mincí.

Význam karty

Kráľ Pentaklov je významný muž s mocou a predpokladmi k úspechu. Symbolizuje vládcu, muža, partnera, otca, tiež mudrca, učiteľa alebo zamestnávateľa. Ako muž je významný. Nesie zodpovednosť, tiež praktickosť a spoľahlivosť.

Pozitívne a negatívne aspekty karty

V pozitívnom zmysle je Kráľ Pentaklov autoritou s vysokou dôveryhodnosťou a tiež mocou. Môže byť schopným podnikateľom, úspešným obchodníkom. Predstavuje zabezpečenie, aj po finančnej stránke. Znázorňuje tiež stabilitu a domov. Vie využívať príležitosti a tiež sa rozhodovať.

Ak sa karta vykladá ako osoba, bude to osoba, ktorá kladie dôraz na životné istoty. Kráľ Pentaklov je spájaný s bohatstvom a luxusom. Je to tiež labužník s pokojnou a radostnou povahou. Vyznáva zmyslové pôžitky.

Kráľ Pentaklov môže byť vzorom a inšpiráciou.

Pôžitkárstvo Kráľa Pentaklov však môže byť vnímané aj negatívne. Medzi jeho tienisté stránky môže patriť aj krutosť, závisť alebo ľstivosť. Môže byť až agresívny, bezohľadný alebo zlý. Môže byť tiež až príliš konzervatívny, vo vzťahu žiarlivý a nepríjemný kvôli silným majetníckym sklonom.

Kráľ Pentaklov ako partner

Z hľadiska vzťahov sa karta Kráľ Pentaklov vykladá pozitívne. Nesie v sebe stálosť, spoľahlivosť, vernosť a bezpečie. Patrí k nemu aj zmyselnosť. Aj napriek možným negatívnym aspektom, vzťahovačnosti či žiarlivosti, predstavuje Kráľ Pentaklov v spojení s partnerstvom zrelý a plnohodnotný zväzok. Nadovšetko vyznáva rodinu a dokáže ponúknuť aj jej zabezpečenie. Svojim blízkym rád dopraje luxus.

Kráľ Pentaklov je tiež dobrým priateľom.

Kráľ Pentaklov v práci a v podnikaní

Kráľ Pentaklov prináša úspech a bohatstvo, aj v práci a v podnikaní. Umožňuje využiť svoje najlepšie schopnosti, prináša rozhodnosť. Kladie však dôraz na istoty, je konzervatívny.
K úspechu mu pomáha aj pragmatická povaha, inteligencia a schopnosť realistického myslenia. Kráľ Pentaklov je veľmi schopný a tiež cieľavedomý. Je vytrvalý, rozvážny a zbytočne neriskuje. Je vodcovským typom, silnou osobnosťou.

Kráľ Pentaklov nie je jediný

V tarotovom balíčku možno nájsť aj ďalšie silné osobnosti, vládcu a vodcu. Vedľa Kráľa Pentaklov pôjde tiež o Kráľa palíc, Kráľa mečov alebo Kráľa pohárov. To však zďaleka nie je všetko. V Malej arkáne nájdeme tiež kráľovnú, rytiera a pážatá, nechýbajú ani číselné karty. A to v tarote čaká ešte veľké tajomstvo – karty Veľkej arkány.

Ak chcete vedieť, aké tajomstvo môže tarot odkryť priamo vám, využite výklad tarotových kariet. Je vám dostupný prostredníctvom našich kartárov. Je to jednoduché, nepotrebujete nič vedieť, len dať dôveru tarotovým kartám a skúsenému vykladačovi kariet. Stačí zavolať na 0988 612 700 a nechať si vyložiť tarotové karty priamo pre vás …

veštice online