Konkrétne fázy Mesiaca možno využiť aj pri chudnutí

Chudnutie podľa mesačných fáz

Čo sa týka fyzického vzhľadu, ženy sa zvyčajne hodnotia pomerne kriticky. Pri pohľade do zrkadla im totiž väčšinou neunikne ani ten najmenší tukový vankúšik či záhyb v pokožke. Drvivá väčšina zástupkýň nežného pohlavia má už nejakú skúsenosť s redukčnou diétou. Mnohým ženám sa ale bohužiaľ nedarí chudnúť tak, aby bol výsledok podľa ich predstáv. Často preto skúšajú nové a nové diéty, veľakrát aj drastické a zdraviu nebezpečné, zakúšajú opakovaný jojo efekt a sklamanie z neúspechu.

Redukciu hmotnosti ovplyvňuje celý rad faktorov. Vedľa vyváženého a zdravého jedálnička, pravidelného pohybu a zdravého spánku sú to aj mesačné fázy. Stačí ich len správne pochopiť a rešpektovať.

Mesiac a vplyv na ľudské telo

Mesiac je náš jediný prirodzený satelit čiže družica. Teda teleso, ktoré sa pohybuje po obežnej dráhe okolo Zeme. Pri pohľade nahor na nočnú oblohu nám môže pripadať malý, to je však dané len vzdialenosťou. Nachádza sa totiž takmer 400 000 km od našej planéty. V skutočnosti nie je žiadnym drobčekom, pretože jeho rovníkový priemer je viac ako ¼ rovníkového priemeru Zeme. Niet teda divu, že má na našu planétu aj na všetko, čo sa na nej nachádza, značný vplyv.

Už na základnej škole sa deti učia, že práve Mesiac spôsobuje príliv a odliv na hladinách morí a oceánov. Ale tiež organizmus človeka sa skladá z podstatnej miery práve z vody, preto Mesiac ovplyvňuje aj naše zdravie.

Chudnutie podľa mesačných fáz

Pribúdajúci Mesiac

Fáza, kedy Mesiac dorastá, ovplyvňuje zadržiavanie vody v organizme. Je preto potrebné zachovať pokoj, ak sa ručička na váhe v tieto dni zastavila alebo dokonca stúpa hore. Rozhodne nie je potrebné ešte viac obmedzovať jedlo alebo panikáriť, všetko sa zase prirodzene zlomí.
V túto dobu je dobré, pokiaľ možno úplne vynechať sladkosti a ďalšie potraviny s nadbytkom cukru. Obmedziť je vhodné aj ťažko stráviteľné pokrmy, predovšetkým tie vyprážané a príliš tučné. Športové aktivity možno odporučiť, ale nemali by byť extrémne náročného rázu.

Mesiac v splne

A je to tu. Spln na nás má zo všetkých mesačných fáz zďaleka najsilnejší vplyv. Jeho jasný svit nás priťahuje ako magnet, ovplyvňuje telo i psychiku. Práve v tejto chvíli vrcholí tendencia organizmu zadržiavať vodu, čo sa môže pochopiteľne odraziť aj na aktuálnej hmotnosti. Opäť je potrebné zachovať pokoj, pretože s ubúdajúcim Mesiacom sa stav razom zmení.

Spln je ideálnym časom pre takzvaný jednodňový pôst. Je možné bez obáv úplne vysadiť pevnú stravu. Nahradiť by ju malo dostatočné množstvo tekutín, vhodné sú aj rôzne ovocné a zeleninové šťavy, prípadne nápoje typu smoothie.

Ubúdajúci Mesiac

Mesiac začína cúvať čiže ubúdať. Čo sa deje s ľudským telom? Je pravdepodobné, že je konečne vidieť istý váhový progres, kedy sa začína ručička na váhe pomaličky posúvať smerom nadol. Niet divu, telo sa totiž pod vplyvom Mesiaca začína zbavovať vody, ktorú v predchádzajúcich fázach zadržiavalo. A pretože má tendencie spoločne s vodou vyplavovať aj toxíny, splodiny a ďalšie nežiaduce látky, nastáva ideálna doba pre detoxikáciu organizmu.

Pri ubúdajúcom Mesiaci nie je potrebné sa nijako limitovať vo fyzickej aktivite a pri športe. Redukciu hmotnosti možno podporiť okrem vyváženej stravy a pohybu tiež prostriedkami, ktoré napomáhajú spaľovaniu tukov. Vhodné je pitie zeleného čaju alebo jeho práškovej formy (matchatea), k povzbudeniu metabolizmu môže postačiť aj šálka čiernej nesladenej kávy pred športovým výkonom.

Mesiac v novoluní

V čase, keď sa Mesiac nachádza v nove čiže v novoluní, je pre ľudské oko takmer neviditeľný. V tejto fáze býva ľudský organizmus obvykle celkovo oslabenejší a náchylnejší na ochorenia. Tiež s psychikou to nebýva práve ideálne, mnohokrát sa dokonca dostavuje bez príčiny zlá nálada.

Novolunie je však vhodným dňom pre pôst, pretože detoxikácia organizmu bude mať v tejto fáze nanajvýš pozitívny efekt. Kto si netrúfa vyskúšať priamo pôst, mal by siahnuť po ľahko stráviteľných potravinách, jednotlivé porcie jedla by mali byť skôr menšie. Náročnejším fyzickým aktivitám a športovým výkonom je lepšie sa v novoluní úplne vyhnúť, pretože by mohli mať skôr nežiaduci efekt.

Potrebujete poradiť?
Redukciu váhy ovplyvňuje okrem iného aj stres, ktorý dokáže metabolizmus spomaliť, čo je pri chudnutí nežiaduce. Ak máte nejaké trápenie, je načase ho vyriešiť. Nechajte si poradiť od kariet, ako sa stresom raz navždy zatočiť.

veštice online