Hovory s Bohom – recenzia kariet

neale-donald-walsch

Názov Hovory s Bohom niesol cyklus niekoľkých kníh amerického spisovateľa Neale Donalda Walsch. Tieto knihy sa stali bestsellermi a získali si milióny priaznivcov po celom svete. Boli preložené do 34 jazykov a predávajú sa viac než v tridsiatich krajinách sveta, naša republika nie je výnimkou.

Na cyklus troch kníh Hovory s Bohom nadväzujú aj ďalšie knihy, napríklad Nové proroctvo, Čo si Boh želá alebo O ľudských vzťahoch. Neal Donald Walsch napísal nespočetne kníh. Na základe Hovorov s Bohom vznikol aj film. Filozofiu kníh odráža aj súbor kariet nazvaný Hovory s Bohom – Karty uvedomenia. Ide o nenápadný, ale veľmi zaujímavý kartový balíček, ktorý nesie kľúčové myšlienky z Walschových kníh.

Ako karty Hovory s Bohom vyzerajú?

Hovory s Bohom predstavujú veľmi jednoduché, málo zdobené karty. Chýba im bohatšia grafika či obrázky, nepotrpia si na žiadne okrasy. O to silnejšie pôsobia myšlienky, ktoré zachytávajú.

Jedná sa o sadu celkom 54 kariet, ktoré majú len malý formát, pripomínajú tak bežné hracie karty. Sú ladené do jemných tónov, ktorým dominuje nežne belasá, zelená a biela farba. Spracovanie kariet je založené na písomnom vyjadrení myšlienok. Každá karta teda nesie len písomné vyjadrenie myšlienky, napríklad:

“Nie si zodpovedný za žiadnu ľudskú dušu. Každá duša si musí neustále voliť svoj osud. ”
“Čomu sa brániš, to pretrváva. Na čo sa pozeráš, to zmizne. ”
“Neváhaj a rob to, čo máš skutočne rád.”

Prospešné pre každého

Aj cez svoj názov sú karty prospešné pre každého, kto hľadá inšpiráciu pre svoje dni, kto hľadá povzbudenie alebo smer, ktorým sa v živote uberať. Nejde o to, či je človek veriaci alebo nie.
Walsch sám vyhlasuje, že organizované náboženstvá sú v mnohých ohľadoch jednou z príčin problémov, konfliktov a vojen v súčasnom svete. Nepropaguje žiadne náboženstvo. Hoci bol krstený ako rímsky katolík a študoval Bibliu, hľadá Walsch vlastného Boha a cestu k nemu. Spája vo svojom diele západné a východné duchovné náuky. Náboženské poňatie však nahrádza širšími témami života, slobody, vzťahu ľudí k sebe i k prírode.

Hlboké myšlienky upokoja aj povzbudia

Jednoduché frázy nesú hlboké posolstvo. Pôsobia ako motivácia. Môžu upokojiť a pomôcť v ťažkých časoch, rovnako ako motivovať a inšpirovať v časoch šťastia a radosti. Napr.:
“Žehnaj každému človeku a každej skúške a ďakuj za ne.” “Najkrajším okamihom pre Boha je chvíľa, kedy si uvedomíš, že žiadneho Boha nepotrebuješ.”

Inšpiratívne karty

Hovory s Bohom predstavujú sadu, ktorá sa radí medzi tzv. Inšpiratívne karty. Nejde o vykladacie alebo hracie karty. Obdobne ako anjelské karty a im podobné majú prinášať inšpiratívne myšlienky do života. Dávajú okamžité rady a duchovnú oporu v každej situácii, nevyžadujú žiadne znalosti, nie je potrebné používať žiadny konkrétny postup alebo návod.

Hľadáte povzbudenie či upokojenie?
Potrebujete povzbudenie, upokojenie, okamžitú radu či návod, ako postupovať v nejakej konkrétnej situácii?
Môžu vám pomôcť aj naše veštice
. Veľa z nich pracuje s výkladovými, tarotovými či cigánskymi kartami, ďalšie majú v rukách aj karty inšpiratívne, rovnako ako ďalšie veštecké pomôcky. Sú pripravené vám kedykoľvek s čímkoľvek pomôcť, stačí zavolať.

Zdroj: Neal Donald Walsch: Hovory s Bohom – Karty uvedomenia

veštice online