Znamenie Kozorožec – partnerská zhoda

Kozorožec a Škorpión

Kozorožec si váži pokoja a príjemné, dobre usporiadanej domácnosti. Určite sa to bude páčiť aj Škorpiónovi, ktorý hoci je pln vášňou a rôznych záujmov, tak domov je pre neho základom. Škorpión a Kozorožec nájdu rýchlo spolu veľa podobných záujmov a veľmi dobre spolupracujú aj na profesionálnej úrovni. Kozorožec vďaka vášnivému škorpiónovi dovedie aj v sebe prebudiť oheň a to je niečo čo Škorpión veľmi potrebuje – pocit, že niekto za ním šalejú.

Kozorožec a Panna

Je to dosť vydarený pár, ktorý sa vzájomne dopĺňa. Kozorožec má diplomatický talent, je plný pochopenie a preto dokáže znášať dominantné chúťky Panny. Obaja si váži kľud a príjemnú, starostlivo opatrovaná domácnosť. Panna si bude vážiť sporivosti hospodárnosti Kozorožca a bude sa pri ňom cítiť bezpečná. Obe znamenia si najviac váži stabilitu a pevnosť vzťahu, preto nepotrebujú nejaká exhibicionistické predvádzanie sa alebo teatrálne vyznania lásky. Najdôležitejšie je vernosť.

Kozorožec a Rak

Pokojná povaha Raka je vlastnosťou veľmi žiadanou u väčšiny Kozorožcov. Rak býva totiž pokojný pán domu, ceriaci si teplý krb, milú rodinu podobne, ako rozumný a pracovitý Kozorožec. Rakovi sa bude veľmi páčiť sa zodpovedným Kozorožcom a v jeho blízkosti sa bude cítiť bezpečne. Spoločne vytvoria vydarený vzťah.

Kozorožec a Býk

Spojenie týchto dvoch znamení je veľmi kvalitný. Býci a Kozorožci majú podobný charakter a tiež podobný rebríček hodnôt. Výborne sa ovládajúci Kozorožec, ktorý dbá o dom a rodinu sa výborne dohovorí s pokojným a rozumným Býkom, pre ktorého tieto veci sú tiež dôležité. V tomto vzťahu bude trochu menej romantiky a aj scény v spálni nebudú nejako zúrivo vášnivé, všetko sa bude opierať na pochopenie, priateľstvo a podobných hodnotách.

Kozorožec a Vodnár

Kozorožec – zodpovedný, stabilné a pevne kráčajúci po zemi nie je najlepším partnerom pre Vodnára. Vodnár je osoba veselá, živelná, často nezodpovedná a bezstarostná. To je dosť dôležitá vada pre skôr konzervatívneho Kozorožca. Aby tieto znamenia mohla dobre fungovať spoločne, tak to od nich vyžaduje veľa práce. Bez tejto práce sa nebudú môcť o seba oprieť a vzťah by pre nich bol plný stresu a napätia.

Kozorožec a Strelec

Je to dosť problematický a náročný vzťah. Strelec len ťažko pochopí Kozorožca, ktorého zásadovosť a chladnejšie rozvážny prístup ku všetkým problémom Strelca skôr iritujú než nadchnú. V intímnej sfére Kozorožec Strelca moc nenadchne a je to vzájomné. Kozorožca príliš veľa Strelcove fantázie a živelnosti skôr znechucuje. Jediné čo často spojí tieto dve znamenia sú podobné záujmy, ale väčšinou to stačí len na priateľstvo alebo výborný pracovný vzťah.

Kozorožec a Váhy

Kozorožec si váži pokoj a teplý pohodlný dom. Váha ale má rada zaujímavý život plný zmien a nových impulzov. Konzervatívny Kozorožec nerozumie ľahkovážnu, trošku bláznivú Váhu a nedokáže napodiv oceniť ani jej diplomatické schopnosti a hospodárnosť. Váha si príliš nepotrpia na rozhadzovanie Kozorožca, vymáha od neho viac pozornosti, vášne a fantázie. Býva to veľmi ťažký vzťah a málokedy sa darí dobre zladiť tak rozdielne povahy.

Kozorožec a Lev

To čo naznačuje slušné šance na vystavanie kvalitného vzťahu medzi Levom a Kozorožcom je ich veľmi dobrý prístup k domácnosti a vôbec k rodine. Lev je oveľa viac živelný a spontánny a Kozorožca občas irituje jeho nafúkanosť. Ale ak sa dobre poznajú, tak môžu vytvoriť celkom dobrý pár a stvoriť šťastný domov.

Kozorožec a Blíženci

Kozorožec je pokojný pán domu, ktorý sa rád stará o rodinu. Blíženci sú nepokojní a majú radi pohyb a zmeny. Vzťah týchto osôb bude zložitý, ale je možný. Kozorožec musí rozpáliť v sebe ukrytý romantizmus a nápaditosť. A či to Blíženec docenia a trošku sa v živote upokojí, tak na tom len zarobí vznikne základ pre znamenitý vzťah.

Kozorožec a Baran

Tento vzťah nepatrí k najjednoduchším. Kozorožec býva veľmi konzervatívne a preto ho môže energický Baran dosť iritovať. Baran musí väčšinou svojho partnera rozhybáva k činom, pretože ten jeho eufóriu príliš nechápe a nechce sa mu ju nasledovať. Ale nemožno Kozorožca k ničomu nútiť silou, všetko je nutné robiť pomaly a rozvážne. Ak sa k takým zmenám podarí Kozorožca presvedčiť, tak vzťah sa vykazuje veľkú trvalosťou a kvalitou.

Kozorožec a Kozorožec

Dvaja typickí Kozorožci budú mať so stvorením dobrého vzťahu veľa problémov. Obaja sú v sebe dosť uzavretí. Hoci majú podobný temperament a charakter, tak ťažko sa vzájomne otvoria a budú mať problémi si vzájomne veriť. Nedostatok otvorenosti vo vzťahu bude komplikovať jeho trvania a hlavne spoločné prekonávanie prekážok. Najmenšiu šancu má vzťah dvoch Kozorožcov ak obidva trvajú na kariére.

Kozorožec a Ryby

Vzťah týchto dvoch znamení môže byť ako výborný, tak úplne krízový. Ak Kozorožec ocenia pokojnú Rybu a Ryba si nechá vniesť do svojho života trochu zmätku, tak úspech je takmer istý. Potom sa môžu aj výborne dopĺňať aj v spálni. Kozorožec len musí pochopiť zasnený charakter Rýb a tie mu zas musí dopriať trochu priestoru pre bláznenie.

veštice online