Kozorožec – horoskop na rok 2024

21.12 - 19.1.

Kozorožec – horoskop na rok 2024

Kľúčovou témou sa stáva zdravie. V ostatných rokoch ho zemské bytosti ignorovali, a to buď preto, že sa sústredili na budovanie kariéry, alebo kvôli uspokojovaniu potrieb blízkych či rodiny. Nositelia desiateho znamenia zvieratníka v roku 2023 pochopia, že o vlastné Ja sa treba patrične starať. Nik iný to za nich nespraví. A ak by nezakročili práve teraz, organizmus sa môže znivočiť. Na obzore je zmena stravy, viac pohybu, starostlivosť o psychiku. Kozorožci s viac kilogramami schudnú. A vyrysujú svaly. Týka sa to rovnako mužov i žien.

Mimoriadne prajné vetry dujú do materiálnej oblasti. Decembrovo-januárovým osobám sa v rámci práce či podnikania vydarí všetko, do čoho investujú energiu. Mnohí zamestnaní Kozorožci zavesia klasickú robotu na klinec – a pustia sa do vlastných projektov. Aby boli sami sebe pánmi či kráľmi.

Zemské bytosti na dôchodku skoncujú s izoláciou – a naštartujú plodnejší spoločenský život.

Príjemné energie poznačia aj citovú sféru. Viacerí „Saturnovci“ zmenia svoje Ja, a tak sa priblížia k polovičke. Okrešú svoje škodlivé vlastnosti a rysy – tvrdošijnosť, zarytosť v názoroch, emočnú uzavretosť a nekomunikatívnosť. Jedinci, ktorí sú sami, môžu spoznať príjemného človeka na život. Síce trochu nudného, no s dobrým srdcom.

Niektoré páry čaká kúpa novej nehnuteľnosti a jej zariaďovanie.

Zdravotné témy majú byť v poriadku – aj pre zlepšenú životosprávu. U niektorých Kozorožcov sa môžu objaviť geneticky podmienené zdravotné neduhy, čiže choroby, ktoré sužovali ich predkov. Späté budú s pohybovým aparátom alebo kardio-systémom.

Január až marec
V januári sa vyhýbajte lenivosti a pasivite. Nečakajte na nosenie zlatých tácní či padanie pečených holubov z nebies. Prijmite fakt, že páky na úspech držíte v rukách len vy sám či sama.
Február žičí prezentovaniu vlastného Ja. Uvedomte si svoje kvality a plusy – a manifestujte ich. Ukážte svetu, kým ste a akými danosťami disponujete.
Počas marcových dní sa nepresilujte. Majte zdravé hranice. Ak treba, oddychujte. Dožičte si kvalitný spánok – driemte aspoň 7 hodín denne.

Apríl až jún
Apríl bude ako vystrihnutý z rozprávky. Všetko pôjde ako po masle. Váš život naplní úspech, prosperita, hojnosť, úcta a uznanie. Nové aktivity, do ktorých sa pustíte, vyjdú nad vaše očakávania.
Kutiu nových plánov – najmä materiálneho charakteru – praje máj. Piaty mesiac je priam stvorený na otváranie finančných kohútikov. A tiež na zaujímavé investície.
V júni vás potešia dobré správy – spojené s citovým aj pracovným životom. Jarno-letné dni a ich fluidum vo vás prebudí túžbu po lepšej životospráve.

Júl až september
V júli visí vo vzduchu prehra. Určitá záležitosť, od ktorej ste si veľa sľubovali, nevyjde. Nemajte oči pre plač – uvedomte si, že čoskoro sa vo vašej hlave zrodia nové idey. A tie budú úspešné.
Počas augustových dní dbajte na korektnosť a spravodlivosť. Nerobte nič, čo zaváňa „pofidérnosťou“. Konajte čestne. Hovorte len pravdu. Neklamte.
September praje citovým záležitostiam. Trávte veľa času s tými, ktorí sú vášmu srdcu najbližší.

Október až december
Október bude akčný, dynamický, naplnený rastom, progresom, expanziou. Zrealizujte svoje túžby – aj dlhodobé. Prípadne dovoľte osudu, aby ich uskutočnil za vás. Ste vo výborných konšteláciách.
V novembri sa oceňte za doterajšie úsilie, ale aj za méty, ktoré ste dosiahli. Doprajte si niečo pekné a veľké. A luxusné.
Počas decembra si vychutnávajte rodinnú a domácku pohodu. Pomyselný materiálny motor na chvíľočku odstavte.

Kľúčové slová či slovné spojenia
zdravie, sila, vitalita, energia, kvalitná životospráva, utlmenie škodlivých vlastností, vlastné projekty, pekné vzťahy

Priaznivé mesiace
február, apríl, máj, jún, september a október

Nepriaznivé mesiace
Január, marec a júl

Šťastné čísla
3, 8, 14, 22, 27, 33 a 40

Harmonizujúci minerál
Avanturín – kameň sily, zdravia a vitality, minerál osobnostného prerodu a rozkvetu, priťahuje šťastie a osoží pri nachádzaní správnych materiálnych ciest, zlepšuje všetky vzťahy


veštice online