Farba očí odráža nielen povahu a temperament

Farba očí

Oči môžu prezradiť o človeku až neskutočné množstvo informácií. Ich tvar, farba a celkový vzhľad odráža temperament aj charakterové vlastnosti. Práve z očí môžeme tiež vyčítať to, ako sa daná osoba práve cíti, zreteľne sa v nich odrážajú emócie a my tak ľahko spoznáme, či je ten, komu sa do očí práve pozeráme, práve veselý, smutný alebo napríklad naštvaný.

Mnohé ženy vedia oči využiť k zvádzaniu, nevinným pohľadom si deti chcú zabezpečiť, aby im rodičia niečo povolili či kúpili. Dá sa tak dokonca povedať, že očami možno komunikovať (a zároveň manipulovať) – veď nie nadarmo sa hovorí “pohľad bez slov”.

Z farby očí môžeme vyčítať, aký človek je

Zameriame sa na farbu očí, pretože práve tá odráža vlastnosti človeka, jeho povahu a postoj k životu. Význam farieb je doslova magický a u sfarbenie očí to platí dvojnásobne.

Modrá farba očí

Modrú farbu očí považuje väčšina ľudí za veľmi atraktívnu. Niet divu, nebesky modrá farba pôsobí úprimným, láskavým a upokojujúcim dojmom. Títo ľudia bývajú pozitívne založení, väčšinou majú radi spoločnosť, družnú zábavu a málokedy sa medzi nimi nájde naozajstný introvert. Mávajú množstvo priateľov, ktorým sú ochotní pomôcť v prípade potreby. Čo si myslia, sa neboja tiež povedať – či už sa jedná o pozitívne alebo negatívne záležitosti. Bývajú to odolní a vytrvalí jedinci, ktorí sú plní vnútornej energie.

Pod modrú farbu spadajú tiež sivé oči, je to vlastne veľmi svetlý odtieň modrej. Sú to napospol dominantné osoby, ktoré dokážu ísť pevne a odhodlane za svojim cieľom. Ale pozor, nepoužívajú na to agresívne či podlé metódy – svoju cestu k úspechu si budujú prostredníctvom svojej inteligencie a kreatívneho myslenia.

Hnedá farba očí

Hnedé oči sa vo svete vyskytujú vôbec najviac. Na druhej strane majú veľké množstvo najrôznejších odtieňov od svetlých až po veľmi tmavé. Preto táto skupina tiež zahŕňa veľa odlišných charakterov a povahových vlastností. Často sa však jedná o múdre a bystré osoby. Z toho dôvodu sú zvyčajne úspešní, sebavedomí a v kolektíve mávajú vedúce postavenie. Nie sú sólisti, práve práca v skupine ich napĺňa a baví. A hoci sa jedná o osoby, ktoré niečoho dosiahli, väčšinou nie sú typom, ktorý sa sústredí iba na peniaze a hromadenie majetku. Naopak, sú zároveň štedrí a zaujíma ich blaho spoločnosti. Nezriedka tiež inklinujú k prírode.

Čierne oči

Takú farbu očí nemá len tak niekto. Čierne oči sú v skutočnosti veľmi tmavým odtieňom hnedej, úplne čierno-čierne oči totiž neexistujú. Tento farebný odtieň pôsobí záhadne, neprístupne a vzbudzuje v nás zvedavosť, prípadne zároveň určitú ostražitosť. A skutočne, ich nositelia bývajú často skôr uzavretí ľudia, ktorí si udržujú odstup. Je pre nich typická mlčanlivosť, rozhodne nepatria medzi veselých otvorených extrovertov s množstvom priateľov. Ak sa však už s niekým priatelia, puto je zvyčajne silné, udržujú si pevné a stabilné vzťahy. Podobne to ale platí aj naopak, dokážu byť totiž tvrdí nepriatelia. Je pre nich typická usilovnosť, pracovitosť a húževnatosť. Často sú to osoby založené duchovne.

Zelená farba očí

Ľudí so zelenými očami nestretnete každý deň, preto táto farba často púta pozornosť a záujem ostatných. Zelené oči na prvý pohľad pôsobia tajomne a často príťažlivo. Ich nositelia majú ale veľmi nevyspytateľné správanie – sú živí, otvorení a plní života, zároveň ale tiež žiarliví so sklonom nechať sa uniesť svojimi emóciami. Bývajú pomerne dominantní, ale zároveň veľmi citliví, takže je ľahké sa ich niečím nepríjemne dotknúť. Je pre nich typická inteligencia a umelecké nadanie.

Akí ste vy sami alebo niekto z vášho blízkeho okolia?
Nielen farba očí môže mnohé vypovedať o samotnom človeku. Ak vás zaujíma, akí ste vy sami alebo niekto z vášho blízkeho okolia, nájsť odpoveď dokáže skúsená veštica či kartárka.

veštice online