Diéta podľa horoskopu

Diéta podľa horoskopu

Je len veľmi málo ľudí, ktorí sú skutočne spokojní so svojou postavou. Väčšina z nás za život vyskúšala nejakú diétu, bohužiaľ často neúspešne. Existuje nespočetné množstvo druhov diét, napriek tomu neprinášajú žiaduce výsledky alebo ústia v neslávne známy jo-jo efekt. Tieto diéty nemávajú úspech z dôvodu, že sú príliš všeobecné. Každý organizmus je individuálny, každý z nás má iné zvyklosti, chute a zažívanie, každému tak sedí iná diéta.

Hviezdy dokážu pomôcť v mnohých ohľadoch, dokonca aj v prípade, že ide o vysnívanú postavu a chudnutie. Jednotlivé znamenia zverokruhu dokážu definovať natoľko, že určia tú najefektívnejšiu diétu.

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Ľudia narodení v znamení barana by rozhodne nemali vynechávať raňajky. Bude im vyhovovať viac dávok malých porcií jedla. Prospeje im ovocie, naopak im výrazne škodí cukor.

Býk (21. 4. – 20. 5.)

Ľudia narodení v znamení býka by sa mali vyhýbať tučným pokrmom a tukom vôbec, alebo ich aspoň obmedziť. Postavu býkom často kazí príliš kalorická večera a škodí im tiež soľ.

Blíženci (21. 5 – 21. 6.)

Ľudia, ktorí podľa horoskopu patria k znameniu blíženci, bývajú gurmáni a experimentátori. Viac ako umelé prísady jedál im prospeje bobuľovité ovocie. Hutné polievky by mali nahradiť polievky zeleninové.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Ľudia, ktorí hľadajú diétu a súčasne sa narodili v znamení raka, by mali začať u zeleniny, ideálne v kombinácii s acidofilnými mliečnymi výrobkami. Pomôže im predovšetkým obmedzenie tučných, najmä vyprážaných pokrmov a sladkých limonád.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Ľudia narodení v znamení leva sa radi do sýtosti najedia. Aj v diétnom režime by sa mali vyhýbať pocitom hladu – prostredníctvom pravidelného príjmu malých porcií jedla. Rozhodne by nemali vynechávať desiaty, ideálnou desiatou je pritom ovocie.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Pre tých, ktorým dal osud do vienka znamenie panny, bude ideálnou diétou taká, ktorá je založená na organických potravinách. Prospejú im bylinky, ovocie a zelenina alebo obilniny.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Ľudia s horoskopom v znamení váhy bývajú trpezliví, nemajú problém držať akúkoľvek diétu. Ale ide aj o milovníkov jedla. Bude im vyhovovať predovšetkým tá diéta, ktorá obmedzuje mäsité jedlá. Avšak výnimkou sú ryby, v ľahkej úprave, najlepšie v kombinácii so zeleninou. Váhy ocenia zdobené jedlo, a môže byť aj diétne!

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

Ľudia, ktorí sa podľa hviezd narodili ako škorpióny, sú cieľavedomí, a tak zvládnu akokoľvek prísnu diétu. Nesvedčia im však príliš drastické a obmedzujúce diéty, dôležitejší je pravidelný príjem jedla a vyhnutie sa hladovaniu. Mali by obmedziť tučné mliečne výrobky a naopak zvýšiť príjem zeleniny. Škorpiónom nesvedčí nočné vyjedanie chladničky, ku ktorému majú sklony.

Strelec (23. 11. – 21. 12)

Strelec je aktívnym, optimistickým znamením. Strelec je tiež gurmán so sklonmi k prejedaniu. Mal by preto predovšetkým dbať na dávky jedla a obmedziť pochutiny a sladkosti založené na jednoduchých cukroch. Sladko môže chutiť aj ovocný dezert. Strelec vyznáva exotické jedlo. Diétnu exotiku predstavuje napríklad exotické ovocie.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Znamenie kozorožca je charakteristické vytrvalosťou a zodpovednosťou. Ak sa zameria na svoj jedálníček, dokáže sa bez väčších ťažkostí dostať na svoju vysnívanú postavu. Dôležitý je vhodný diétny plán. Kozorožec by si mal dať pozor najmä na nadmerný príjem soli a nedostatok toľko potrebných tekutín.

Vodnár (21. 1. – 19. 2.)

Diéta Vodnárov by mala byť čo najpestrejšia. Práve s pestrosťou a rozmanitosťou jedálnička totiž vodnári mávajú problém. Vodnári by sa mali sústrediť na bylinky, ktoré nahradia príliš agresívne korenia a dochucovadlá. Miesto fast food by mali siahať po kvalitných pokrmoch. Škodí im tiež nadmerné množstvo kávy.

Ryby (20. 2. – 20. 3)

Ľudia narodení v znamení rýb dokážu oceniť dobré jedlo, ale v rámci diéty by mali siahať skôr po jednoduchších pokrmoch. Dôležité je vyhýbať sa dochucovadlám alebo ich nahrádzať ľahšími alternatívami. Ryby radi jedia v spoločnosti, pokojne si potom dajú aj diétny pokrm. Pozor, voda je pre ryby nanajvýš dôležitá.

Horoskop na mieru
Rovnako ako diéta tiež najlepší horoskop je ten, ktorý je zostavený priamo pre vás. Takýto horoskop pre vás môžu zostaviť astrológovia aj po telefóne, stačí zavolať.

Chcete schudnúť? Potom vám môže byť užitočný aj náš ďalší článok Ako schudnúť pomocou hviezd, tentoraz zameraný na cvičenie a pohyb.

veštice online