Čo nás čaká v roku Byvola? Čínsky horoskop na rok 2021

rok Byvola

Tradičný čínsky horoskop je veľmi starostlivo prepracovaný, overený dlhými stáročiami, teda jeho predpovede vychádzajú až s podivuhodnou presnosťou. Ak vás zaujíma, aký bude rok 2021, stojí práve čínsky horoskop za pozornosť. Od známejšieho “klasického” horoskopu, ktorý sa bežne používa predovšetkým v západnom svete, sa v niektorých aspektoch líši. Pracuje totiž s 5 živlami a 12 rôznymi zvieratami. Konkrétnemu roku vždy “vládne” jedno z týchto zvierat a jeho vlastnosti ovplyvňujú, aký charakter bude daný rok mať.

A ešte je tu jedna odlišnosť. Čínsky horoskop nezačína 1. januára, ale je trochu posunutý. Rok 2021 teda začína až 12. februára a končí 31. januára 2022.

Rokom 2021 nás prevedie kovový Byvol

Kým rok 2020 sa niesol v znamení Krysy, jej vládu v budúcom roku preberá Byvol. Jemu boli naposledy zasvätené roky 1997 a 2009, teraz po 12 rokoch znovu vstupuje na scénu. Hovorí sa mu tiež kovový, prípadne železný Byvol, pretože práve živel kovu bude v tomto roku dominovať. A stretnúť sa možno aj s pomenovaním biely Byvol. Aké zmeny nám však prinesie? Všeobecne by mal byť nový rok priaznivejší, napriek tomu však nebude pre väčšinu z nás prechádzkou ružovou záhradou. Poďme si ho preto predstaviť bližšie podľa rôznych okruhov z každodenného života.

Rok Byvola a financie

Hoci lipnúť príliš na majetku a peniazoch rozhodne nikomu neprospieva, snáď všetci sa zhodneme na tom, že s prázdnou peňaženkou sa hospodári len veľmi ťažko. Skrátka a dobre, v dnešnom svete sú aj peniaze dôležité. Rok Byvola v tomto smere nabáda k určitému bilancovaniu. Oplatí sa si na chvíľu sadnúť a zamerať sa na finančnú stránku života. Sčítať si bežné výdavky, porovnať ich starostlivo s príjmami, pozrieť sa na zúbok prípadným dlhom. Je vhodný čas pre investície a zhodnotenie doterajších úspor, založenie sporenia či kúpu nehnuteľnosti. Rovnako tak je tento rok naklonený prípadnému oddlženiu, splateniu pôžičiek a pohľadávok. Pochopiteľne to často znamená viac sa oprieť do práce, vziať si nadčasy, pribrať si ďalšiu brigádu, ale nasledovať bude zaslúžená odmena v podobe celkového zlepšenia finančnej situácie, a to na dlhšiu dobu.

Rok Byvola a vzťahy

Tiež tu platí známe porekadlo: “Bez práce nie sú koláče”. Rok v znamení Byvola je naklonený kvalitným vzťahom, vzájomnej partnerskej láske a spokojnosti. Ale pozor, iba pod podmienkou, že aj my sami vyvinieme určité úsilie. Ak túžime po vernosti, porozumení a rešpekte, potom musíme ísť príkladom a ponúkať to isté, čo požadujeme. Čo sa týka nadväzovania nových vzťahov, tento rok nie je úplne ideálnym obdobím. Nie je príliš vhodné sa zoznamovať cez virtuálne zoznamky, väčšiu nádej na úspech má prirodzenejšia osobný cesta stretnutia tvárou v tvár, ak je to aspoň trochu možné. V každom prípade je však dôležité nevrhať sa do nového vzťahu po hlave, ale postupovať opatrne a väčšie rozhodnutia robiť iba po tom, ako partnera dostatočne spoznáme. Stabilné a dlhoročné vzťahy sa môžu pod vládou Byvola otriasť v základoch. Pokiaľ je ale zväzok skutočne kvalitný, pravdepodobne toto malé partnerské zemetrasenie ustojí a dokonca bude ešte lepší ako kedykoľvek predtým.

Rok Byvola a náš osobný život

Mnohým z nás pripraví Byvol zaťažkávacie skúšky najrôznejších podôb. Na prvý pohľad sa nám bude preto možno zdať rok 2021 veľmi zložitý a ťažký. Ak sa však oprieme do riešenia problémov, prejavíme dostatok vôle a sily k pokoreniu prekážok, vyjdeme z toho ako víťazi. Tento proces nás posunie ďalej a náš život v osobnej rovine bude celkovo spokojnejší a vyrovnanejší. Hoci voľného času nebude príliš veľa, nemali by sme v žiadnom prípade zabúdať sami na seba. Je vhodné si nájsť chvíľu na relaxáciu, odpočinok a spánok. Aspoň občas by sme si mali urobiť radosť sami sebe, aj keď napríklad len nejakou drobnosťou. Rok Byvola nabáda tiež k tomu, aby sme venovali zvýšenú pozornosť zdravotnému stavu a budovaniu imunity.

Osobný horoskop – túžite vedieť, čo čaká priamo vás?
Okrem všeobecnej čínskej predpovede na rok 2021 sú na základe tradičných poznatkov spracované taktiež osobné horoskopy. Túžite vedieť, čo čaká priamo vás? Neostýchajte sa osloviť vešticu a zistite, aký bude váš budúci rok.

veštice online