Čakrové sviečky sú krásne aj liečivé

Čakrové sviečky

Zjednodušene môžeme čakry opísať ako energetické centrá v našom tele. A práve stav ich energie priamo ovplyvňuje nás samotných a premieta sa do nášho fyzického i psychického zdravia. Ak táto energia neprúdi plynule, naberie zlý smer alebo je dokonca zablokovaná, opäť sa to odráža na tom, ako sa cítime a aký je náš zdravotný stav a psychické rozpoloženie.

Uvádza sa, že čakier je mnoho a mnoho tisíc, tých vôbec najdôležitejších je ale iba sedem. Každá z nich pritom nesie určité meno, konkrétne do týchto siedmich hlavných čakier náležia tieto: koreňová, sakrálna, solar-plexus, srdcová, krčná, čelná a temenná.

Čakrové sviečky z palmového vosku

Ako čakrové sviečky vyzerajú a na čo vlastne slúžia? Materiálom, z ktorého sú vyrobené, je prírodný palmový vosk. Ten má zásluhu na tom, že tieto sviečky horia obzvlášť pokojným plameňom, ktorý sám o sebe navodzuje pocit relaxácie a harmónie. Plameň je navyše špecifický tým, že nedymí.

Sviečky sa predávajú v jednotlivých čakrových farbách. Ich cieľom je navodiť určité vibrácie, ktoré dokážu prečistiť dotyčnú čakru, odstránia prípadnú blokádu a nasmerujú prúdenie energie tým správnym smerom. Pre zvýšenie účinku majú niektoré čakrové sviečky tvar konkrétneho symbolu, prípadne sú ešte obohatené o výťažky starostlivo vybraných esenciálnych olejov. Môžete tak zakúsiť príjemnú arómu napríklad levandule, mäty, kadidla, pomaranča, klinčekov alebo napríklad citrónovej trávy.

Zohnať sa dá dokonca tiež veľká čakrová sviečka, ktorá svojím vzhľadom pripomína nádhernú pestrofarebnú dúhu. Obsahuje totiž farby všetkých siedmich čakier a vďaka tomu pôsobí na ľudské telo a dušu komplexne.

Telové čakrové sviece

Čím sa tieto sviece líšia od predchádzajúcich? Sú vyrobené z prírodného včelieho vosku a farebného bavlneného plátna, je pre nich charakteristický mierne kónický (teda zužujúci sa) tvar. Tiež ony slúžia k tomu, aby uvoľňovali energetické bloky v čakrách, kde každá svieca má podľa svojho sfarbenia inú frekvenciu vibrácie, ktorá na čakru pôsobí. Výsledkom je obnova správneho prúdenia životnej energie, ktoré môže pomáhat okrem iného napríklad k zmierneniu bolestí rôzneho pôvodu. Ich použitím dochádza tiež k celkovému prečisteniu organizmu a k harmonizácii vnútorných orgánov. Tiež telové čakrové vône môžu byť obohatené o príjemné vône.

Tieto sviece sa zapaľujú na tele osoby. Nesmie ale dôjsť k priamemu kontaktu s kožou, preto sa ešte používa obrúsok alebo iný podklad ako medzistupeň. Týmto spôsobom dochádza k intenzívnemu pôsobeniu na danú čakru a k terapeutickému účinku. Na prístupných miestach môžete liečbu vykonávať sami, ale z bezpečnostných dôvodov je lepšie prizvať ešte inú osobu, aby horenie sviece kontrolovala. A samozrejme vôbec najlepšie je zveriť sa do odborných rúk niekoho preškoleného.

Skúste si zapáliť čakrovú sviečku
Veštci sú často obdarení schopnosťou vidieť prúdenie energie v jednotlivých čakrách. Ak vás zaujíma, ako ste na tom práve vy, neváhajte sa niektorému ozvať na telefón 0988 700 888.

veštice online