Bylinky pre dobrú náladu

Bylinky pre dobrú náladu

Smútok. Zlá nálada. Splín. Strata optimizmu. Málo radosti zo života. Trápi vás niektorý z uvedených pocitov? Netreba hneď bežať k lekárovi alebo psychológovi. Účinnou prvou pomocou proti útrapám najrôznejšieho pôvodu môžu byť bylinky. Nielenže sú čisto prírodné, ale väčšinou nemajú ani žiadne nežiaduce účinky, pomerne rýchlo zaberajú a ich efekt býva väčšinou dlhodobý. A to už je pekná rada pozitív, kvôli ktorým sa oplatí ich vyskúšať.

Bylinky pre zlepšenie nálady

Mať dobrú náladu sa rozhodne oplatí. Nie náhodou sa hovorí, že práve vnútorné nastavenie našej mysle priamo ovplyvňuje náš život. Príslovie, že s úsmevom ide všetko lepšie, stojí na pravdivom základe. Vyskúšajte niektorú z nasledujúcich byliniek, možno s jej pomocou zmeníte svoj život.

Cesmína paraguajská

Tento exotický ker, ktorého domovom je juhoamerický kontinent, je známejší pod názvom Yerbamaté. Jeho účinky stoja rozhodne za pozornosť, dokáže totiž skvele “nakopnúť” telo i myseľ. Je teda vhodnou voľbou pre toho, kto sa cíti v akejsi letargii alebo je často unavený a bez energie.

Kozlík lekársky

Táto obľúbená bylinka je preslávená predovšetkým ako vynikajúci pomocník pre ľahšie zaspávanie a kvalitnejší spánok bez početného a nežiaduceho budenia v priebehu noci. Okrem toho má však tiež schopnosť pôsobiť proti úzkosti, zaháňať chmáry a celkovo zlepšovať náladu.

Rozchodnica ružová

Rozchodnica, pre ktorú sú charakteristické mäsité listy a množstvo drobných kvetov, je považovaná za účinný prírodný prostriedok proti depresiám. Pôsobí totiž proti stresu, pozitívne stimuluje duševnú činnosť, zlepšuje výkonnosť a napomáha udržať zdravý nadhľad.

Levanduľa lekárska

Táto aromatická bylinka s nádhernými fialovými kvetmi patrí bezpochyby k vôbec najobľúbenejším léčivkám. Má schopnosť upokojovať ľudskú dušu, pomáha pri zaspávaní, odstraňuje depresie, zlú náladu aj zdravotné ťažkosti, ktoré majú psychosomatický pôvod. Celkovo upokojuje a navodzuje vnútornú harmóniu.

Mäta pieporná

Tradičná slovenská liečivá bylina, ktorá má ochladzujúci účinok, preto je vhodná na užívanie skôr v teplejšej časti roka. Dokáže dodať potrebnú energiu a celkový elán do života, povzbudzuje a zároveň má blahodarný vplyv na ľudskú psychiku.

Medovka lekárska

Na rozdiel od mäty má medovka skôr upokojujúci charakter. Obzvlášť ju možno odporučiť vtedy, keď má dotyčný neľahké životné obdobie. Pomáha pri rozjatrenej psychike, je účinná pri nežiaducom strachu a úzkostiach, odbúrava stres a možno ju vyskúšať aj pri relaxácii alebo pri problémoch so spánkom.

Chcete zvýšiť účinnosť bylinnej liečebnej kúry? Vezmite si na pomoc mágiu. Je to veľmi jednoduché. Trhajte ich s láskou a starostlivosťou, správajte sa k nim nežne a s úctou. Pred vlastným spracovaním (z väčšiny bylín sa robí nálev podobne ako v prípade bežného čaju) ich priamo oslovte a požiadajte o pomoc. Môže sa to zdať úsmevné, ale bylinky tento prístup ocenia a výraznejšiu zmenu k lepšiemu pocítite oveľa skôr.

Chcete vedieť, či vás v blízkej budúcnosti čaká niečo, čo vám urobí radosť?
Je veľa spôsobov, ako bojovať so skleslosťou a zlou náladu. Nechajte si pravdu odkryť v kartách.

veštice online