Buďte pri veštení efektívny. Základom sú správne podmienky!

Správne podmienky pre veštenie

Kto z nás by si nechcel uľahčiť každodenný život tým, že si čas od času vyloží karty či použije jednoduché kúzlo k rýchlejšiemu prekonaniu problémov? Každý, kto začína s ezoterickými záležitosťami, mágiou a veštením, by mal ale od úplného začiatku dodržiavať určité zásady.

Ak totiž nebude rešpektovať pravidlá, ktoré v ezoterickom svete panujú, nielenže si môže zbytočne a vážne uškodiť, ale je dosť dobre možné, že jeho čarovanie nebude mať vôbec žiadny účinok.

Najdôležitejšie základy správneho veštenia

Úmysly
Jedným z hlavných predpokladov “zdravého” veštenia je pravidlo hovoriace, že k týmto praktikám treba vždy pristupovať jedine s dobrými úmyslami. Rozhodne nie je vhodné veštiť niekoho budúcnosť preto, že tajne dúfame v to, že sa dotyčnému nebude v živote dariť alebo ho čaká nešťastie. Ak neveštíme sami sebe, ale niekomu inému, mal by o tom onen človek vedieť.

Zdravotný stav
Mágii, čarovaniu ani vešteniu by sa nikto nemal venovať vtedy, ak sa necíti dobre. Nemusí ísť len o konkrétne fyzické ochorenie ako chrípku alebo prechladnutie, ale aj o vyčerpanie alebo napríklad únavu z nedostatku spánku. Nadprirodzené sily majú obrovskú silu a oslabenému jedincovi môžu ublížiť.

Psychické rozpoloženie
Zakázane sú všetky negatívne emócie – napríklad stres, depresie a iné chmáry, zloba a zlosť, hnev, nenávisť, podlosť, pomstychtivosť. V tomto psychickom rozpoložení nedopadne veštenie väčšinou nikdy dobre.

Schopnosť koncentrácie
Bez patričného sústredenia, teda schopnosti sa koncentrovať, nebudú mať žiadne kúzla patričný efekt. Našťastie sa dá umenie koncentrácie trénovať, existuje k tomu celý rad rôznych cvikov.

Vonkajšie vplyvy
Škodia najmä vonkajšie rušivé vplyvy, a to zvukové aj vizuálne. Veštenie by malo prebiehať v ideálnom prípade iba vtedy, keď nie je dotyčný nikým ani ničím rušený. Vhodné je prítmie a absolútny kľud.

Deň v týždni
Podľa toho, akú veštbu alebo kúzlo chceme uskutočniť, je vhodné zvoliť aj zodpovedajúci deň v týždni. Správne načasovanie účinnosť veštenia ešte posilní. Napríklad piatok je ideálnym dňom pre všetku mágiu, ktorá súvisí s láskou a vzťahmi.

Úsek dňa
V niektorých prípadoch je možné veštiť kedykoľvek počas dňa, inokedy je lepšie počkať až na dobu okolo polnoci. Opäť je potrebné sa riadiť podľa toho, komu je veštba určená a aký je jej charakter.

Mesačné fázy
Podobný vplyv na čarovanie má aj konkrétna mesačná fáza. Vôbec najviac posilní veštbu spln, ktorý vyžaruje veľmi silnú energiu.

Ročné obdobia
Charakter čarovania a veštenia je možné prispôsobiť tiež jednotlivému ročnému obdobiu. Len pozor, v decembri sa vôbec neodporúča venovať sa mágii a ezoterickým záležitostiam.

Veštenie online
Je úplne pochopiteľné, že nie každý si trúfne sám veštiť. Veľakrát je istejšie sa obrátiť na skúsenú vešticu alebo veštca a požiadať o radu či riešenie problému.

veštice online