Archanjeli sú najláskavejší z láskyplných anjelských bytostí

Najdôležitejší archanjeli

Podobne ako pozemský život nie je jednotvárny, tiež anjelská ríša je veľmi bohatá a pestrá. Anjelské bytosti spája dobro a láska, všetci však nie sú rovnakí, ba naopak. Ak by sme sa na nich pozreli z hľadiska hierarchického postavenia, potom vôbec najviac na vrchu by stáli práve archanjeli. Tí okolo seba vyžarujú veľmi jasné svetlo a vynikajú svojou láskavosťou a mierou lásky, ktorú dokážu odovzdať.

So samotným počtom archanjelov je to trochu komplikované. Niekedy sa uvádzajú iba dvaja, často sa ich počet stanovuje na sedem, iné pramene dokonca zmieňujú celkom dvanásť či viacerých týchto anjelov. My si však v tomto článku bližšie predstavíme štyroch z nich, ktorí sú vôbec najznámejší.

Archanjel Michael

Archanjel Michal je veľmi významnou duchovnou bytosťou, šíri okolo seba dobro a proti zlu aktívne bojuje. Postavil sa vraj aj samotnému Satanovi a to už chce značnú dávku odvahy. Pretože vystupuje ako bojovník svetla proti temnote, býva vyobrazovaný v brnení s mečom alebo kopijou a sediaci na ušľachtilom bielom koni. Niekedy v rukách zviera tiež váhy. To preto, že je považovaný za anjela božskej spravodlivosti.

Patrí k nemu červená farba, zastupuje totiž oheň, žiaru, leto, ale aj silu a energiu.

Archanjel Gabriel

Archanjel Gabriel je dôležitou nebeskou bytosťou, ktorá bdie nad narodením nového života. Chráni ešte nenarodené dieťatko po celú dobu tehotenstva až po samotný pôrod. Prospešný môže byť tiež samotným rodičom, ktorým dodáva silu prekonať rôzne ťažkosti. Obracať sa na neho môžu s nádejou i ženy, ktorým sa nedarí otehotnieť. Archanjel Gabriel je poslom, ktorý tiež zvestuje, že čas na zemi je už naplnený, preto býva zobrazovaný s trubkou. Môže byť tiež nápomocný pri objavovaní skrytých vlôh a talentu. Niekedy sa hovorí, že tento archanjel je ženského pohlavia.

Archanjel Gabriel sa spája s vodou, Mesiacom, bielou a striebornou farbou, ženským cyklom, prílivom a odlivom.

Archanjel Rafael

Archanjel Rafael je najdôležitejším anjelom liečenia, ktorý uzdravuje a zbavuje zdravotných neduhov. Je tiež dobrý spoločník, svojou veselosťou dokáže nakaziť dokonca aj tých, ktorí sú práve skleslí alebo bez nálady. Býva vyobrazovaný ako pútnik s klobúkom alebo čiapočkou, ktorý v rukách zviera fľaštičku s liekom. Dokáže tiež pomôcť zlepšiť medziľudské vzťahy tým, že pomáha lepšie komunikovať, prehlbuje úsudok aj sebareflexiu.

Patrí k nemu vzduch, cnosť, z farieb potom žltá, oranžová a svetlo modrá.

Archanjel Uriel

Hovorí sa mu anjel prítomnosti alebo tiež anjel skazy. Varoval vraj totiž Noema pred hroznou skazou spôsobenou povodňou. Archanjel Uriel sa pozná podľa svojich modrých očí, jeho pohľad je totiž veľmi výrazný až röntgenový, nič mu neunikne a nezostane skryté, vidí až do samotného vnútra duše všetkých bytostí. Vyobrazovaný býva s bleskom alebo s kľúčmi, ktoré otvárajú cestu do pekla. Okrem iného totiž trestá tých, ktorí sa niečím prehrešili.

K archanjelovi Urielovi sa viaže zem, chlad, zima, blesk a hrom.

Túžite zistiť, kto je vaším anjelom strážnym?
Viete, ako spoznať blízkosť anjelskej bytosti? So svetom anjelov sa dokážu spojiť
veštice, skúste ich preto požiadať o pomoc
.

veštice online