Archanjel Michael – nositeľ odvahy, viery a pravdy

Archanjeli sú v anjelskej hierarchii nad strážnymi anjelmi, dohliadajú na nich a pomáhajú im. Sú poslami Boha, ktorí sa môžu zjavovať ľuďom. Majú výraznejšiu energiu. Silne žiaria rôznymi farbami. Farbou archanjela Michaela je purpurová, fialová alebo svetlomodrá.

Archanjel Michael je najznámejším archanjelom, s ktorým sa stretávame aj v Biblii. Uznáva ho nielen kresťanská a židovská, ale aj islamská kultúra. Je známy tiež ako svätý Michael, Bester, Sabbathiel alebo Mika ‘il,

Kto je ako Boh?

michael

Meno Michael sa z hebrejčiny dá preložiť ako “ten, kto je ako Boh” alebo “podobný Bohu”. Archanjel Michael je tak priamo spájaný s Bohom, ale tiež upozorňuje na nesmiernu moc Boha. Otázkou “Kto je ako Boh?” Dáva najavo, že Bohu sa nič nevyrovná. Zároveň však upozorňuje, že každý v sebe nesieme nejakú podobu božstva.

Michael má byť cestou k Bohu, ktorý je časťou každého z nás. Vyzdvihuje božskú jednotu, pomáha v boji s vlastným egom. Bol vyslaný, aby predkladal rýdzu pravdu.

Archanjel Michael je považovaný za symbol víťazstva kresťanstva nad pohanstvom, tiež dobra nad zlom, harmónie nad chaosom. Nesie v sebe silu, ktorá dokáže spájať nebo a Zem. Zmieruje, odstraňuje a uvoľňuje negatívne energie.

Michael je anjelom vnútorného mieru, pokoja a lásky. Napomáha veriť, posilňuje v okamihoch obáv, neistoty, posilňuje dôveru v Boha aj vo vlastné schopnosti. Dodáva odvahu.

Anjel odvahy

Archanjel Michael zbavuje strachu. Mal to byť práve on, kto dal Johanke z Arku silu a odvahu bojovníka, vďaka nemu dokázala viesť Francúzsko v Storočnej vojne. Ako nositeľ odvahy, ktorý pomáha statočným ľuďom a hrdinským činom bol v roku 1950 kanonizovaný. Ako svätý Michal a stal sa patrónom policajtov. Je tiež ochrancom a patrónom vojakov.

Archanjel Michael motivuje, povzbudzuje k činu, radí ľuďom, ktorým smerom sa majú vydať. Pomáha tým, čo blúdia alebo tým, čo sa boja pohnúť ďalej.

Michael je tiež anjelom umierajúcich. Archanjel Michael sprevádza ľudskú dušu, ktorá práve opustila telo. Stojí pri nej a žiada o súcit. Je tiež symbolom spravodlivého súdu, preto býva zobrazovaný aj s váhami v rukách.

V moslimskej viere má Michael šafranové krídla s mnohými ústami, ktoré prosia o milosť pre celé ľudstvo.

Anjel s mečom

Svojou krásou má archanjel Michael prekonať všetkých ostatných anjelov.

Býva zobrazovaný v červenom a zelenom rúchu, alebo v žiarivo striebornom brnení. V rukách má často meč. Ten symbolizuje nezlomnú silu Michaela, ktorá pochádza od samotného Boha. Slúži k boju so zlom a dáva silu na prekonanie všetkých prekážok, oslobodzuje od strachu.

Svojim svetelným mečom Michael tiež presvetľuje našu dušu, prečisťuje myseľ, prináša harmóniu a uzdravenie.

Archanjel Michael je tiež nositeľom ohnivej energie, v jeho prítomnosti je možné pociťovať teplo.

Potrebujete anjelskú pomoc?
Hľadáte cestu, ako ďalej? Neviete si rady s nejakým problémom? Chýba vám odvaha a sila na riešenie nepríjemnej situácie? Požiadajte o pomoc anjelov!

Ak to neviete urobiť sami, môžete sa obrátiť na našich veštcov. Kontakt s anjelmi vie sprostredkovať veštica Daniela, zavolajte jej na telefón 0988 612 706.

veštice online