Antistresové maľovanky naučia relaxovať

V modernom svete snáď neexistuje človek, ktorý by nikdy nezažil stresovú situáciu. Doba je hektická, orientovaná na výkon a väčšina ľudí sa od rána až do večera nezastaví. Práca, starosť o domácnosť, úrady, nákupy, to sú záležitosti, ktorým sa skrátka nedá vyhnúť a nie je preto divu, že každodenné povinnosti niekedy snáď každému prerastajú cez hlavu.

Antistresové maľovanky uľahčia na chvíľu “vypnúť”

Doslova liekom na stres môžu byť antistresové maľovanky. To, že sú naozaj účinné, dokladá predovšetkým ich súčasná popularita, pritom ešte pred pár rokmi boli prakticky neznáme … Antistresové maľovanky sú oproti tým klasickým detským priamo určené pre dospelých a tiež sa od nich na prvý pohľad líšia. Svojim vyhotovením často pripomínajú knihu, obrázky v nich sú väčšinou pomerne zložité a obsahujú veľa drobných plôch k vykresleniu či vymaľovaniu. Motívy týchto maľovaniek môžu byť rôzne – môže ísť napríklad o ľúbezné mandaly, kvetinové obrazce, abstraktné útvary alebo exotické zvieratá.

Dôvodov, prečo mať maľovanky doma

Podporujú tvorivosť

Kreativita je schopnosť, ktorá sa žiaľ v dnešnej dobe príliš necení, oveľa väčší dôraz je kladený na logické myslenie, efektívnosť, ambicióznosť či pohotovosť. To všetko sú záležitosti ľavej hemisféry, pričom tá pravá, kam patria naše emócie, cit a vnímanie alebo tvorivosť, zostáva využitá málo. Obe hemisféry by však mali byť pokiaľ možno v rovnováhe, preto je dôležité venovať sa občas nejakej kreatívnej činnosti.

Pôsobia proti stresu

Pri práci s antistresovými maľovankami väčšinou myšlienky voľne plynú, pričom človek často aspoň na chvíľu zabudne na starosti, stres alebo úzkosti. Výsledkom tak môže byť účinná eliminácia stresu, kedy sa bude dotyčný celkovo cítiť viac svieži a vyrovnanejší.

Zlepšujú náladu

Stačí polhodinka denne a človek sa bude cítiť deň odo dňa lepšie. Tým, že vyfarbovanie týchto maľovaniek pôsobí proti stresu, tak zároveň ovplyvňuje aj náladu. Lepšie nálada dodá viac elánu a energie, človek navyše svoju náladu podvedome odráža do okolia, a to následne ovplyvňuje jeho život.

Sú zrkadlom duše

Výsledný obrázok je takmer psychologickým profilom našej osobnosti, odráža naše aktuálne rozpoloženie, vlastnosti a celkový charakter. Pokiaľ chcete lepšie spoznať sami seba, preštudujte starostlivo obrázok a predovšetkým použité farby. Práve voľba určitej farby vždy niečo znamená, napríklad žltá je radostná, optimistická, zatiaľ čo červená je plná emócií a modrá odráža pokoj a pohodu.

Napomáhajú relaxácii

Spôsobov, ako relaxovať, je veľa. Niektoré z nich sú trochu náročnejšie a nie každý má napríklad možnosť navštevovať jogu alebo doma vykonávať meditačné cvičenia. Naproti tomu relaxáciu prostredníctvom antistresových maľovaniek môžu skúsiť všetci, stačí len výtlačok maľovaniek, pár pasteliek a chvíľa voľného času. Pri vyfarbovaní jednotlivých políčok mozog účinne relaxuje.

Sú pre všetkých

Antistresové maľovanky zvládne vymaľovať úplne každý, obávať sa ich nemusia ani tí, ktorí nemajú vôbec žiadny výtvarný talent. Žiadne pravidlo, aký musí byť výsledok, totiž neexistuje. Navyše nie je potreba vedieť kresliť, už vyhotovený obrázok sa iba ľubovoľne vykresľuje.

Výklad kariet online
Poraďte sa s kartárkou, ako sa cítiť lepšie, mať viac energie a nebyť neustále v strese. Dôležité je nájsť prvotnú príčinu ťažkostí a práve s tým môžu pomôcť karty. Vyskúšajte výklad kariet.

veštice online