Anjelské karty: Zoznámenie pre začiatočníkov

Anjelské karty

Možno ste o nich zatiaľ iba počuli alebo ste na ne náhodne narazili v kníhkupectve. Viete ale, k čomu vlastne slúžia a čím sa odlišujú od známejších tarotových kariet? Poďme sa spoločne pozrieť na to najdôležitejšie o anjelských kartách. Nielenže majú magickú moc, ale zároveň sú naozaj čarovné.

Krásne a pozitívne

Ako vlastne anjelské karty vyzerajú? Najčastejšie sa ich v krabičke skrýva celkom 44, nie je to však pravidlom. Na každej anjelskej karte je vyobrazená malebná ilustrácia anjela a nejaké súvisiace oznámenie. Súčasťou je tiež sprievodná knižka, v ktorej nájdeme podrobný návod a všetky dôležité informácie potrebné na výklad.

Kým veštenie z tarotu nám prináša aj nepriaznivé správy, anjelské vykladacie karty sú doslova pohladením na duši – oznamujú totiž iba radostné posolstvo, sú nesmierne pozitívne a nabíjajú nás novou energiou. Jemne nás smerujú životom a ukazujú tú správnu cestu. Anjeli sú naši ochrancovia a láskyplne sa o nás starajú, to sa odráža práve v anjelských kartách. Môžeme ich vykladať a pýtať sa na dôležité aspekty v našom živote, napríklad na vzťahy a lásku, financie, bývanie alebo zdravie. Možno ich ale tiež používať každý deň bez konkrétnych otázok, potom predstavujú krásnu inšpiráciu a prinášajú nám radosť z bežných okamihov a každodenného života.

Vykladanie anjelských kariet

Výklad anjelských kariet nie je zložitý. Na naše otázky sa navyše väčšinou dozvieme jasnú a zrozumiteľnú odpoveď.

Pre samotné vykladanie si zvolíme najlepšie tiché miesto, kde nás nebude nikto rušiť, to nám uľahčí sa sústrediť a plne sa venovať len kartám. Sami sa tiež upokojíme a požiadame nášho strážneho anjela alebo i ďalších anjelov o pomoc pri riešení otázok. Balíček kariet starostlivo premiešame a následne ich rozložíme obrázkom dole pred seba. Zavrieme oči a myslíme na situáciu či záležitosť, s ktorou potrebujeme poradiť. Môžeme si znovu predstaviť aj nášho duchovného vodcu a opakovať prosbu o vyjavenie tej správnej cesty. Potom oči otvoríme a inštinktívne si vyberieme tú kartu, ku ktorej nás to v tej chvíli najviac ťahá. Celkom si zvolíme jednu, dve alebo tri karty, nikdy viac. Ak sme si vybrali viac ako jednu kartu, je dôležité zachovať ich poradie. Teraz sa na nami určené anjelské karty pozorne pozrieme, prezrieme si ich, zameriame sa na ich motív i uvedené posolstvo. Platí pritom nasledujúce pravidlo:

Prvá karta – prvá vytiahnutá anjelská karta sa väčšinou vzťahuje k našej minulosti, k udalostiam a situáciám, ktoré sme už niekedy prežili

Druhá karta – tá sa viaže k súčasnosti, k prítomnému okamihu, k tomu čo sa nám deje práve teraz, má vzťah k prvej karte

Tretia karta – posledná karta naznačuje našu budúcnosť, zároveň má vzťah ku karte predošlej

Teraz, keď máme vytiahnuté karty rozložené pred sebou, sa zameriame na ich výklad a posolstvo. Najskôr sa ich snažíme pochopiť pocitovo, často nie je potrebný návod a my sami rozpoznáme, čo nám chcú povedať. Ak si ale istí nie sme, je vždy lepšie sa pozrieť do priloženej príručky, ktorá nás nasmeruje tým správnym smerom. K samotnému výkladu sa viaže ešte jedna dôležitá vec. Môže sa totiž stať, že keď si vyberáme karty, tak niektorú z nich vytiahneme “hore nohami”. Ak sa niečo také prihodí, určite spozornite, v tom prípade to totiž znamená, že v oblasti, na ktorú anjelské karta ukazuje, máme nejaké ťažkosti.

Anjelské karty sú balzamom pre každého, kto potrebuje povzbudiť v bežných udalostiach i závažných situáciách. Majú obrovskú moc nabiť nás pozitívnou energiou a doslova nadviazať kontakt s našimi anjelmi.

Potrebujete pomôcť s výkladom anjelských kariet?
Nie ste si celkom istí, čo ktorá karta znamená? Chcete si ich nechať vyložiť od odborníka? Alebo potrebujete poradiť, kam ďalej sa vo svojom živote uberať, prípadne stojíte pred dôležitým rozhodnutím? Potom nie je nič jednoduchšie, než kontaktovať našu vešticu.

veštice online