Ako rozvinúť svoje schopnosti?

Ako rozvinúť svoje schopnosti?

Z psychologického hľadiska predstavujú schopnosti súhrn predpokladov duševných funkcií, ktoré človeka predurčujú k určitej činnosti, napríklad k riešeniu problému. Niektoré tieto predpoklady sa označujú aj ako zručnosti. Ide o tie predpoklady, ktoré si človek osvojí prostredníctvom učenia a opakovania.

Pochopiteľne sa potom zručnosti dajú opakovaním rozvíjať. A nielen to, rozvíjať možno všetky svoje schopnosti. A dokonca už od detstva.

Chcete zlepšiť svoje schopnosti a zručnosti?
Chcete vedieť, aké schopnosti a zručnosti sú vlastné vašej osobnosti a teda sa oplatí ich rozvíjať? Aj v tomto smere vám môžu byť užitoční naši veštci alebo napríklad profesionálni astrológovia. Pomocou postavenia planét v čase vášho narodenia môžu určiť oblasti, v ktorých máte skutočný potenciál. Môžu vám pomôcť definovať schopnosti a zručnosti, ktoré sa hodia rozvíjať, pretože práve v nich máte šancu nad ostatnými vyniknúť.

Už od detstva

K rozvíjaniu schopností a zručností slúžia predovšetkým rôzne šikovné hračky a detské hry. Dajú sa zaradiť do niekoľkých okruhov, napríklad emócie, spolupráca, kreativita, predstavivosť, postreh, pamäť, logika, orientácia, hudba, motorika a iné.

Nie každému však bolo v detstve dopriate všetko, čo by potreboval. A tak prichádza na rad aj rozvíjanie schopností a zručností v dospelosti. Ako na to?

Hry a cvičenia pre dospelých

Rozvíjať svoje schopnosti túži asi každý rozumný človek. Tí snaživejší rozvíjanie skutočne realizujú. So svojimi schopnosťami a zručnosťami rozvíjajú tiež svoju osobnosť. Existujú rôzne hry (pre dospelých) a cvičenia, ktoré osobnosť podporujú.

A o aké schopnosti a zručnosti vôbec ide? V prípade dospelých dáva prehľad napríklad zoznam požiadaviek z pracovných inzerátov. K najžiadanejším patria komunikačné schopnosti, flexibilita, prispôsobivosť, samostatnosť, schopnosť niesť zodpovednosť, kreativita, reprezentatívne vystupovanie alebo obchodné zručnosti.

Meditácia

Nech už ide o akékoľvek schopnosti či zručnosti, základným spôsobom, ako ich človek môže rozvíjať, je meditácia.

Meditácia môže mať rôzne podoby, zďaleka nie vždy vyžaduje jogínsky sed a úplné oslobodenie od každodenných záležitostí. Ako meditácia môže poslúžiť napríklad (zdanlivo) obyčajná prechádzka okolo vody. Šumenie vody upokojuje. Meditáciou je aj to, ak sa pri chôdzi dokážete zamerať na svoj pohyb, svoje kroky a svoj dych. Meditácia vás naučí zaobchádzať s vlastným telom, nielen s jeho fyzickou stránkou, ale aj s tou psychickou.

Práca s aurou

K zložitejším metódam, ako pracovať na svojom osobnom rozvoji, je práca s aurou.

Pre začiatok stačí aj to, že svoju auru uvidíte a preskúmate. Pochopiteľne nie každý však auru vidí a nie každý ju dokáže vidieť.

Chcete nahliadnuť na svoju auru?
Môžu vám pomôcť naši veštci a veštice, niektorí z nich sa zameriavajú práve na prácu s aurou.

veštice online