Ako nájsť šťastie?

stesti

Šťastie je všade okolo nás, hovorí sa. Lenže niekedy sa tiež vie pred človekom skrývať, asi je niekde za rohom. Každý z nás si niekedy praje byť aspoň máličko šťastnejší. Lenže ako to urobiť? Ako nájsť šťastie? Ako si to všadeprítomné šťastie riadne užiť? Malý návod nájdete na riadkoch nižšie.

Šťastie hľadajte vo vnútri seba

Šťastie tu je, ale nie každý ho vie vidieť, vnímať, využiť a oceniť. Nešťastnú myseľ možno vytrénovať ku šťastiu. Stačia k tomu maličkosti, pohladenia duše, ktoré nič nestoja a dajú sa realizovať v každom okamihu.

Ide o zdanlivo nevýznamné banality, ale práve tie sú základom šťastia. Pokiaľ si budete viac všímať aj tých najdrobnejších vecí okolo seba, zistíte, ako veľa spokojnosti vám odovzdajú. Trebárs kvietok v kvetináči, listy stromov, krásny kus nábytku, úsmev svojho náprotivku alebo detský smiech. To sú malé kúsky šťastia a radosti, ktoré máte stále k dispozícii. Stačí ich len vnímať a doceniť ich.

Ak hľadáte šťastie, zamerajte sa na seba a svoj postoj. Ste skutočne pripravení šťastie vnímať? Vidíte okolo seba to krásne, viete rozoznať to, čo vám prináša šťastie a radosť? Nehľadajte šťastie v materiálnych veciach, to pravé šťastie a spokojnosť je inde. Vnútorné naplnenie vám prinesú maličkosti, radostné okamihy, ktoré si však musíte vedieť vychutnať. Šťastie nenájdete v budúcnosti ani v minulosti, šťastie je v prítomnosti, v prítomnej chvíli. Žijete prítomnosťou? Ak nie, nie je divu, že sa vám šťastie vyhýba.

5 tipov na šťastie?

Stále tápate? Neviete, kde sa práve to vaše šťastie ukrýva? Máme pre vás malé tipy na to, ako sa aspoň na chvíľu stať šťastným.
Tieto drobnosti by vám mohli priniesť šťastie a radosť:

1. Slnko

Svieti slniečko? Nastavte mu svoju tvár, vyhrievajte sa a vychutnávajte si jeho hrejivé lúče. Slnko vám dá energiu a aj toľko potrebný pokoj.

2. Pohyb

Hýbte sa. Nájdite si pohybovú aktivitu, ktorá vás bude baviť. Choďte do toho, aj keď práve nemáte chuť. Pohybom vyplavíte endorfíny, hormóny šťastia.

3. Radosť druhých

Urobte niekomu radosť. Ak márne hľadáte radosť v sebe, nájdite ju skrze niekoho iného. Obdarujte niekoho zo svojich blízkych, pomôžte niekomu naplniť svoj sen, jeho radosť sa iste prenesie aj na vás.

4. Odpočinok

Doprajte si relax. Aspoň chvíľu nerobte vôbec nič. Zabudnite na to, že máte povinnosti, záväzky. Chvíľu sa nikam neponáhľajte.

5. Poriadok

Cesta ku šťastiu je príjemná a uhladená. Pokiaľ máte chaos v hlave, asi ho máte aj okolo seba. Upracte ho teda. Evakuujte priestor okolo seba, uvoľníte si tým aj svoju myseľ. Ľahšie sa potom dopracujete k prirodzenej radosti z bytia.

Stále si neviete rady?
Starosti a problémy sú súčasťou života. Možno kvôli nim neviete vnímať šťastie okolo seba. Možno sú natoľko závažné, že si s nimi neviete rady. Pomoc však vždy existuje. Môže ísť napríklad o naše veštice, kartárky, astrológov či numerológov. Tí vám pomôžu v mnohých zložitých životných situáciách, pomôžu vám dopátrať sa k šťastnému životu. Stačí vziať telefón a zavolať na 0988 700 888.

veštice online