Ako byť sám sebou?

Ako byť sám sebou?

Máte pocit, že všetko robíte len pre druhých? Uprednostňujete záujmy druhých pred svojimi vlastnými? Neviete alebo nemáte priestor byť sami sebou? Naučte sa to postupnými krôčikmi. Prečo? Pretože ak budete sami sebou, budete na svojom mieste, zapadnete tam, kam skutočne patríte, budete v živote spokojnejší.

Čo všetko závisí na druhých?

Naša spoločnosť nás obmedzuje. Škôlka, škola, práca – tam všade sú záujmy iných prednejšie než naše vlastné, tam všade sa musíme prispôsobovať, ustupovať zo svojich požiadaviek. Tieto vzorce si potom prenášame aj do svojich vzťahov a rodiny (ak ich v rodine už tiež neuplatňujeme). Stále viac sme tlačení do niečoho, čo nám ani nemusí byť vlastné. Žijeme v spoločnosti orientovanej na výkon a často je naše šťastie závislé na hodnotení druhých.

Predstavte si, že si kúpite krásne nové šaty. Robíte to pre seba alebo pre niekoho iného? Akú radosť vám šaty prinesú sami o sebe a akú radosť vám urobí, keď vám niekto povie, že vám tieto šaty pristanú?

Áno, žijeme v spoločnosti s ďalšími ľuďmi, žijeme s nimi vo vzájomnej interakcii. Bez nich by sme neprežili. Pochopiteľne sa oplatí s druhými vychádzať dobre. Na druhej strane by sme si pritom mali zachovať svoju vlastnú identitu a jedinečnosť. Aj v spoločnosti druhých by sme mali ostať sami sebou.

Čo všetko môžem ovplyvniť?

Byť sám sebou neznamená, že budete ľahostajní a bezohľadní k potrebám druhým. Avšak musíte si byť tiež vedomí svojich vlastných potrieb a snažiť sa o ich uspokojenie. Môžete byť otvorení k názorom druhých, ale nerobte veci len kvôli tomu, aby ste u druhých získali kladné hodnotenia.

V prípade nových šiat si primárne vyberajte také, ktoré sa budú páčiť vám. Ak si kupujete šaty s tým, že vám ich určite pochváli partner, je to zle. Potom si šaty kupujete kvôli niekomu inému, nie kvôli sebe. Nesnažte sa za každú cenu zapáčiť ostatným, potom sa vytráca vaše vlastné ja. Nemusíte sa báť. Ak nájdete silu byť sám sebou, druhí vašu jedinečnosť ocenia, dokonca oveľa viac než oceňujú slepú poslušnosť a snahu sa prispôsobiť.

Návod na cestu k vlastnému ja

Byť sám sebou. Rozhodne to nie je tak jednoduché, ako to znie. Aby človek mohol byť sám sebou, najprv musí vedieť, kto vlastne je. Cesta k sebe môže byť zložitá, tu je malý návod, ako na nej obstáť.

  • Doprajte si čas na premýšľanie a rozjímanie. Pýtajte sa sami seba, čo vedie vaše kroky.
  • Hľadajte lásku k sebe, buďte k sebe úprimný. Tak sa môžete posunúť ďalej.
  • Nebojte sa zmeny. Nevyčítajte si nedokonalosti. Dovoľte si aj chyby.
  • Prijmite všetko, čo vám život ponúka. Každá prekážka vás posunie ďalej.
  • Pamätajte, že nemusíte nikomu nič dokazovať. Pravá láska je bezpodmienečná. Máte zodpovednosť len sami za seba.
Potrebujete viac?

Veľa užitočných informácií vás čaká tam, kde by ste ich ani nehľadali. Môže to byť napríklad u veštice, veštca či astrológa. Tí všetci sú vám k dispozícii na telefóne, ihneď, stačí len zavolať na 0988 700 888.

veštice online