Aké ste znamenie podľa afrického horoskopu?

Africký horoskop a jeho znamenia

Západný horoskop pozná snáď úplne každý. Horoskopy si však na základe dlhodobých skúseností a pozorovaní hviezd vypracovali aj mnohé ďalšie kultúry po celom svete.

Existuje dokonca aj pre nás trochu neznámy africký horoskop. Aj on má dokopy 12 znamení, tie však nezačínajú prvým dňom v mesiaci, sú totiž trochu posunuté.

Bohatstvo jantáru (4. januára až 3. februára)

Ľudia narodení v tomto znamení radi vystrkujú rožky. Sú zvyčajne veľmi bystrí a zároveň všestranne nadaní, čo si však sami uvedomujú a nezriedka toho aj zneužívajú. Spoločenské konvencie a pravidlá prekračujú nie z neznalosti, ale z túžby po rebélii.

Rodina (4. februára až 5. marca)

Vlastnosti tohto znamenia možno odvodiť už z pomenovania. Ľudia tohto znamenia majú silne vyvinutý zmysel pre druhých, sú empatickí a nápomocní druhým. Pre svoje šťastie potrebujú stabilnú a spokojnú rodinu ako soľ. Niekedy to až trochu preháňajú, pretože mávajú sklon sa pre druhých takmer obetovať na úkor vlastných potrieb.

Každodenná láskavosť (6. marca až 4. apríla)

K jedincovi tohto znamenia sa ostatní ľudia nezriedka obracajú pre radu, útechu alebo pohladenie. Práve každodenná láskavosť, respektíve aj srdečnosť, otvorenosť a spoľahlivosť príslušného najlepšie popisujú. Byť medzi jeho priateľmi je výhrou.

Trh (5. apríla až 4. mája)

Ľudia tohto znamenia trpia, ak sú dlhší čas osamote. Milujú totiž spoločnosť a potrebujú, aby bol okolo nich hukot, aby sa stále niečo dialo. Majú veľa energie, ktorú využívajú v celkovej činorodosti a podnikavosti. Ich okolie sa s nimi rozhodne nenudí.

Prapredok (5. mája až 4. júna)

Prapredka v spoločnosti neprehliadnete. Ľudia sa okolo neho zhlukujú a počúvajú jeho historky, názory i múdrosti. Ale pozor, dotyčný si je vedomý toho, že mu dal osud do vienka poriadnu dávku charizmy a svoj pobyt na výslní si užívaako sa patrí.

Sudca (5. júna až 4. júla)

Sudca má výborne vyvinuté inštinkty, vnútornú intuíciu a schopnosť nahliadnuť do vnútra ostatných ľudí. Hravo preto odhalí faloš, pretvárku alebo zlé úmysly. Po boku jedinca tohto znamenia sa budú cítiť jeho blízki v dobrých rukách a bezpečí.

Orech koly (5. júla až 4. augusta)

Ľudia tohto znamenia si vychutnávajú život so všetkým, čo im ponúka. S dobrou náladou a úsmevom na tvári skúšajú nové zručnosti, spoznávajú nové tváre i miesta. To im umožňuje zvládať rôzne životné prekážky, problémom dokážu čeliť a neboja sa ich riešiť.

Cestovateľ (5. augusta až 3. septembra)

Cestovateľ len ťažko skrýva svoju túžbu neustále objavovať a spoznávať. To sa však nemusí týkať len cestovania, ale života všeobecne. Tým ale vyvstávajú aj negatívne vlastnosti tohto znamenia, je pomerne nestály a nevydrží dlhší čas na jednom mieste.

Vzdialený horizont (4. septembra až 3. októbra)

Vzdialený horizont je veľký rojko, ktorý však často dokáže svoje sny a túžby skutočne premeniť v realitu. Býva teda pomerne úspešný, navyše mu nemožno uprieť pracovitosť, odolnosť a trpezlivosť. Okolie jedinca z tohto znamenia považuje za spoľahlivého človeka.

Dieťa pravdy (4. októbra až 3. novembra)

Ľudia tohto znamenia nemajú problém nadviazať priateľstvo. Sú totiž otvorení a predovšetkým empatickí, kedy dokážu chápať problémy druhých, sú obľúbenou vŕbou. Nemožno im však uprieť aj istú naivitu, svet vidia skrze ružové okuliare.

Sýpka (4. novembra až 3. decembra)

Sýpka má obrovský potenciál, záleží však len na nej, do akej miery ho bude schopná využiť. Títo ľudia sú totiž prirodzene schopní, čím môžu v živote dosiahnuť takmer čohokoľvek. Túto vlastnosť si však často neuvedomujú, preto sú obvykle skromní a môžu aj trpieť nedostatkom sebavedomia.

Baobab (4. decembra až 3. januára)

Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení, si vytiahli šťastnú kartu života. Sú totiž múdri, poctiví a zdravo sebavedomí. Majú dostatok ctižiadosti, čo im v spojitosti s predchádzajúcimi vlastnosťami zaisťuje úspech v osobnom i pracovnom živote.

Dávate prednosť tradičnému západnému horoskopu?
Nechajte si od odborníčky vyložiť svoj vlastný osobný horoskop a zistite, čo vás v najbližšej i vzdialenejšej budúcnosti čaká.

veštice online