3 piliere, na ktorých stojí vzťah

“Všade je niečo,” počujem často ako reakciu na povzdychy o svojej – občas drahej, občas neznesiteľnej polovičke. Nikto z nás nie je dokonalý a tak sa vo vzťahu musíme vyrovnať nielen so svojou, ale aj s partnerovou nedokonalosťou. Na vzťahu treba neustále pracovať a zvládať aj konflikty, tie sa totiž vzťahom nevyhýbajú. Pevné vzťahy však konflikty väčšinou prekonajú. A ako taký pevný vzťah vyzerá? Na čom stojí partnerstvo, ktoré dokáže zvládnuť aj tie najväčšie prekážky? Ide predovšetkým o tri piliere vzťahu – tolerancia, komunikácia a dotyky.

Tolerancia

Každý sa považuje za tolerantného, ale ešte len vzťah ukáže, či človek tolerantný skutočne je. Ide o toleranciu voči nedostatkom, správaniu a vlastnostiam druhého. Každý má samozrejme svoje hranice, niečo unesie a niečo viac už nie. Dôležité je, aby sa tie hranice časom nezmenšovali.

Aby vzťah skutočne fungoval, je potrebné mať pochopenie aj o záujmy a koníčky toho druhého. Sloboda je pre každého dôležitá, aj vo vzťahu. Partner by sa nemal cítiť zviazaný a nemal by byť zväzovaný. Dôverujte mu a buďte tolerantní. Tolerancia je základným pilierom každého vzťahu.

Hľadajte kompromisy v prípade konfliktov, ustupujte od svojich nárokov, zvážte ich dôležitosť. Ak ustúpite raz vy, druhýkrát môže ustúpiť partner. Tolerancia by mala byť obojstranná.

Komunikácia

Komunikácia je tým, čo dokáže spojiť (i rozdeliť) ľudí. Zdieľanie starostí, otvorenosť a úprimnosť voči partnerovi je to, čo utužuje vzťah. Platí to aj naopak, keď sa dvaja ľudia nedokážu dohovoriť, keď nie sú schopní spolu otvorene komunikovať, ťažko medzi nimi muža fungovať pevný partnerský vzťah.

Načúvajte a hovorte svojmu partnerovi, čo máte na srdci. Do hlavy toho druhého nikto nevidí. Nechcite to po svojom partnerovi a povedzte mu, čo si myslíte. Prospeje to obom.
Nezabudnite v komunikácii na triezvy nadhľad, nenechajte sa ovládať negatívnymi emóciami. Skúste komunikáciu vo vzťahu obohatiť aj o humor, bude vám lepšie.

Dotyky

Prvotná zamilovanosť a vášeň skôr alebo neskôr odznie, príťažlivosť by však mala vzťah sprevádzať dlhodobo. Dôležité je tiež svoj záujem o partnera nejako prejavovať, náklonnosť a dotyky ku vzťahu jednoducho patria. Neoddeliteľnou súčasťou vzťahu je aj milostný život. Ak vyhasína, spravidla s ním vyhasína aj vzťah ako taký.

Je prirodzené, že vášeň časom nehorí tak ako na začiatku. Vo vzťahu je však potrebné vášeň neustále povzbudzovať. Investujte do svojho milostného života, vyplatí sa to! Nezabúdajte na dotyky, pohladenie a objímanie, posilníte tým svoj vzťah a budete sa cítiť lepšie – vy aj partner.

Ako ste na tom so svojím vzťahom?
Riešite, či váš vzťah je pevný a ustojí súčasnú krízu? Snažíte sa prekonať partnerský konflikt, ale bohužiaľ sa nedarí? Obráťte sa na niektorého z našich profesionálnych veštcov.

Zavolajte našim odborníkom na telefón 0988 612 700. Vzťahové otázky sú tými najčastejšími, s ktorými pomáhajú. Dajú toľko potrebný nadhľad a poradia Vám, ako ďalej.

veštice online