Tarot skrytých svetov – recenzia

Tarot skrytých svetov je názvom pre tarotovú sadu, vytvorenú na základe Rider-Waite tarotu, ktorá medzi ostatnými vyčnieva. Vyčnieva predovšetkým svojím vizuálnym stvárnením a tiež tým, čo vyžaruje.

Každá tarotová sada v sebe nesie kúsok tajomna a mystický odkaz. Mystický odkaz Tarotu skrytých svetov je ešte násobený tým, že kombinuje keltské motívy, fantazy a ázijskú výtvarnú techniku. Podoba kariet je tak jedinečná, krehká a nežné grafické prvky sa snúbia s energiou a silou, ktorou karty naplno sršia.

Skryté svety Stephanie Pui-Mun Law

Autorkou Tarotu skrytých svetov je kanadská umelkyňa Stephanie Pui-Mun Law. Narodila sa v roku 1976 a už od detstva sa venovala obrazom z iných svetov. Svoje fantazy obrázky však začala prezentovať až po doštudovaní výpočtovej techniky. Vedľa sveta čísel a chladnej techniky, v ktorom žila pracovne, sa ako umelec vydávala aj do sveta fantázie, snov a duchovných bytostí. Jej originálne obrazy získali takú popularitu, že sa Stephanie v súčasnosti venuje už len im.

Tieto obrazy majú pôvod vo vnútri a objavujú sa v dobe putovania k svojej duši, ktoré sa Stephanie tak darí.

Práve grafická podoba dáva Tarotu skrytých svetov niečo neobyčajné. Je v nich pohyb aj pokoj, je v nich vnútorný i vonkajší svet, sú plné fantázie a snov, avšak dotýkajú sa aj toho reálneho objektívneho sveta. Karty Tarot skrytých svetov dokážu odhaliť rôzne svety, svety v nás i okolo nás.

Ako Tarot skrytých svetov vyzerá?

Prevláda modrá farba holubích krídel, jemné pastelové farby dávajú život rozviatym bytostiam, nežné rysy potom oživujú aj tie najtvrdšie predmety. Karty zobrazujú symboly inšpirované mýtami a rozprávkami. Inšpiráciu hľadajú u mnohých kultúr po celom svete. Ako sama autorka opisuje, predstavujú putovanie po premenlivej krajine bytia.

Na kartách hrajú nielen obrazy, symboly a farby, ale aj svetlá a tiene pozoruhodnú hru, ktorá každého vtiahne. Každý list je prepracovaný do najmenších detailov a žije svojím vlastným životom.
Tarot skrytých svetov je bezpochyby dokonalým umeleckým dielom, v tom najlepšom možnom spracovaní. Nádhernú grafiku dopĺňa zlatý rez kariet a robí z nich skvost hodný obdivu.

Poetické obrazy kariet sprevádza rovnako poetická kniha s výkladom významu každej z kariet a rozprávaním o vzniku kariet od samotnej ilustrátorky. Súčasťou knihy sú aj praktické informácie od svetovo preslávenej tarotovej odborníčky Barbary Moore. Tá Tarot skrytých svetov rozširuje o užitočné informácie o tarotovom systéme, ktoré ocenia začiatočníci aj pokročilí. Podáva aj konkrétne návody na výklad tarotových kariet.

Máte záujem o výklad kariet?
Láka vás kartový výklad, ale na vlastný výklad si netrúfate? Máte nezodpovedané otázky a dúfate, že by ich tarot mohol zodpovedať? Kontaktujte niektorého z našich veštcov!

Získate profesionálny výklad kariet, na diaľku a diskrétne. Užitočný vám bude nezaujatý pohľad, vďaka ktorému odhalíte nové možnosti. Nahliadnete do doposiaľ skrytých svetov, ktoré sa vás však bezprostredne dotýkajú.

veštice online