Vodnár – horoskop na rok 2024

Vodnári a Vodnárky majú pred sebou komplikovanejší rok – predovšetkým v citovej sfére. Problémy však nie sú pripravené pre všetkých vzdušných jedincov; iba pre tých, ktorí neustriehnu pudy či pokušenia a zopakujú chyby alebo zlyhania z minulosti. Hviezdy vystríhajú najmä pred rozšafným správaním a pred neverou. V roku 2024 hrozí, že zadaní Vodnári opätovne siahnu po nerestnom a hriešnom spôsobe života. Jednoducho povedané: podvedú svoju polovičku. Obzvlášť opatrní by mali byť tí nositelia predposledného znamenia zvieratníka, ktorí už kedysi takýto prešľap urobili – a partner im to odpustil, no s podmienkou, že už sa to nikdy nezopakuje. Teraz by boli následky oveľa krutejšie. Pôvodný vzťah by sa pre voľnomyšlienkarstvo mohlo definitívne rozpadnúť. Slobodným Vodnárom sa ozve človek z minulosti – nie však kvôli tomu, že by chcel vytvoriť niečo hodnotné, ale kvôli tomu, že si bude chcieť užiť.

Vzdušné bytosti vo vyššom veku, ktoré jestvujú vo vzťahoch, čaká viac spoločných výletov, dovoleniek alebo wellnes-pobytov.

Materiálno má byť kvalitné. Deťom Uránu nebude chýbať dynamické jednanie, smelý duch a schopnosť prezentovať svoje klady a kvality. Vo vzduchu visí kariérny progres. Duchovné sféry apelujú na vzdelávanie sa. Vodnári môžu v novom roku siahnuť po vstrebávaní nových poznatkov. Niektorí nastúpia do škôl, iní absolvujú zaujímavé kurzy, prednášky, semináre alebo webináre. Odporúča sa tiež časté čítanie kníh. Aj ezoterických. Rok 2024 poteší najmä tých Vodnárov, ktorí pracujú s papiermi a dokumentmi, prípadne aj s internetom.

Vzdušní jedinci na dôchodku by sa mali veľa prechádzať a nasávať čerstvý vzduch. Za ostatné dva roky im chýbal, a to pre korona-krízu a s ňou spojené obmedzenia.

V rámci zdravia treba ustriehnuť nohy, lonovú oblasť a imunitu.

Január až marec
Január bude pokojný – vo vašom živote sa neudeje nič zásadné. Vychutnávajte si celostnú harmóniu. Nenáhlite sa – uvedomte si, že všetko má svoj prirodzený čas a prirodzenú evolúciu.
Počas februára porozmýšľajte nad tým, či by nebolo vhodné siahnuť po vzdelávaní, a to v ľubovoľnej forme. Nasávajte nové poznatky – pomôžu vám rozšíriť obzory. Čítajte knihy – aj spirituálne.
V marci „ukočírujte“ hádky a spory – bude ich ako maku. Nenechajte sa rozčertiť zlostným človekom. Nepoužívajte slová, ktoré zráňajú okolie.

Apríl až jún
Prebúdzajúca sa príroda vo vás aktivuje pudy. Dávajte si pozor, aby ste im neprepadli – zvlášť za predpokladu, že ste v partnerstve či manželstve. Neflirtujte. A nepodvádzajte. Lož má krátke nohy. A polovička oči všade.
Máj žičí pracovnému a kariérnemu progresu. Stanovte si nové materiálne ciele – a kráčajte za nimi. Sú splniteľné.
V júni uskutočnite dôležité zmeny. Zatvorte staré a otvorte nové brány. Transformácie, ktoré prídu samy, plne akceptujte – nebrojte proti nim.

Júl až september
V júli si vychutnávajte celostný úspech. Ste na výslní. Darí sa vám. Priťahujete prosperitu a hojnosť. Peniaze vrazte do správnych vecí. Investujte.
Počas augustových dní sa sústreďte na spoločenský život. Oživte staré alebo vytvorte nové kontakty. Obklopujte sa tými správnymi ľuďmi. Spolupracujte, držiac sa hesla „Viac hláv – viac rozumu“. Dožičte sebe a blízkemu človeku dovolenku.
V septembri pozor na neprajníkov a nepriateľov. Vyhýbajte sa osobám, z ktorých sála zlo. Stráňte sa intríg. Posilnite svoju energetickú ochranu – aby ste neboli terčom pre negatívne vibrácie.

Október až december
Počas októbra narastie vaše sebavedomie. Budete sa cítiť ako panovník či panovníčka so silným osobnostným fluidom. Rasťte a napredujte. Plňte si túžby.
Priam dokonalé energie ponúkne november. Všetko, po čom prahnete, sa pretaví do reality. Nebesia sú na vašej strane – a pomáhajú vám.
V decembri dbajte na zdravie – energetické, fyzické aj duševné. Ak sa o svoje telo nepostaráte, na chvíľku vypovie službu. Vo vzduchu visí choroba.

Kľúčové slová či slovné spojenia
sebavedomie, sebahodnota, kariérny rast, neopakovanie chýb či zlyhaní z minulosti, poučenie sa zo starých hriechov, ustriehnutie pokušení, cnostný život, vzdelávanie

Priaznivé mesiace
máj, júl, august, október a november

Nepriaznivé mesiace
marec, apríl, september a december

Šťastné čísla
3, 7, 9, 19, 22, 29 a 46

Harmonizujúci minerál
Karneol – kameň vervy, rastu, napredovania, cibrí sebavedomie a sebaúctu človeka, posilňuje celostnú krásu a mladosť, chráni pred zlými rozhodnutiami, stráži pred hriechmi a neresťami

veštice online